Jump to content



Prime - split από A64 Winchester stepping+O/C Database


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από deadlock7 [Σήμερα, στις 12:39]

Περναει memtest 8+ ωρες,prime 13+ ωρες,spi 32ΜΒ,αλλα οχι S&M memory test??

βαλε αισθητηρα πανω σε ενα τσιπακι της μνημης, και θα δεις ποιο τις ζεσταινει πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

δεν ειναι αναγκη να τις βγαλεις, απλα στερεωσε το πανω στο heatspeader. θα δεις παντως, πως το S&M τις ζεσταινει παραλογα πολυ. ισως περισσοτερο απο ατελειωτες ωρες #5 memtest.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ θα το κανω,αν κι εγω με βαση τις θερμοκρασιες που παιρνω στο S&M στα windows απο το ΜΒΜ5(εστω κι αν δεν ειναι απολυτα σωστες) ειναι πραγματικα παραλογες!Ξεπερνουν κατα πολυ τα υπολοιπα προγραμματα,ισως τοσο που να μην εχω βρει εφαρμογη(μαζι με παιχνιδια) που να τσιτωνει τοσο πολυ τον επεξεργαστη!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο,αλλα δεν ξερω αν ειναι αναγκαια τοση καταπονησητη στιγμη που μια βαρια εφαρμογη δε θα τον ζορισει τοσο..για να μην ξεφυγω απο το θεμα(θελω μια μικρη βοηθεια) εχεις pm.

Link to comment
Share on other sites

Έχει θεοποιηθεί το prime χωρίς να το αξίζει σε όλες τις πλατφόρμες. Το s&m είναι πιο σκληρό στο Fpu Test. Και τελικά δεν υπερχρονίζω για να χαροποιώ το prime.

Θα σου το εξής.

Έχω 2000+ και προς το παρόν λόγω του ότι είναι κακό προς μέτριο κομμάτι είμαι στα 2200 ΜΗΖ με 1.9 βολτ. Δε βγάζω prime. To s&m κολλάει στο Fpu Test.

...

To μηχάνημα δεν έχει κλείσει από τα τέλη Οκτώβρη και φολντάρει ή φαντάρει ασταμάτητα και ταυτόχρονα το χρησιμοποιώ. Δεν έχει κολλήσει με τίποτα, οποιοδήποτε συνδυασμό προγραμμάτων κι αν έχω χρησιμοποιήσει.

Τι θέλω να πω με αυτό.

ΑΠΟΔΕΙΞΗ σταθερότητας μπορεί να αποτελέσει ΜΟΝΟ ο χρόνος συνεχούς λειτουργίας. ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ σταθερότητας μπορούμε να αναφέρουμε πολλές όπως τα προαναφερθέντα μετροπρογράμματα και ίσως εξίσου καλά αν όχι καλύτερα το System Stability Tester

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από esdee

και ειμαι μεσα σε αυτους, απο τα 2500 και πανω το prime σταματαει στο δευτερολεπτο κι'ομως στα 2706 που τρεχω για καθημερικα ΠΟΤΕ οτιδηποτε δεν εχει κολησει τιποτα ειτε αυτο ειναι application ειτε προγραμμα που stressαρει CPU/Mems (εκτος του prime εννοειτε)

Μετρηστε και μενα μεσα!! Ο NewCastle μου στα 3500 δεν τρεχει Prime με τιποτα ΟΥΤΕ ΣΤΑ default!! Κολαει στο 1ο δευτερολεπτο.

Επισης προσεξα κατι αλλο, δεν τρεχει τις τελευταιες βερσιον του πριμε. Αυτες που διαλεγεις τι τεστ θα κανεις ( Maximum heat .. κτλ)

Κατι παλιες Version που εχω στις οποιες δεν ειχε επιλογη για το ειδος του τεστ τις τρεχει κανονικα και σταθερα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.