Jump to content



Αγορά κινητού έως 150-160ευρω


Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες!

 

Μια βοήθεια και πάλι για αγορά κινητού. Εμεινα απόλυτα ευχαριστημένη με το xiaomi και φίλη θέλει να πάρει και αυτή ένα νέο τηλέφωνο.

 

Αυτά που μας νοιάζουν είναι τα εξής:

 

1) Δε θα περάσουμε με ΤΙΠΟΤΑ τα 160ευρώ. Δε το συζητάμε ούτε για 161 ευρώ :) 

2) Θέλουμε κατάστημα (όπως είχα πάρει εγώ απο vickmall) να έχει αποθήκη Ευρώπη για να είναι πιο γρήγορο το delivery

3) Οι απαιτήσεις είναι μικρές. Θέλει να απαντάει σε κλήσεις, να ανοίγει κάνα facebook και να βλέπει τα email της.

4) Η κάμερα δε μας απασχολεί και πολύ. Το μόνο που ζητάει είναι να βγάζει όσο το δυνατόν καλές φωτογραφίες για να μπορεί να φωτογραφίσει μία σελίδα πχ και να τη στείλει με ένα email σε κάποιον.

 

Για κάποιο λόγο μετά τη συμβίωσή μου με το Xiaomi θέλω να έχει και αυτή ένα της ίδιας μάρκας μιας και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη.

Ειδα αυτό για παράδειγμα αλλά δεν ξέρω το κατάστημα

http://eud.dx.com/product/xiaomi-redmi-note2-otca-core-4g-bar-phone-w-5-5-screen-wi-fi-13-5-0mp-2-32gb-white-844405323#.Vz3cpvmLQuU

 

Οπότε αναμένω προτάσεις σας για μοντέλο κινητού και κατάστημα με απόθεμα σε Ευρωπαϊκή αποθήκη.

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας :) 

 

 

 

edit: Ξέχασα. Επειδή είναι σε μια ηλικία που χρειάζεται τα "κοντινά" μάτια Ψάχνουμε κάτι με μεγάλη οθόνη :)

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει και της αρέσει επίσης αυτό. Λογικά η παραγγελία θα γίνει Δευτέρα-Τρίτη οπότε αν έχετε κάποια άλλη ιδέα/πρόταση θα είμαι όλη αυτιά :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού θέλει συγκεκριμένα και σχετικά απλά πράματα θα πρότεινα να δείτε και τις προτάσεις της μικρομαλακής αφού πλέον τα περισσότερα κινητά της πέρνουν επίσημα την αναβάθμιση στα 10ρια.

Ρίξτε μια ματιά π.χ. στο μικρό Lumia 640.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, karmen1983 said:

Δε θα περάσουμε με ΤΙΠΟΤΑ τα 160ευρώ. Δε το συζητάμε ούτε για 161 ευρώ :)

Ούτε αν προτείνουμε κάτι με 4Gb ram 64Gb μνήμη snapdragon 810 και 2k οθόνη με +9 ευρώ? :)

 

Edit: Σορρυ θες κάτι από Ευρώπη, αυτό θα πάρει κανένα 20μερο να έρθει που αναφέρομαι...

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα νέα μαμώ την Πειραιώς μου πάλι!!!

 

Εμβάσματα στο εξωτερικό
 
Σας ενημερώνουμε πως η αποστολή χρημάτων στο εξωτερικό, έως το ύψος του ορίου των €1.000, δεν είναι δυνατή μέχρι και την31/05/2016.
Εξαιρούνται οι περιπτώσεις για τις οποίες προηγουμένως έχει εισαχθεί τουλάχιστον ισόποσο κεφάλαιο από την αλλοδαπή.
 
 

Αντε πάλι να πληρώσουμε κερατιάτικα στο Paypal

Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Σε άλλα νέα μαμώ την Πειραιώς μου πάλι!!!

 

Εμβάσματα στο εξωτερικό
 
Σας ενημερώνουμε πως η αποστολή χρημάτων στο εξωτερικό, έως το ύψος του ορίου των €1.000, δεν είναι δυνατή μέχρι και την31/05/2016.
Εξαιρούνται οι περιπτώσεις για τις οποίες προηγουμένως έχει εισαχθεί τουλάχιστον ισόποσο κεφάλαιο από την αλλοδαπή.
 
 

Αντε πάλι να πληρώσουμε κερατιάτικα στο Paypal

Δοκίμασες με revolut!?

Link to comment
Share on other sites

E με revolut Πήγα να δοκιμάσω αλλά η Πειραιώς έκοψε τα εμβάσματα προς τα έξω μέχρι τέλος του μήνα. Δε μπορώ να φορτίσω τη κάρτα μέσω τραπέζης...

Link to comment
Share on other sites

Αν και θεωρητικά είναι το ίδιο πράγμα, δεν χάνεις να δοκιμάσεις -> Νο5

http://neakiniton.blogspot.gr/2015/07/capital-control.html

Εγώ που το είχα κάνει παλιότερα, δεν είχα πρόβλημα, από την Πειραιώς μάλιστα. Τώρα με αυτή την ανακοίνωση...δεν ξέρω, δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε τα ξέρω αυτά αλλά στο request ή send money σε φίλο σου παίρνει ένα ποσοστό το Paypal σαν κερατιάτικα. Τεσπα θα το δω

Απλά αυτά τα cc αντί να καλυτερεύουν χειροτερεύουν μαμώτεν

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ναι βρε τα ξέρω αυτά αλλά στο request ή send money σε φίλο σου παίρνει ένα ποσοστό το Paypal σαν κερατιάτικα. Τεσπα θα το δω

Απλά αυτά τα cc αντί να καλυτερεύουν χειροτερεύουν μαμώτεν

ΟΧΙ αυτό το κόλπο. Διάβασε το 5 ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αρα πρέπει να συνδέσω το λογαριασμό στο Paypal και να τους στείλω email Να το κάνουν αυτοί γιατί εμένα δε θα το παίρνει.

Thanks 

 

edit: ΥΓ Ωπα δε θα πληρώνει απευθείας απο το λογαριασμό αλλά με έμβασμα που θα στέλενεις στο paypal.

Αρα πάλι δε μου κάνει σα τρόπος! Φτου!

Link to comment
Share on other sites

Ναι 17/5 το ανακοινώσανε από ότι ειδα στο e-banking. Και το προηγούμενο μήνα είχαμε θέματάκια!

Πλέον από ότι κατάλαβα αν έχεις σκοπό να κάνεις αγορά στην αρχή του μήνα το έμβασμα για να έχεις λφτά στη revolut

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.