Jump to content



Αγορά κινητού έως 150-160ευρω


Recommended Posts

15 minutes ago, mer said:

@FrOsT Δηλαδή που διαφωνείς σε αυτά που έχω γράψει; 

 

To mediatek note 3 δεν παίρνει sd, το snapdragon είναι αυτό που έχει το hybrid sim slot.

Δεν είναι unibody αλουμίνιο. Unibody είναι τα htc one m7-m8-10, iphone6, le eco 1s-max πχ, τα xiaomi έχουν διπλωμένο στις άκρες ένα φύλο αλουμινίου και πάνω κάτω είναι πλαστικό.

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

On 28/05/2016 at 11:19 AM, jax7480 said:

Καμιά άλλη επιλογή σε αυτό το range χρημάτων (150-165ΜΑΧ).

Το είδες αυτό το κινητάκι; http://prntscr.com/b9qxkq (161 ευρώ Gearbest). Το ίδιο πρόβλημα με το 4G, αλλά αυτή την στιγμή είναι ότι πιο VFM μιας κ αποτελεί ναυαρχίδα 2015 με ότι συνεπάγεται σε ποιότητα κατασκευής αυτό.. Απλά δεν υπάρχει σε ευρωπαϊκή αποθήκη.

 

Το πήρα για μένα και θα μου έρθει ελπίζω μέχρι την παρασκευή.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mer said:

Εγώ είχα ακούσει πάντως για κάποια προβλήματα από ένα γνωστό.. Σε σπεκς τούμπανο δεν λέω αλλά άμα είναι να έχει προβλήματα...

Όπως? Το πραγματικό θέμα που είχε ήταν το wifi το οποίο υπήρχε μονο στις πρώτες παρτίδες.

 

Στο myphone υπάρχουν 200 σελίδες σχετικά με το κινητό οπότε όποιος θέλει μπορεί να διαβάσει εκεί. Αν έχω χρόνο θα κάνω ένα Mini review στο forum εδώ όμως :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι σρυ ξέχασα να το αναφερω δικιά μου παράλειψη... Ναι Βασίλη στο πρόβλημα με το wifi αναφέρομαι. Δεν ήξερα ότι ήταν μόνο στις πρώτες παρτίδες. Μπράβο που το διόρθωσε τότε. Και ευχαριστώ για την διευκρίνηση. Τότε πολύ vfm επιλογή είναι. Αντε περιμένουμε! Με το καλό να το παραλάβεις!


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο ξάδερφος ψήθηκε τελικά για Note 3, από Gearbest που το έχει σε ευρωπαϊκή αποθήκη. Κάτι άλλο καλύτερο δεν υπάρχει νομίζω και επειδή έμεινε χωρίς τηλέφωνο δεν μπορεί να περιμένει.

Το βράδυ θα γίνει η παραγγελία οπότε αν έχετε στα υπ'όψιν κάτι άλλο, ενημερώστε. Ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jax7480 said:

Ο ξάδερφος ψήθηκε τελικά για Note 3, από Gearbest που το έχει σε ευρωπαϊκή αποθήκη. Κάτι άλλο καλύτερο δεν υπάρχει νομίζω και επειδή έμεινε χωρίς τηλέφωνο δεν μπορεί να περιμένει.

Το βράδυ θα γίνει η παραγγελία οπότε αν έχετε στα υπ'όψιν κάτι άλλο, ενημερώστε. Ευχαριστώ.

 

Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι αλλά η ευρωπαική αποθήκη του Gearbest αργεί περισσότερο από ότι να το πάρεις από Κίνα.(πριν 3-4 μήνες δοκίμασα) Να το έχεις υπόψιν σου.

 

Αν άλλαξε κάτι κάποιος που πήρε πιο πρόσφατα από μένα να το πει για αν το γνωρίζουμε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, BasiliCeLew said:

Το είδες αυτό το κινητάκι; http://prntscr.com/b9qxkq (161 ευρώ Gearbest).

 

στα 160 ευρώ δείχνει πολύ τίμια πρόταση. Καιρός ήταν να ξαναϋπάρξουν αξιολογότατα android σε αυτές τις τιμές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, maddoctor said:

Γενικώς καλό είναι να αποφεύγει κανείς το Gearbest, αφού ειδικότερα τους τελευταίους μήνες έχει χαλάσει πολύ!

Τις τελευταίες 3 βδομάδες έφτιαξε πολύ σε σχέση με το χάλι που ήταν.

1) Πιο γρήγορο support

2) Αναγράφει πλέον στο site τι είναι stock

3) Σε ότι είναι stock αποστολή σε λιγότερο από 24 ώρες από την στιγμή που έκανες την παραγγελία.

 

Έκανα κάτι αγορές για φίλους και παραξενεύτηκα να πω την αλήθεια. Οκ ακόμα έχουν την σάπια συσκευασία! :p 

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο κακη κριτική με το gearbest. Σας έχει τύχει κάτι και το λέτε; Έχω κάνει καμιά 50αρια παραγγελίες ποτέ δεν είχα θέμα. Και όλα έρχονται σε 2 βδομάδες τελευταία. Το μόνο που δεν ξέρω είναι τι γίνεται με την εγγύηση. Την οποία ίσως χρειαστώ άμεσα ?


Link to comment
Share on other sites

Στα γρηγορα μιας και ειμαι απο κινητο.

Το παρελαβε η φιλη μου στις 7/6 το τηλεφωνο. Ομορφο πολυ στην εμφάνιση, γρηγορο επισης και γενικα απο οτι μου ειπε στο τηλ ειναι ενθουσιασμενη (καλο αυτιο)

Το προβλημα που εχει ειναι οτι απο τη πρωτη στιγμη της πεταει συνεχεια pop up με κινεζικα και οτι και καλα εχει ιο το κινητο. Αρα θα μου το φερει αυριο να δω τι και πως αλλα μαλλον η ρομ θα θελει αλλαγη. 

Στο δικο μου περασα χθες τη dev rom και περιμενω να εγκριθει το αιτημα για ξεκλειδωμα του bootloader. Ξεπέρασαμε το bug που δε κλειδωνε γρηγορα δίκτυο και μενει να περαστει η ελληνικη ρομ και να ησυχασω μια και εξω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.