Jump to content



Αγορά κινητού έως 150-160ευρω


Recommended Posts

Είχε βγάλει ανακοίνωση η Πειραιώς ότι δεν θα δεχτεί άλλα εμβάσματα. Είχα προλάβει ευτυχώς να στείλω εγώ.

 

17/05/2016
Εμβάσματα στο εξωτερικό
 
Σας ενημερώνουμε πως η αποστολή χρημάτων στο εξωτερικό, έως το ύψος του ορίου των €1.000, δεν είναι δυνατή μέχρι και την31/05/2016.
Εξαιρούνται οι περιπτώσεις για τις οποίες προηγουμένως έχει εισαχθεί τουλάχιστον ισόποσο κεφάλαιο από την αλλοδαπή.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τελειώνει το πιστωτικό όριο της τράπεζας.. Πόσα λεφτά μπορεί να βγαίνουν έξω; Στα του θέματος ή redmi 3 ή xiaomi mi4 που προτάθηκε.

Έγινε επεξεργασία από mer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το request money εχω κανει 3 φορες και δουλεψε, καθως εχω δοκιμασει να στειλω σε ενα φιλο μου στο δικο του paypal μεσω της καρτας (visa πειραιως) , και  πηρε τα λεφτα αμεσως (13€ ηταν ομως το ποσό). Βεβαια εχει την ταριφα 3.4% και δεν αξιζει για μικροπραγματα και για πολλες φορες. 

Αυτο με το εμβασμα δε το ηξερα, αλλα δεν εχω τιποτα πλεον συνδεδεμενο στο paypal , εφοσον εχω κανει το κολπο με το request. 

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2016 at 7:08 ΜΜ, το μέλος maddoctor έγραψε:

Stock in Europe XIAOMI MI4 Qualcomm Snapdragon 801 Quad Core 2.5GHz 5.0 Inch 1920*1080 Screen MIUI V5 3G Smartphone online - coolicool

Xiaomi Mi4, πολυ καλή επιλογή, από την eu αποθήκη του Coolicool. Χει και άλλα Xiaomi εάν θέλεις να δεις.

Τελικά μπήκε η παραγγελία και με κωδικό πήγε κάτω απο 150ευρώ

 

Subtotal:€152.99
Shipping fee:€0
Bonus: -€4.5
Total:€148.49

 

Ευχαριστώ όλους για μία ακόμα φορά :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλό, και σε αυτήν την κατηγορία χρημάτων είναι πολύ μπροστά στην κάμερα. Το ίδιο πρότεινα και αγόρασε φίλη.

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jax7480 said:

To ιδιο πρότεινα κι εγώ σε ξάδερφο χθες το βράδυ. Ελπίζω να βγει καλή επιλογή.

Ερώτηση: αυτά έρχονται με κινέζικες ROM ή είναι κλασική multilingual?

 

 

27 minutes ago, karmen1983 said:

Το δικό μου (xiaomi note 3 pro) ήρθε με Multi και προεπιλογή η αγγλική

 

Δεν θέλω να αναβω φωτιές αλλά να έχετε υπόψη σας ότι οι multi των καταστημάτων σε Xiaomi συνήθως βασίζονται σε αρχικές rom από όταν πρωτοβγηκαν τα κινητά και έχουν θεματακια που έχουν λυθεί σε μεταγενέστερες αλλά οι multi δεν παίρνουν τις αναβαθμίσεις.

Τώρα για το mi4 που είναι πολύ ώριμη συσκευή δεν ξέρω τι παίζει αυτή την στιγμή αλλά για το Redmi note 3 pro έχουν αναφερθεί διάφορα για τις multi.

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό από τότε που το πήρα. Δε μου έχει βγάλει θέματα και το μόνο που έχει είθναι ότι μια φορά στις 3-4 επανεκκινήσεις δε κλειδώνει το δίκτυο. Αλλά αν το κλείσεις και το ξανα ανοίξεις ολα οκ. Οπότε και δεν ασχολήθηκα με φλασαρίσματα και το έχω με τη rom που ήρθε.

Εχω βαρεθεί ειλικρινά τη διαδικασία του φλασαρισματος.

Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2016 at 4:06 ΜΜ, το μέλος maddoctor έγραψε:

ΟΧΙ αυτό το κόλπο. Διάβασε το 5 ;)

 

Οντως η 5η επιλογή είναι αυτή που δουλεύει απροβλημάτιστα με το PayPal.

 

Απλά θέλει προσοχή για συσγκεκριμένα άτομα που πιθανόν ξεπερνάνε τα 2500 ευρώ μηνιαίως , στις μεταφορές τους.

πριν 3 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Τελικά μπήκε η παραγγελία και με κωδικό πήγε κάτω απο 150ευρώ

 

Subtotal:€152.99
Shipping fee:€0
Bonus: -€4.5
Total:€148.49

 

Ευχαριστώ όλους για μία ακόμα φορά :) 

 

Πολύ καλή επιλογή συσκευής και σε πολύ καλή τιμή.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2016 at 0:31 ΜΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Τελικά μπήκε η παραγγελία και με κωδικό πήγε κάτω απο 150ευρώ

 

Subtotal:€152.99
Shipping fee:€0
Bonus: -€4.5
Total:€148.49

 

Ευχαριστώ όλους για μία ακόμα φορά :) 

Καλορίζικη. Όταν παραλάβεις, ότι θέλετε δίπλα πείτε μου, θα με βρείτε εκεί ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το προαναφερθέν τηλέφωνο @karmen1983

Δείχνει πως ΔΕΝ έχει 4G. Ισχύει;

Επίσης ποια η γνώμη σας για αυτό:

 

http://www.minideal.net/stock-in-greece-xiaomi-redmi-note-2-2-32-black.html

 

Σε σύγκριση με το Note 3? Αγάπη εσύ από το Note 3 είσαι ευχαριστημένη; και από που το αγόρασες;

Ψάχνω ακόμα για τον ξάδερφο ο οποίος δεν προχώρησε την παραγγελία γιατί είδε πως δεν έχει 4G το τηλέφωνο.

 

Καμιά άλλη επιλογή σε αυτό το range χρημάτων (150-165ΜΑΧ).

 

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

@jax7480 για να είμαι ειλικρινής τώρα το πρόσεξα και εγώ. Οχι δεν πρέπει να έχει βάση χαρακτηριστικών από όσο το έψαξα. Φτου και κρίμα γιατί δε θα το παράγγελνα.

Οχι ότι θα της χρειαστεί σε wifi είναι συνέχεια, απλά 2016 έχουμε το θεωρώ βλακεία να μην έχει 4G.

 

Το pro 3 με έχει αφήσει απίστευτα ευχαριστημένη σε βαθμό να φασκελώνομαι κάθε τόσο που δεν είχα αλλάξει κινητό τόσο καιρό.

Το παράγγειλα από το vickmall και έφυγε από Θεσ/νικη. Παράγγειλα Παρασκευή ή Σάββατο αν θυμάμαι καλά και ήρθε με ΕΛΤΑ courier τη Τρίτη στα χέρια μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@jax7480 Καλό τηλεφωνάκι το note 2. Εξαρτάται τι χρήση θέλει να του κάνει. Το Note 3 είναι ένα note 2 με μεγαλύτερη μπαταρία ,fingerprint reader και στιβαρή κατασκευή με unibody αλουμίνιο και άμα πάρεις το 3gb μεγαλύτερη μνήμη με θυσία την κάρτα sd άμα θέλεις dual sim. Πάντως για φθηνό με μπαταρία τέρας είναι το μικρό redmi 3 πιο αργό βέβαια από τα υπόλοιπα. Δες και εδώ μαι σύγκριση http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7769&idPhone2=6992&idPhone3=7862

Έγινε επεξεργασία από mer
Link to comment
Share on other sites

Άλλο note 2 άλλο note 3 mediatek άλλο note 3 snapdragon γιατί τα έχετε κάνει λίγο αχταρμα

-Note 2, πλαστικό, mediatek x10, 2gb ram, 16/32gb, dual sim, micro sd, 3000mha μπαταρία (ή prime έκδοση έχει μεγαλύτερους χρονισμους)

-Note 3 mediatek, αλουμίνιο στην πλάτη, mediatek x10, 2/3gb ram, 16/32gb, dual sim, NO sd support, fingerprint scanner, 4000mha μπαταρία.

-Note 3 snapdragon, αλουμίνιο στην πλάτη, snapdragon 650, 2/3gb ram, 16/32gb, dual sim +sd support (hybrid sim slot), fingerprint scanner, 4000mha μπαταρία, 16mp rear csmera.

-Redmi 3, 5αρα 720p οθόνη, αλουμίνιο στην πλάτη, dual sim +sd support (hybrid sim slot), 4100mha μπαταρία, snapdragons 616, 2gb ram, 16gb

-Redmi 3 pro, 5αρα 720p οθόνη, αλουμίνιο στην πλάτη, dual sim +sd support (hybrid sim slot), fingerprint scanner, 4100mha μπαταρία, snapdragons 616, 3gb ram, 32gb

Όλα είναι 4g αλλά δεν έχουν την 800αρα μπάντα, όλα έχουν ίδιο ui άσχετα ποιά έκδοση android έχουν.

Τώρα ανάλογα τι θα βρεις μιας και ψαχνεις από EU αποθήκη.

Είδα στο vickmall ότι περιμένουν παραλαβή για την EU αποθήκη σύντομα και λογικά θα έρθουν όλα τα παραπάνω.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jax7480 said:

@FrOsT

Όλα είναι 4g αλλά δεν έχουν την 800αρα μπάντα

 

Τι σημαινει αυτό πρακτικά;

 

Δεν θα έχεις 4G ή θα έχει αδύναμο 4G από την wind. Οι άλλες εταιρίες δουλεύουν κομπλέ στο 4G.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@FrOsT

Όλα είναι 4g αλλά δεν έχουν την 800αρα μπάντα

 

Τι σημαινει αυτό πρακτικά;

 

Δεν θέλω να κραξω την wind για το τι κάνει και πώς, και εγώ wind έχω, θα πω μόνο ότι όπου έχει 800αρα κεραία (κυρίως επαρχία) δεν θα έχει 4g, αν είναι βόρεια Ελλαδα θα έχει συνηθίσει να μην έχει data της προκοπής έτσι και αλλιώς έξω από την πόλη.

800αρα δεν έχει μόνο η wind αλλά οι άλλοι ανέπτυξαν 4g εδώ και καιρό χωρίς την 800αρα οπότε με τέτοιες συσκευές δίνουν καλύτερα αποτελέσματα, ειδικά η cote.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@FrOsT Δηλαδή που διαφωνείς σε αυτά που έχω γράψει; 

@jax7480 Πιστεύω ότι δεν είναι τόσο θέμα το 4g. Δεν είναι παράγοντας αυτό για να διαλέξει κινητό. Αν και δεν ξέρω τι χρήση το κάνει.  Άσε που σε αυτά τα λεφτά δεν βρίσκει κάτι καλύτερο μόνο και μόνο για να πάρει το 4g και δεν έχει και τεράστια διαφορά τις περισσότερες φορές σε σχέση με το 3g. Κυρίως βλέπεις κάτι κινητά με specs της πλάκας να έχουν 4g από Ελλάδα. 

Έγινε επεξεργασία από mer
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.