Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

Ναι, και σε κατανάλωση και θερμοκρασίες.Επiσης   το Raptr Δεν συγκρίνεται καθολου με το Geforce experience τιγκα στα Bugs δεν το βαζει κανεις απο την πλευρα amd 

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

Α, ενταξει τοτε, με καλυψες, παροτι 'σαχλαμαρας' καταφερα να καταλαβω τι θελεις να πεις επιτελους.

Καλο σου βραδυ - κι ευχομαι να μην δω πουθενα να αναρωτιεσαι για κατι με τις καρτες σου σε καποιο διαστημα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λες Κυριε Atiman 

1.Ποιος έχει καλύτερη ποιότητα?

2.Ποιος εχει καλύτερο Overclock?

3.Ποιος έχει καλύτερη υποστήριξη στα παιχνίδια?

4.Ποιος έχει καλύτερη θερμική συμπεριφορά?

5.Ποιος έχει καλύτερα avg frame rates?

6.Ποιος έχει καλύτερους drivers?

7.Ποιος είναι καλύτερος στην αιχμή τεχνολογίας,και τεχνολογικά ειναι μπροστά? 

8.Ποιος εχει καλυτερη καταναλωση ρευματος?σε καθε κατηγορια επιδοσεων?και τιμης?

ΑΥΤΑ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ {ΒΟΥΤΥΡΑΤΑ}

ΘΕΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

Panos , επειδη φαινεται το αιμα παει κατα κυριο λογο προς την μερια των μπατσων σου , κατσε και σκεψουν λιγο τι ΒΛΑΚΕΙΕΣ λες τοση ωρα και πως συγκρινεις ΑΝΙΣΕΣ καταστασεις και εταιριες . 

 

Η αγορα βιαζει μπρος-πισω την AMD τα τελευταια χρονια και παρολαυτα ακομα και σημερα σου βγαζει προιον που μπορει να σταθει στον ανταγωνισμο απεναντι σε μια εταιρια που εχει τον 10πλασιο τζιρο .  Μια εταιρια με τοσα προβληματα και ακομα κρατιεται , και ακομα οι καρτες τις μετρανε, και ειναι και VFM επιλογες για το midrange μεριδιο αγορας . 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχεις δίκαιο άλλα,άλλα λένε τα παλικάρια μας εδώ σε αυτό σύμφωνο.Και εννοιτε πως θα ειναι στον ανταγωνισμο γιατι πολυ απλα δεν εχει αλλη εταιρια που βγαζει καρτες γραφικων

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

Σε αυτό έχεις δίκαιο άλλα,άλλα λένε τα παλικάρια μας εδώ σε αυτό σύμφωνο 

Πανο μην εισαι μονοπλευρος και βλεπεις μονο τα σκ@τα τις amd και η nvidia εχει και μαλιστα πολλα ειδικα στην 10χχ σειρά και απο οδηγους τελευταία ολο πιπες κανει.

Nvidia εχω και οσοι με ξερουν εδω ξερουν οτι νεο βγαζει η πρασινη παω και το αγοραζω απο τους πρώτους καλος η κακος.

Τα λαθη της κόκκινης δεν μενουν κρυφά λόγω των οικονομικών της σε αντίθεση με την πρασινη που το φυσάει και στηνει το παιχνιδια στα μετρα της.

Θα ηθελα να βλεπα τωρα hi end κομματι της Amd να σκαει μαζι με την 1080 γιατι 2 καλα θα παιζανε και ειμαι σίγουρος οτι η τιμη της 1080 θα παιζε πολύ πιο χαμηλα και τα λαθη της θα βγαίναν στην φόρα και γενικα θα υπηρχε ενας πιο σωστος ας πουμε ανταγωνισμός και φυσικα θα ηταν προς όφελος μας.

Θα γούσταρα η 1080 να ειναι οπως τωρα και να ερχοταν η κοκκινη rx490 με μνημες hbm 8giga με 600 ευρω και εκει να δεις πως θα ριχνε τιμη και τον αμανε η πρασινη απο τον επομενο μηνα.Το ιδιο ισχυει και για vega με hbm2 κτλ

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος azazil1190 έγραψε:

Πανο μην εισαι μονοπλευρος και βλεπεις μοτο τα σκατα τις amd και η nvidia εχει και μαλιστα πολλα ειδικα στην 10χχ σειρά και απο οδηγους τελευταία ολο πιπες κανει.

Nvidia εχω και οσοι με ξερουν εδω ξερουν οτι νεο βγαζει η πρασινη παω και το αγοραζω απο τους πρώτους καλος η κακος.

Τα λαθη της κόκκινης δεν μενουν κρυφά λόγω των οικονομικών της σε αντίθεση με την πρασινη που το φυσάει και στηνει το παιχνιδια στα μετρα της.

Θα ηθελα να βλεπα τωρα hi end κομματι της Amd να σκαει μαζι με την 1080 γιατι 2 καλα θα παιζανε και ειμαι σίγουρος οτι η τιμη της 1080 θα παιζε πολύ πιο χαμηλα και τα λαθη της θα βγαίναν στην φόρα και γενικα θα υπηρχε ενας πιο σωστος ας πουμε ανταγωνισμός και φυσικα θα ηταν προς όφελος μας.

Θα γούσταρα η 1080 να ειναι οπως τωρα και να ερχοταν η κοκκινη rx490 με μνημες hbm 8giga με 600 ευρω και εκει να δεις πως θα ριχνε τιμη και τον αμανε η πρασινη απο τον επομενο μηνα.Το ιδιο ισχυει και για vega με hbm2 κτλ

Καταλαβαίνω μπορώ να πω ότι φάνηκε να επεσα πολύ στην Nvidia μεριά λόγο του χαρακτηρησμου που γραφω,Ναι και εγώ θα ήθελα το ίδιο όμως δεν γίνεται δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

Καταλαβαίνω μπορώ να πω ότι φάνηκε να επεσα πολύ στην Nvidia μεριά λόγο του χαρακτηρησμου που γραφω,Ναι και εγώ θα ήθελα το ίδιο όμως δεν γίνεται δυστυχώς 

Η amd έχει την τεχνολογία-τεχνογνωσια να βγαλει καρτες με @@ οπως και βγαζει στο software καπου το χανει με οτι αυτο συνεπάγεται. 

Η πρασινη παιζει στα 16nm και η amd κανει την προσπάθεια της στα 14nm αυτο κατι λεει.

Συν οτι μην ξεχνας οτι καρτα 3χρονων  290χ παίζει στα ισα μεχρι και σημερα την 970 για πλακα και καπου της ριχνει κιολας.Που στην ουσια η 290 εαν δεν κανω λαθος ειναι μια 7970 βαλε ποσο πισω παμε και ακομα κραταει καλα.

Ειχα 7990 customia και μπορω να πω ηταν-ειναι καρταρα 

 

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

Καταρχας η 290χ δεν ριχνει την 970 η 280χ ειναι μια 7970 οχι 290

Οκ σε αυτο δεν θυμάμαι ειχα 7990 οχι 7970-280 γραψε λαθος.

Και το τελευταίο που θελω να πω και ειναι σημαντικό ειναι οτι η amd υποστηρίζει τις καρτες της μέχρι να τα φτυσουν με οδηγους κτλ.σε αντιθεση με την nvidia που μόλις βγαλει νεα σειρα τις γράφει στα @@ της μαζι με τους πελατες της.

Σύγκρινε τωρα μια 290χ με μια 780 να δεις τι εννοώ. 

Αυτα απο μενα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

η 780 χανει ανετα απο την 290χ άλλα ειπαμε για 970 και στην αρχή εχανε.Ναι σε αυτο έχεις δίκαιο που έβγαζαν driver μεχρι να τα φτυσουν,Βεβαια στην συνεχεια θα δουμε αν τα γραψει στα @@ της που λες θα το δουμε εχει γινει μια φορα δεν νομιζω να ξανα γινει.Ποτέ δεν περνουσε η7780 την 290Χ ουτε με αρχικους driver ουτε με τελευταιους.Η 280 ηταν μια 7950 280Χ 7970

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

Τι να πρωτοθυμηθω εποχές crysis2 που το βαζω να παίξω με 2χ590 και έκλαιγα που σερνόταν? Βαζω την μια 590 τα ιδια το sli για κλαματα οπως και τωρα δλδ.καλα το quad αστο νεκρό.  Με το που κουμπωσα την 6990 τοτε ειδα το φως το αληθινό. ..

Τέτοιες εποχες θελω να ξαναζήσω που μπορούσα και επαιζα ειτε πρασινη ειτε κοκκινη και οποια με κανε και χαμογελουσα αυτη κραταγα.

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, PANOSMAMBAX said:

Δεν μου λες Κυριε Atiman 

1.Ποιος έχει καλύτερη ποιότητα?

2.Ποιος εχει καλύτερο Overclock?

3.Ποιος έχει καλύτερη υποστήριξη στα παιχνίδια?

4.Ποιος έχει καλύτερη θερμική συμπεριφορά?

5.Ποιος έχει καλύτερα avg frame rates?

6.Ποιος έχει καλύτερους drivers?

7.Ποιος είναι καλύτερος στην αιχμή τεχνολογίας,και τεχνολογικά ειναι μπροστά? 

8.Ποιος εχει καλυτερη καταναλωση ρευματος?σε καθε κατηγορια επιδοσεων?και τιμης?

ΑΥΤΑ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ {ΒΟΥΤΥΡΑΤΑ}

ΘΕΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

1.Καλύτερη ποιότητα στο τι.Από τα ίδια υλικά φτιάχνονται.Ανάλογα την υλοποίηση προφανώς κ την εκάστοτε εταιρεία.

2.Καλύτερο όβερκλοκ για ποιόν για μένα το μέσο χρήστη που απλά θα τικάρω δύο κλικ κ τέλος ή για τον κάθε μπέντσερ?

3.Hit and miss...

4.Αν κάτι σχεδιάστηκε να δουλεύει στους 90 βαθμούς κελσίου κ πάει μέχρι εκεί δεν καταλαβαίνω ποιό το πρόβλημα.Βάλε παραπάνω στροφές τα φουρφούρια αν θες για το ψυχολογικό του θέματος.

5.Ανάλογα το game κ ποιούς ντέβς πλερώσαμε...

6.Κ οι δύο είναι μερικές φορές άστα βράστα.Προσωπικά με 3 προηγούμενες AMD δεν είχα ποτέ θέμα,ιδίως στο triple screen.Από τα win 10 κ μετά οι ντράιβερς της nvidia μου δημιούργησαν χοντρό πρόβλημα.Άσε που το surround είναι για τα μπάζα.Ιδίως για μένα που θέλω different refresh rates k different resolution per monitor μόνο η AMD δίνει αυτή την επιλογή.

7.Πάλι ανάλογα την εφαρμογή π.χ. dx12 η ΑΜΔ δείχνει να τα πηγαίνει καλύτερα.Αυτό εννοείς αιχμή?

8.Αυτό θα στο δώσω γιατί είναι αλήθεια.Αλλά μιλάμε γιατα τελευταία χρόνια γιατί θυμάμαι κ τη gtx 480 που είχα ένα μικρό αερόθερμο τσέπης ήταν.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα...

 

Πάρε κ μια φώτο από την υποστήριξη παλιότερων προιόντων κ τι κάνει η αγαθή ngreedia.

 

http://www.overclock.net/t/1605162/various-1060-news-info/210#post_25328017

 

 

LL.png

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος atiman έγραψε:

Φιλε μου γνωριζεις το νοημα του ερωτηματικου στο τελος μιας φρασης ?

 

πριν 5 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Αυτό είναι μια σειρά ερωτήσεων, αποτέλεσμα την επιμονής σου στο να αγνοείς αυτά που σου γράφουμε. 

 Και καπως ετσι το "εισαι μαλακας η μου φαινεται;" δεν αποτελει βρισια αλλα μια ερωτηση για να ξεκινησει μια συζητηση κοινωνικου προβληματισμου.. Εχετε τουλαχιστον το θαρρος να πειτε κατι που θελετε στα ισια, τετοια κωλοτουμπα σε δηλωση ουτε και ο τσιπρας δεν εχει κανει.

 

Φιλε πανο, αν εισαι ευχαριστημενος απο τη μια η την αλλη εταιρια ειναι καθαρα δικο σου θεμα και δικο σου δικαιωμα φυσικα για να επιλεξεις οτι θες. Αν εχεις 2 980ti και λες οτι παιζεις τα παντα βουτυρο κλπ κλπ εμας ΠΡΕΠΕΙ να μας φτανει και να μας περισσευει μιας και με 980ti sli δεν εχουμε βρεθει ουτε καν στο ιδιο οικοδομικο τετραγωνο, ποσο μαλλον να εχουμε παιξει κιολας. Απο την αλλη ομως ο καθενας εχει τις δικιες του προτιμησεις για τους δικους του λογους. Μπορει η καλυτερη ομαδα αυτη τη στιγμη στην ευρωπη να ειναι η real μιας και πηρε τον τιτλο, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι καποιος δεν εχει δικαιωμα να γουσταρει την bayern ξερω γω...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, atiman said:

Θα ηθελα ομως να μαθω, δεν θα μας πεις τι εννοεις ?

Δεν το ειπα με την κακη εννοια το ντοπες...

 

Πολυ απλα οτι πηρε boost μεσω driver οπως γινεται σε ολες τις καρτες με τον καιρο.

 

23 minutes ago, giorgos2187 said:

Μπορει η καλυτερη ομαδα αυτη τη στιγμη στην ευρωπη να ειναι η real μιας και πηρε τον τιτλο, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι καποιος δεν εχει δικαιωμα να γουσταρει την bayern ξερω γω...

Bayern? Πιπερι :gyro:

 

5 hours ago, PANOSMAMBAX said:

Δεν μου λες Κυριε Atiman 

1.Ποιος έχει καλύτερη ποιότητα?

2.Ποιος εχει καλύτερο Overclock?

3.Ποιος έχει καλύτερη υποστήριξη στα παιχνίδια?

4.Ποιος έχει καλύτερη θερμική συμπεριφορά?

5.Ποιος έχει καλύτερα avg frame rates?

6.Ποιος έχει καλύτερους drivers?

7.Ποιος είναι καλύτερος στην αιχμή τεχνολογίας,και τεχνολογικά ειναι μπροστά? 

8.Ποιος εχει καλυτερη καταναλωση ρευματος?σε καθε κατηγορια επιδοσεων?και τιμης?

ΑΥΤΑ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ {ΒΟΥΤΥΡΑΤΑ}

ΘΕΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

εγω ξερω οτι και με τις 3χ280 επαιζες βουτηρο....τι αλλαξε?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω που εχω την gtx 960 δεν ειμαι θυμα τελικα? Που εβγαλε μια καρτα απλως για να τσεπωσει λεφτα?? 
Μακαρι να ειναι στα 300+- οι custom υλοποιησεις,να ειναι η πρωτη AMD καρτα που θα φορεσω στο συστημα μου.. (μετα απο 17 χρονια που εχω PC's)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.