Jump to content



[Greek Gatherings 20-3-2016] Imola - Nissan GTR GT3


fuz10n

Recommended Posts

2012-nissan-gt-r-nismo-gt3-race-car_1003

imola.thumb.png.d7821263beb3785cad2adab3

 

Nissan GTR - GT3 @ IMOLA event

TIME OF DAY : 12:00

WEATHER : clear 

AMBIENT TEMP : 26C

TRACK TEMP : 37C

GRIP : 96 % @ practice - 99% @ race end

 

Practice: 60 mins @ 20:15
Qualify: 15 mins @ 21:15

Race @ 21:30 - 25 LAPS

 

 

 

Σημαντικό:

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές).
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη.
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

 

 

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Παραμονες γενεθλιων του Σεννα...Και τρεχουμε Ιμολα..Εναν αργο γυρο εις μνημην Του πριν την εκκινηση!!!

Προτεινω στο πρωτο γυρο να μην κουνηθει κανεις αφου σβησουν τα φωτα για 30 sec.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, fatalara said:

Προτεινω στο πρωτο γυρο να μην κουνηθει κανεις αφου σβησουν τα φωτα για 30 sec.

χαχαχαχα απλά δε θα δουλέψει ποτέ!!! Το λέω για έχουμε προσπαθήσει πολλές φορές να κάνουμε drag race και η μία αποτυχία ερχόταν μετά την άλλη :hehe:

Το μόνο εύκολο θα ήταν να κάνουμε ένα formation lap, αν τελικά αποφασίσουμε να κάνουμε κάτι

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

χαχαχαχα απλά δε θα δουλέψει ποτέ!!! Το λέω για έχουμε προσπαθήσει πολλές φορές να κάνουμε drag race και η μία αποτυχία ερχόταν μετά την άλλη :hehe:

Το μόνο εύκολο θα ήταν να κάνουμε ένα formation lap, αν τελικά αποφασίσουμε να κάνουμε κάτι

Λεμε και καμια μ@λ@κι@ να περασει η ωρα :)

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, fuz10n said:

 

 

Σημαντικό:

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές).

Το παραπάνω ρε παιδιά πότε προέκυψε και μπήκε μόνιμα στους κανόνες?

Γιατί θυμάμαι ότι τελευταία φορά που το συζητήσαμε στο TS, είχαμε πει να ακολουθούμε τους κανόνες του AC, δηλ άσφαλτος+kerbs είναι επιτρεπόμενα.

(βέβαια έχω χάσει και αρκετά επεισόδια από τότε)

 

Δεν έχω βέβαια πρόβλημα, ακόμα και αν γίνει 5 ρόδες εντός λευκών γραμμών :p, αλλά δεν μου αρέσει να στηριζόμαστε στην καλή διάθεση του καθενός για την τήρηση του κανόνα, μιας και δεν μιλάμε για κάποιο πρωτάθλημα που μπορούν να επιβληθούν ποινές αργότερα.

 

Οπότε προτείνω ή να αλλάξει σε track+kerbs, το default σύστημα του AC δηλαδή, ή να βρούμε έναν τρόπο επιβολής άμεσων ποινών.

Ένας σίγουρος τρόπος (95% σιγουριά) είναι να τρέχουμε με modified αρχείο surfaces.ini (πχ. \SteamLibrary\steamapps\common\assettocorsa\content\tracks\imola\data\surfaces.ini) με το μειονέκτημα ότι δεν θα μπορεί να μπεί κανένας ξένος και δεν θα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την πίστα σε άλλους server για την εβδομάδα, συν τα όποια μπερδέματα στην αρχή μέχρι να συνηθίσουμε.

Άλλος τρόπος, νομίζω είχε πεί ο Άκης για κάποιο app? @akis_z80

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djkostas said:
  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές).

Εχουμε πεί ωρέ φαζ πως εδώ παίζουμε με σοβαρότητα χαλαρά και για να περάσουμε καλά οπότε ακολουθούμε τους χαλαρούς κανόνες του AC .

Το πλεονέκτημα είναι πως γλυτώνουμε λίγο γκρίνια και αρκετό κόπο από την πλευρά των διοργανωτών.

Βέβαια δεν είπαμε να πας κι ευθεία στο εσάκι .;)

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας στο skysport f1 τον αγώνα του Αυστραλιανού grand prix του έτους 96' , καταλαβαίνω το οδηγικό στυλ του @rapid_fast. Με το Villeneuve να κλείνει την πόρτα στο Hill σε κάθε στροφή!!! #oldschool  :happy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπώ Imola και Nissan GT3.

 

Αλλά τί έγινε ρε παιδιά? Γιατί τόσος λίγος κόσμος?

 

Capture.jpg

Spoiler

Victory-Baby-Meme-Yes-08.jpg

Υ.Γ. Δοκιμάστε το Nissan με αυτό το mod. Το έχω ξανα πεί. Είναι απλά φοβερό.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Ok, τι να κάνω, την ξέρω την τύχη μου. Για να χαρεί για την γιορτή του, λέω αύριο να τον αφήσουμε να κερδίσει...

Ναι το καημενο γιατι δεν εχει σταυρωσει νικη.

Ρε σκιστε τον ναουμ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.