Jump to content



[Greek Gatherings 20-3-2016] Imola - Nissan GTR GT3


fuz10n

Recommended Posts

@panosdimp Οσον αφορα το σημειο οπου εκοψα λογο του πεναλτυ που εφαγα.. 1) Αφησα χωρο για να βουτηξεις στην εσωτερικη. 2) Δεν υπηρχε περιπτωση να χασω χρονο στην εξοδο της στροφης και να σε αφησω να περασεις χωρις μαχη!!! Ηταν ημι-νομιμο και 100% σκοπιμο :hehe:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος panosdimp έγραψε:

Είναι εμφανής η πρόθεσή του να περιμένει να περάσουν αυτοί που έρχονται και περνάμε εμείς που ακολουθούσαμε μετά υπάρχει ενα κενό που θέλει να εκμεταλευτει  γκαζωνει αλλά η αρκαδούρα δεν γυρίζει και τον πάει κάθετα απέναντι η πρόθεσή του για μένα είναι εμφανής ήθελε να μπει γρήγορα τέρμα αριστερά. 

Συμπέρασμα φταίει η αρκαδούρα και σαν άνθρωπος που είναι τελικά έκανε ενα μικρό λάθος στις εκτιμήσεις του.

Πάντως Ιάσονα το κλίμα είναι περισσότερο περιπαιχτικο μη ψαρώνεις κάνε οτι θα κανε ο Vitas. 

 

Ήταν ένας όμορφος αγώνας..

Πήγε να μας το χαλάσει το Lag αλλά ευτυχώς δεν είχαμε καταστροφή του @liakjim

Χάσαμε όμως 7 δευτερόλεπτα στον συγκεκριμένο γύρο, και δεν προλάβαμε εξαιτίας της βλακείας αυτής να περάσουμε τον άτυχο @Georgiadis Giorgos ο οποίος έκανε και φανταστικό αγώνα...

@liakjim δεν είναι dive bombing όταν χώνεσαι στα φρένα αλλά δεν ανοίγεις τη γραμμή σου μέσα στη στροφή εξαιτίας αυτού..(για εμένα)

Κακώς έκοψες, μου στέρησες τη χαρά να σε ξαναπεράσω στην επόμενη στροφή εκμεταλευόμενος την γραμμή μου..

Εγώ τα γουστάρω αυτά τα προσπεράσματα.. Ηταν εξαιρετική η κίνηση σου που φρέναρες τόσο απελπισμένα αλλά έμεινες κλειστά στη γραμμή σου..

Η κίνηση σου ήταν η μισή απόλαυση όλου του αγώνα, να το ξέρεις.. Φανταστική μανούβρα.. Φανταστική..

 

Αν ο @GoMaR ήταν vitas θα απαντούσε με το απλό επιχείρημα...

"ρε μάγκες, για μισό λεπτό!! περιμένω υπομονετικά να περάσετε όλοι, και μετά με ασφάλεια πηγαίνω απέναντι. Έρχεται λοιπόν έξω απο την πίστα (το τονίζω αυτό!! ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ένα αυτοκινητάκι εκτός ελέγχου και με εμβολίζει. ΕΓΩ ΠΟΥ ΦΤΑΙΩ???? επειδή οδηγάω με τις μπάντες σημαίνει δεν είχα έλεγχο?"

Το ατύχημα του @GoMaR όπως σωστά ειπώθηκε, έχει να κάνει καθαρά με τον κώδικα του παιγνιδιού που δεν επέτρεψε το σπίν..

Δεν άκουσα στο τς να κατηγορεί κάποιον, άκουσα όμως να τονίζει οτι "είναι δυνατόν!! βγήκε κάθετα στην πίστα και με χτύπησε!!"

Είμαι 100% σίγουρος οτι ο Ιάσονας θέλησε να περιστραφεί επιτόπου, και το ασέττο αρνήθηκε, στέλνοντας τον κάθετα απέναντι..

Και ο χρόνος που αποφάσισε ο Ιάσονας να κάνει τη μανούβρα του ήταν ο ιδανικός. Και μάλιστα θα ολοκλήρωνε όλο το εγχείρημα εκτός αγωνιστικής γραμμής και δεν θα το

συζητούσαμε καν αυτή τη στιγμή..

(άποψη μου..)

 

 

 

 

 

πριν 6 λεπτά, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

@panosdimp Οσον αφορα το σημειο οπου εκοψα λογο του πεναλτυ που εφαγα.. 1) Αφησα χωρο για να βουτηξεις στην εσωτερικη. 2) Δεν υπηρχε περιπτωση να χασω χρονο στην εξοδο της στροφης και να σε αφησω να περασεις χωρις μαχη!!! Ηταν ημι-νομιμο και 100% σκοπιμο :hehe:

Κακώς ενημέρωσες οτι έφαγες ποινή..

Έπρεπε να την εκτίσεις και να μην πείς κουβέντα..

Τον υποψίασες τον Πρόστ που οδηγάει σαν γιαγιά και σου έκανε προσπέρασμα που σε άλλη περίπτωση δεν θα το τολμούσε...

Κατά τα άλλα, όπως εν τέλει το έκανες, ήταν λάθος. Τη στιγμή που θέλεις να εκτίσεις την ποινή, θα πρέπει να είσαι απόλυτα εκτός αγωνιστικής γραμμής.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με TC δεν κάνεις spin. Δεν φταίει το παιχνίδι. Εγώ θα έβαζα όπισθεν. Επίσης όταν τρέχουμε 15 αμάξια, ξέρω πως αν αφήσω 5, έχω και άλλους που έρχονται.

Τεσπα, δεν είναι προσωπικό , ειδικά με τον Ιάσονα που έχω άλλη σχέση.

Η αναφορά είχε καθαρό σκοπό, να δειχτεί ένα λάθος που καλό είναι στο μέλλον να μην γίνεται. Είναι κρίμα.

Παναγιώτη το είδα το ρεπλει, όντως έμεινα στην γραμμή μου. Εκείνη την στιγμή μου φάνηκε αλλιώς. Δεν πειράζει και πάλι σε πέρασα ( φτερό 1 ).

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Ασχετο αλλα στην 1η εκκινηση τι παιχτηκε?? :p

Υποψιαζομαι οτι καποιος ξεχασε να αλλαξει λαστιχα ή να βαλει καυσιμα για αγωνα, οποτε εγινε restart....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, rapid_fast said:

 

@Georgiadis Giorgos

Κακώς ενημέρωσες οτι έφαγες ποινή..

Έπρεπε να την εκτίσεις και να μην πείς κουβέντα..

Τον υποψίασες τον Πρόστ που οδηγάει σαν γιαγιά και σου έκανε προσπέρασμα που σε άλλη περίπτωση δεν θα το τολμούσε...

Κατά τα άλλα, όπως εν τέλει το έκανες, ήταν λάθος. Τη στιγμή που θέλεις να εκτίσεις την ποινή, θα πρέπει να είσαι απόλυτα εκτός αγωνιστικής γραμμής.

 

 

Η αληθεια ειναι οτι στο σημειο εκεινο αν θυμαμαι καλα ειχαμε 2.5 δευτερολεπτα διαφορα. Οποτε αφηνοντας το γκαζι, φτασαμε στο braking point παρεα με το πανο. Αν δε το φωναζα στο ts κατα πασα πιθανοτητα δε θα το καταλαβαινε κανεις :hehe:

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε παιδια σας αρεσε τελικα το combo? :p

 

μου θελετε και δυσκολα και εκλεπτυσμενα.... enterprise το gtr... οι μισοι τερματισαν!

 

κατι σαν τους σεφ που λεει πρεπει να ξερεις να κανεις ομελετα πριν απο οτιδηποτε αλλο :p

 

εγω δε μπηκα επαιζα rfactor2 :D @mad_dog

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον Βητα σε ορισμενα σημεια.Κυριως οτι επεσε μεσα στο σκεπτικο μου.Δε συμφωνω οτι με χτυπησε εκτος πιστας ο αλλος αρα δε φταιω.Λογω εμενα αναγκαστηκε να βγει εκτος.
Οπως λοιπον ειπωθηκε ο υπολογισμος μου ηταν λαθος.Πιστεψα οτι θα γυρναγε επιτοπου.Ειχα 11/12 TC.Με πηρε ευθεια ομως.Ο χρονος ΟΝΤΩΣ ηταν μια χαρα για να το κανω ολο αυτο.Η λαθος εκτιμηση δεν ηταν στον χρονο , αλλα στο οτι  θα γυρναγε επιτοπου η γουρουνα.Επισης βλεποντας τους αλλους να ειανι στην στροφη (αρκετα πισω για να το επιχειρησω) θα ειχαν οπτικη επαφη με μενα και δε θα τρομαζαν.Το λαθος ξεκινησε οταν πηγε ευθεια το αμαξι.Οταν με χτυπησαν πιστεψα οτι απλα ο αλλος χαζευε τους θεατες και δεν εβλεπε μπροστα του για αυτο και φωναξα.Βλεπω το ρεπλαυ το πως φανηκε απο τη μερια του Ηλια και οντως εγω τον αναγκασα να βγει εξω και να πεσει πανω μου.
Οχι ομως να περναμε το μηνυμα οτι δε προσεξα η δεν ειδα η μπηκα στη πιστα χωρις να υπολογισω κανεναν.

Παραδεχομαι οτι ειναι λαθος μου αλλα ηταν λαθος υπολογισμος και οχι κακης συμπεριφορας ουτε σταρχιδισμου.
Οπως ειπε και ο Δημητρης, δε θα χαλασουμε τις σχεσεις μας εννοειται.Θα τα πουμε στη πιστα καρτ :p

 

 

 

@GeoF1 Καποιον τον εβγαλε στα pits , οποτε ειπαμε να γινει ρεσταρτ.TS

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, liakjim said:

Με TC δεν κάνεις spin

Κάνεις και παρα κάνεις γιατί το τράξιον δεν ενεργοποιείται αμέσως από μηδενική ταχύτητα άσε που ο Ιάσων δεν είχε πολύ τράξιον απ΄ ότι έλεγε.

 

17 minutes ago, Georgiadis Giorgos said:

Η αληθεια ειναι οτι στο σημειο εκεινο αν θυμαμαι καλα ειχαμε 2.5 δευτερολεπτα διαφορα

ΧΑΧΑΧΑ  η αλήθεια είναι πως είχα ροκανίσει όλη τη μεγάλη διαφορά που είχες πάρει στην αρχή και σε πίεζα σου είχα ανάψει και τις λεντάρες μου και είχες πανικοβληθεί ,την ποινή την εξέτισες μέσα στο εσάκι πράγμα που με καθυστέρησε πολύ περισσότερο απ΄όσο νομίζεις γιατί στιν έξοδο ήδη την είχες εκτίσει και φύγαμε μαζί  αλλά νομίζω με άφησες να προσπεράσω και με ακολούθησες με τα χίλια .

Στο τράκο φρέναρα τελευταία στιγμή παρ ΄ όλα αυτά μπήκες χαχα  όπως το είχες κάνει και στο bathurst και πάλι είχαμε στουκάρει στον τελευταίο γύρο ,το αμάξι φυσικά και το δικό μου έπαθε ζημιά στο πλάι και πίσω κιτρίνισε ,μετά φυσικά έγινα σούπερ γιαγιά και εξαφανίστηκα δεν θα σου άφηνα περιθώρια μικρό και άπειρο σαληγκάρι!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Συμφωνω με τον Βητα σε ορισμενα σημεια.Κυριως οτι επεσε μεσα στο σκεπτικο μου.

Δε συμφωνω οτι με χτυπησε εκτος πιστας ο αλλος αρα δε φταιω.

Λογω εμενα αναγκαστηκε να βγει εκτος.

 

Το μαυρισμένο είναι το χαβαλέ που θα απαντούσα.. Αφού είμαι πειραχτήρι..

Το υπόλοιπο σκεπτικό είναι αυτό που κατάλαβα όταν σε περνούσα και σκεφτόμουνα..

"μα καλά γιατί δεν ξεκινάει να περιστραφεί, τόσο μακριά απο την αγωνιστική γραμμή είναι, άνετα τον παίρνει να γυρίσει"

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, GoMaR said:

@fuz10n να με συγχωρας, αλλα δε σε τιμαει καθολου αυτο.Σε δικο σου combo και να μην δηλωνεις απο τους πρωτους παρων εφοσον εισαι διαθεσιμος ;

να με συγχωρας με τη σειρα σου, φυσικα ηθελα να μπω αλλα δε προλαβα... (οχι οτι ειναι και θεμα τιμης αλλα τελοςπαντων :) )

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχω γίνει μεγάλος DiveBomber!!! Πρέπει να συμμαζευτώ λιγουλάκι. Αλλά τι να κάνω είδα πόρτα και μπήκα :p ακολουθώ σχολή @rapid_fast, είδα και στο skysports κάτι κλασσικούς αγώνες F1 και μου μπήκαν ιδέες :hehe:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.