Jump to content



AC and Sim Racing System


Recommended Posts

Κατεβάζουμε αυτό το app!! http://www.simracingsystem.com/showthread.php?tid=92

Κάνουμε extract κλπ.

Ενεργοποιούμε το app μέσα απο τα setting του AC.

Θα πρέπει να εμφανιστεί στην μπάρα αριστερά!!

Συνδεόμαστε μέσω steam στο app και επιλέγουμε το race που θέλουμε να τρέξουμε :)

 

Δεν έχει κάτι άλλο! Το γενικό app του SRS δε το χρειαζόμαστε!! Για το AC τουλάχιστον ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα μπει κανενας TS?

οποιος θελει ας δοκιμασει αυτες τις πιεσεις.Δοκιμασα ενα 15λεπτο λιγο να δω πως παει το αμαξι.

 

[TYRES]
VALUE=0
[PRESSURE_LF]
VALUE=24

[PRESSURE_RF]
VALUE=26

[PRESSURE_LR]
VALUE=25

[PRESSURE_RR]
VALUE=27  <---- (στο qual 26)
 

 

Προσοχη : Η χρηση των παραπανω πιεσεων ειναι καθαρα δικη σας ευθηνη και οχι του Γομαρακη :hehe:

Μη μου πειτε μα και μου μετα :p

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα να δω το ποστ σου πριν τον αγώνα...

Μπαβο Ιάσονα! Αύριο σου εύχομαι την 1η θέση :-)

Πολυ ωραίος αγώνας πάντως, ακολουθούσα τον Lazy από κοντά για αρκετούς γύρους, αλλά στο τελος ξέφυγε.. Κι ενώ είχα εξασφαλισμένη την 6η θέση, έμεινα απο fuel...

Αύριο πάλι.. Οκ?

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα τον 1ο δεν τον εφτανα..
Ειχα φοβερη μαχη με τον 3ο μεχρι που ενα γλυστριμα μου κοστισε τη θεση.Ειχα 3 γυρους ακομα για να παρω πισω τη 2η θεση!!
Τελικα τερματισα 2ος :p
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος αγώνας. Πρώτη επαφή κ με την μπεμπα... Μπορώ να πω ότι μου άρεσε

Θέμη μπορεί και να σε έκλεισα σε μια φάση... Αν ισχύει, σορρυ

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος αγώνας. Πρώτη επαφή κ με την μπεμπα... Μπορώ να πω ότι μου άρεσε

Θέμη μπορεί και να σε έκλεισα σε μια φάση... Αν ισχύει, σορρυ

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Όχι, εντάξει, δεν κατάλαβα τίποτα. Ίσα ίσα που εγώ ήμουν στα όρια του dive bombing μερικές φορές, αλλά το έκανα επειδή σε είχα προσέξει πως την έπαιρνες πολύ ανοιχτά τη συγκεκριμένη στροφή :-) (την αριστερή, μετά τη μεγάλη ευθεία)

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Καλα τον 1ο δεν τον εφτανα..
Ειχα φοβερη μαχη με τον 3ο μεχρι που ενα γλυστριμα μου κοστισε τη θεση.Ειχα 3 γυρους ακομα για να παρω πισω τη 2η θεση!!
Τελικα τερματισα 2ος :p
 

 

Καλά, εσύ και ο 1ος κάνατε τον καλύτερο χρόνο που έχει στο database το simracingsystem!

 

http://www.simracingsystem.com/lapscoresrs.php?a=nsDArdiV&b=ZHo%3D&c=navBrsCm&d=lKy3us2s

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα δικα μου αποτελεσματα μη τα κοιτατε καν... Απλα τραγικος... Μαθαινω ακομα....

Κατέβασε το σεταπακι που έχει στο RD (δε βρήκα για silverstone, από άλλη πίστα είναι απ ότι θυμαμαι), βάλε και πιέσεις του Gomar, και είσαι 3 sec faster! ;-)

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το σεταπακι που έχει στο RD (δε βρήκα για silverstone, από άλλη πίστα είναι απ ότι θυμαμαι), βάλε και πιέσεις του Gomar, και είσαι 3 sec faster! ;-)

Sent from my iPad using Tapatalk

Κανένα σεταπ δεν θα σου δώσει 3 δευτερόλεπτα ( εκτός και αν πείσεις τον εαυτό σου ότι όντως πας καλύτερα και οδηγείς και πιο σωστά ).

Οι σωστές γραμμές θα σε πάνε στο 99%. Το υπόλοιπο δλδ 0.5δευτ σε μια πίστα των 2 λεπτών θα στο δώσει το σεταπ.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος liakjim έγραψε:

Κανένα σεταπ δεν θα σου δώσει 3 δευτερόλεπτα ( εκτός και αν πείσεις τον εαυτό σου ότι όντως πας καλύτερα και οδηγείς και πιο σωστά ).

Οι σωστές γραμμές θα σε πάνε στο 99%. Το υπόλοιπο δλδ 0.5δευτ σε μια πίστα των 2 λεπτών θα στο δώσει το σεταπ.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε μένα δεν ισχύει αυτό!  Όσο και να τρέξω με ένα εχθρικό (σε εμένα) σεταπ δεν θα φτάσω ποτέ (όσους γύρους και να κάνω) το 99% που αναφέρεις γιατί απλά δεν επικοινωνώ με το αυτοκίνητο και δεν μπορώ καν να πατήσω εκεί που θέλω όχι να ακολουθήσω απόλυτα τις γραμμές... Το ποιο συνηθισμένο είναι να έχω συνέχεια εξόδους αφού δεν "νοιώθω" τα όρια (μπορεί να φταίει και η τιμονιέρα). Με το "φιλικό" σε μένα σεταπ θα αρχίσω αμέσως να νοιώθω ποιο φυσιολογικά (όπως οδηγώ το πραγματικό μου αμάξι) οπότε οι χρόνοι θα πέσουν κατακόρυφα - συνήθως 1,5 με 3 δεύτερα!

Χτες πάντως δεν υπέρβαλλα, πράγματι έριξα 5 δεύτερα με το σεταπ του Άκη.

 

Μεγάλες ελπίδες τρέφω για το OSW (άντε να δούμε πότε θα έρθει...) μπας και "νιώσω" επιτέλους τα αυτοκίνητα στο AC!

 

Επί του θέματος: σας ζηλεύω απίστευτα - θέλω και εγώ να τρέξω (χρόνος ανύπαρκτος:()

Μαζεύουν καμιά δεκαριά άτομα κάθε αγώνας?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.