Jump to content



Αναγκαστική αγορά MB.RAM.GPU


Recommended Posts

Καλημέρα το eshop με ενημέρωσε ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες η RAM που παράγγειλα και δεν υπάρχουν ούτε στην σελίδα πλέον...επειδή λέω να παραγγείλω από το ίδιο κατάστημα και RAM και mb από eshop ποια RAM να πάρω? Έχω δει αυτές της 2

7a00708c2d3594f4102ae8e55346e70a.jpg

bfb9fa37fce557d906912a761c8a8e92.jpg

Στάλθηκε από το Vienna μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες είναι μια χαρά :) λίγο καλύτερες βασει specs (latency ) αλλά πρακτικά είναι ψηλότερες (με γομαρι ψύκτρα ίσως να έχεις θεμα) και οι aegis είναι low profile . Οποίες και να πάρεις νομίζω διαφορά δε θα δεις .

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες είναι μια χαρά [emoji4] λίγο καλύτερες βασει specs (latency ) αλλά πρακτικά είναι ψηλότερες (με γομαρι ψύκτρα ίσως να έχεις θεμα) και οι aegis είναι low profile . Οποίες και να πάρεις νομίζω διαφορά δε θα δεις .

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείς ότι δεν θα χωράνε αν βάλω μεγάλη ψυκτρα?

Στάλθηκε από το Vienna μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο την ψυκτρα. Ορισμενες ψυκτρες που ειναι γομαρια, εχουν θεμα με τα πρωτα 2 slot. Συνηθως ομως βαζεις 2 dimm μνημων , οποτε θεμα δε θα εχεις με καμμια απο τις 2. Οποια σου "καθεται" καλυτερα τσιμπα. Τις ripjaws V 3000 τις εχει φιλη μου με μητρικη asrock + 6600K και παιζουν τζετ! 

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα την κόκκινη τελικά..

Θέλω να ρωτήσω κάτι... Αν πάρω τον 6600K εκτός το gaming θα μπορώ να κάνω καμιά επεξεργασία βίντεο κάνα photoshop?

Στάλθηκε από το Vienna μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To Hyperthreading ειναι που κανει την διαφορα και δινει το κατι παραπανω σε εφαρμογες γραφειου (του ειδους που θες) , και σε πολυ ελαχιστα games , δινει επισης το κατι παραπανω. Αν παιζεις competitive online και εισαι ψειρας, ο ι7 θα δωσει το κατι παραπανω, διαφορετικα δε τον χρειαζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν αξιζει, βλεπω διαφορες τιμες στο amazon.co.uk, δεν εχω ψωνισει απο εκει ποτέ ομως. Στο κιτρινο παιζει στα 268€. Σε σκρουτζομαγαζα κανα 10ρικο πιο κατω με μεταφορικα. Απο οπου σε βολευει θα τον παρεις. 

Link to comment
Share on other sites

Στο digital Master έχει 243 με δωρεάν μεταφορικά... http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?utm_source=xml&utm_medium=a&utm_campaign=b&ElementID=4bdd6488-9d8a-4f6c-a6e1-d22312bf059a ο 6600Κ και 353 ο 6700Κ είναι αξιόπιστο μαγαζί αυτό?

Στάλθηκε από το Vienna μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος Darap21 έγραψε:

Όταν λες λοττο εννοείς ότι είναι καλό?

Στάλθηκε από το Vienna μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οτι βασει μαρτυριων , αλλοι εχουν καλη και αλλη κακη εμπειρια απο το εν λογω καταστημα. Αν θες το δοκιμαζεις και ουσιαστικα περιμενεις να εισαι απο τους τυχερους της πρωτης κατηγοριας (με την καλη εμπειρια). Γι'αυτο λεω λοττο :) 

ΥΓ: Προσωπικη εμπειρια δεν εχω απο το καταστημα! 

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει 5 αγορές από digitalmaster, στην μια παραγγελία που ήταν 2 ζευγάρια powerline είχαν βάλει το 1, μετά από τηλ. που τους έκανα χωρίς να μου τα ζαλίσουν έστειλαν και το 2ο. Για αγορά cpu πρόκειται, σφραγισμένος 99,9% κομπλέ θα είναι. CPU και να έχεις θέμα λίγο δύσκολο. 

Πρόσεχε εσύ στην τοποθέτηση του. Ψύκτρα έχεις οπότε δεν θα χρειαστείς.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.