Jump to content



FIFA 17


GFFermari

Recommended Posts

11 hours ago, tommybertsen said:

Στο PES υπαρχει huge διαφορα. Δες μονο οτι παιζει με DX9 στο pc , και νομιζω καταλαβαινεις, τουλαχιστον graphicswise.

Το ιδιο ακριβως και με το PES16. Το ειδα σε Ps4 και το δοκιμασα και στο pc. Λες και επαιζα αλλο παιχνιδι απο ΚΑΘΕ αποψη. 

 

Στο fifa δε κοβω και το κεφαλι μου οτι εχουν διαφορες. Οπτικα ειναι παρομοια ισως και ιδια (παλι fifa 16 δοκιμαζοντας, δεν ειδα διαφορες), και στο gameplay μαλλον παιζει ρολο με τι κοντρολλερ παιζεις για να καταλαβεις την παραμικρη διαφορα.

 

Αν καποιος δοκιμασει Fifa σε ps4/xb1 , και pc , και βρει διαφορες υπερ του ενος ή του αλλου,  ας πει. 

 

Στο PES16 ηταν σαν παρωδια η εκδοση του pc! Το ιδιο συμβαινει και στο PES17 , αρκει να δεις και τις κριτικες στο steam.

 

Κάθε έκδοση του fifa έχει μικροαλλαγές δεν είναι κάθε φορά καινούργιο παιχνίδι...βέβαια δεν το θεωρώ αρνητικό αν με το επόμενο διορθώνουν κάποια λάθη του προηγούμενου. Απο την άλλη μεριά το pro ενώ έχει μια καλή μηχανή γραφικών την εκμεταλλεύονται μόνο στις εκδόσεις των κονσολών στο pc με την δικαιολογία της πειρατείας δεν ασχολούνται...

Link to comment
Share on other sites

εννοω fifa 16 console με pc :) Συμφωνω οτι απλα κανουν διορθωσεις στο fifa, πολλες φορες προς το καλυτερο , αλλες ομως τα κανουν ολα αχταρμα. Πχ στα 15+16 μου φαινονταν αφυσικα γρηγοροι οι παικτες. Πλεον ειναι πιο νορμαλ. Καθως και το γενικοτερο gameplay ειναι λιγο καλυτερο. 

 

Καλα η δικαιολογια της πειρατειας ειναι τουλαχιστον αστεια. Εγω λεω να παρουν παραδειγμα απο καμμια CD project και να αφησουν τις χαζομαρες... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο διαιτητης σε αυτο το μουφα πεναλτυ που μου εδωσε, ειπε να πεταχτει για κανα καφεδακι. Εχει περασει μεσα απο ολους και ολα, και την κανει με ελαφρα. Δε φαινεται καλα στο ss που τραβηξα, αλλα ειναι μαγεια. Περιμενα κανα 3λεπτο , και μετα αποφασισε να συνεχιστει το παιχνιδι :hehe: 

 

fifa17_demo_2016_09_21_11_45_11_213.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:hehe::hehe: ....έχω παίξει 15 ώρες μέχρι στιγμής το demo.... Λίγο να πέσει η τιμή και θα το τιμήσω. Λίγο....

 

29GB?? καλά είναι δυνατόν!!?? Που είναι ρε το mining simulator 450ΜΒ με απ'όλα μέσα και σαλάτα ρε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα, και λεει "size after install - 30GB " , δηλαδη οοοοοοοοοοοοοοκ

37 ωρες εγραψε το Demo εμενα. Δε ξερω πως τα καταφερα :hehe: Βεβαια παιξαμε αρκετα και με ενα φιλαρακι διπλό. 38.99€ απο instant-gaming και μου'δωσε και τα pre-order bonus, που δεν καταλαβα τι ειναι , αλλα τα ενεργοποιησα :p  

Σε κανα μηνα θα εχει κανα ταλιρο πιο κατω πιστευω. Αλλα ενταξει , ειπα να αρχισω να εξασκουμαι λιγο. Πρωτη εξασκηση θα ειναι στα νευρα, για να μπορω να κανω anger management με cheatερια :p 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με το διπλό χάνεσαι. Έχει άλλη διάσταση ο χρόνος...

 

Εγώ το έπαιξα τόσες ώρες για να μάθω λίγο το XBOX controller. ((Δυσκολεύομαι όσο δε πάει. Στο Semi-Pro νικάω οριακά τις περισσότερες φορές.))

Αλλιώς δεν έχει νόημα. Πχ κατέβασα χθες το demo του PES2017, έπαιξα 2 αγώνες μέχρι το 75' και το έσβησα.

 

BTW το PES 2017 είναι κατά 90% ίδιο με το 2016. Λίγο πιο γυαλισμένα animation, καλύτερο βάρος οι παίχτες και η μπάλα αλλά γενικά τα ίδια. Δε πρόκειται να το αγοράσω αν και με βολεύει περισσότερο ελέω πληκτρολογίου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω με controller , αυτο που εχω δλδ , προσπαθησα αλλα ειναι αδυνατο να μπορεσω να παιξω. Δε ξερω πως γινεται αυτο το πραγμα. Δε μπορω με τιποτα! Τι semi-pro μου λες... Ουτε στο amateur δε κερδιζω με κοντρολλερ :hehe: 

 

Στο semi-pro δεν επαιξα ουτε μια φορα με το keyboard though :p Ξεκινησα απο professional , και οριακα νικαω 1-0 με το ζορι (και οχι παντα- αν φαω γκολ δυσκολα επιστρεφω) , στο legendary.

Βεβαια αν εχω νικησει 2 (ολοκληρες) φορες, παιρνοντας αυτη την ΟΖΑΚΑ και παιζοντας με αντιπαλο την PSG (1-0 εννοειται και park the bus :p ). Τωρα που το πηρα το παιχνιδι θα δοκιμασω να παιξω με χωμα ομαδες αντιπαλος με τις καλυτερες δυνατες. Ετσι μαθαινεις καπως καλυτερα, αλλα δεν εχει φυσικα καμμια σχεση οταν παιζεις με real player (κανονικους, οχι chetερια :p )  

 

Το PES δεν ειναι για pc... dx9 εν ετει 2016, και ακομη και το gameplay ειναι χειροτερο απ'οτι σε ps4. Δε ξερω αν συνεχιζουν να το κανουν για την πειρατεια, ή αν απλα βαριουνται...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σκέφτηκα ότι καλό θα ήταν να φτιάξουμε μια database με τους Έλληνες παίχτες.

Να κάνουμε add ο ένας τον άλλον και να παίζουμε μεταξύ μας.
Αλλά και για όταν έρθει η ώρα να φτιάξουμε τουρνουά να ξέρουμε ποιους θα περιμένουμε πάνω-κάτω.

Όσοι πιστοί..

 

Δημιουργία βάσης δεδομένων με Έλληνες παίχτες στο fifa17-έκδοση για PC μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Ενα σετακι με sliders ειδα εδω μονο , αλλα δε το χρησιμοποιησα καθολου. Προσπαθω να κανω οσο γινεται master στο WC/Legendary , στο career mode (δε παιζω FUT- οχι ακομη τουλαχιστον) , και υστερα να δω πως θα παιχτει το παιχνιδι με sliders. Στο 16 demo χρησιμοποιησα μονο. Τα δικα μου ομως, κατα τη δικη μου κριση. Υπαρχουν σετακια εκει εξω, αναλογα με το τι θες να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2016 at 4:16 PM, xtrmsnpr said:

σκέφτηκα ότι καλό θα ήταν να φτιάξουμε μια database με τους Έλληνες παίχτες.

Να κάνουμε add ο ένας τον άλλον και να παίζουμε μεταξύ μας.
Αλλά και για όταν έρθει η ώρα να φτιάξουμε τουρνουά να ξέρουμε ποιους θα περιμένουμε πάνω-κάτω.

Όσοι πιστοί..

 

Δημιουργία βάσης δεδομένων με Έλληνες παίχτες στο fifa17-έκδοση για PC μόνο!

 

μέχρι στιγμής 15 άτομα έχουν συμπληρώσει την λίστα από διάφορα forums/sites.

Ευκαιρία να αλληλοπροστεθούμε.

 

8vNiv0S.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.