Jump to content



Dell 2405FPW


Digi_Aspirin

Recommended Posts

Δεν είδα πουθενά να αναφέρεται το νέο μοντέλο της Dell και σκέφτηκα να κάνω μία αναφορά. Μιλάω για την 2405FPW

εδώ

Η οθόνη μάλλον φοράει αυτό το πάνελ

Στην Αμερική απ'ότι διαβάζω άρχισαν να παραλαμβάνουν τις πρώτες οθόνες και μέχρι στιγμής μόνο καλά λόγια έχουν να πουν.

Πληροφοριακά η Dell Ελλάδος την δίνει τελική τιμή σε ιδιώτες 830+ΦΠΑ 979 Ευρο τελική.

Ψήνομαι....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

αν και στην αρχή μου φάνηκε ακριβή, με αυτά τα χαρακτηριστικά που έχει

(αν όντως είναι αυτό το πάνελ) είναι κορυφαία. δηλαδή 1920 ανάλυση (hdtv 1080p το χει χαλαρά)

και πολύ καλό response (16ms, 8ms δίνει η samsung, που μάλλον θα κόβει κάποιες περιοχές από τη μέτρηση). βέβαια 24' οθόνη ίσως να είναι λίγο υπερβολή, αλλα......

post-1085-1416071747,8117_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σήμερα το πρωϊ και είναι η τιμή που έδωσα ποιο πάνω.... Νομίζω πως είναι πάρα πολύ καλό value for money. Για παράδοση μου είπαν 10-12 μέρες και 3 χρόνια εγγύηση από την Dell.

Επίσης ρώτησα για την πολιτική της Dell για τα dead pixels. Μου είπαν πως πριν φύγουν από το εργοστάσιο όλες οι οθόνες ελέγχονται για την καλή λειτουργία τους και για dead pixels. 'Ετσι μειώνωντε οι πιθανότητες να τη πάρεις και να έχεις dead pixels. Πάντως απ'ότι μου είπαν πάνω από 5 dead pixels την αλλάζουν. Για δείτε όμως και αυτό όπου μιλάει για 6, και αυτό όπου λέει για 3 και τηλέφωνο στην Dell.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Ακομα πανεπιστημιο ειμαι [τριζει δοντια] γμτ τν κλκη βλτμμτρα μου γμ..... [/τριζει δοντια] :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant:

σοβαρά μιλάς? εσύ λιώνεις άσχημα!!!!!

μετά τις 10 δεν έχω φύγει ποτέ...

είμαι μικρός ακόμα όμως :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tyxeros

Κοιταζοντας στο εσοπ για 24αρες TFT οι τιμες ηταν πανω απο 2000 ευρα. Και η DELL εχει μονο 979 με ολο αυτο τον εξοπλισμο? ΜΟυ φαινεται πολλη περιεργο.

Η οθονη ειναι πολυ καλη, απλα οι αλλοι χρεωνουν υπερβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 15:24]

Η οθονη ειναι πολυ καλη, απλα οι αλλοι χρεωνουν υπερβολικα.

Οτι κατι παιζει κατι παιζει, δεν μπορει η samsung που φτιαχνει panel για ολες τις εταιρειες ανά τον κοσμο να μην μπορει να συμπιεσει το κοστος (βλεπε 243Τ με το παλιο panel 2000euro) και η DELL με το καινουριο πανελ της samsung!!!! ούτε καν 1000euro! To λιγοτερο που μπορεις να το χαρακτηρισεις είναι παράδοξο! Το πιο παραδοξο ομως ειναι οτι σκεφτομαι να την χτυπησω και γω αν και δεν εχει περασει εβδομάδα που επεστρεψα την 2005fpw λογω του γνωστου προβληματος με το backlight.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από loki

Οτι κατι παιζει κατι παιζει, δεν μπορει η samsung που φτιαχνει panel για ολες τις εταιρειες ανά τον κοσμο να μην μπορει να συμπιεσει το κοστος (βλεπε 243Τ με το παλιο panel 2000euro) και η DELL με το καινουριο πανελ της samsung!!!! ούτε καν 1000euro! To λιγοτερο που μπορεις να το χαρακτηρισεις είναι παράδοξο! Το πιο παραδοξο ομως ειναι οτι σκεφτομαι να την χτυπησω και γω αν και δεν εχει περασει εβδομάδα που επεστρεψα την 2005fpw λογω του γνωστου προβληματος με το backlight.

μα δεν είναι η τιμή της samsung, είναι ότι η dell ακολουθεί επιθετική τιμολογιακή πολιτική.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.