Jump to content



Κλειδαδικα (instant-gaming,g2a κλπ). Ειναι νομιμα;


Recommended Posts

OK, ας τα κλείσουν τότε. :p

 

Εφόσον είναι νόμιμα sites, μπορούν να κάνουν ανάλογες ενέργειες. Αλλιώς είναι "μην ψωνίζετε από εκεί γιατί δεν έχουμε τόσο κέρδος όσο θέλουμε". Παράδειγμα #2, πάλι Blizzard, δίνει δωρεάν το WoD, αξίας 20€ γιατί σε 4-5 μήνες βγαίνει νέο expansion.

 

Η μάζα θα πάει στα μεγάλα μαγαζιά και τα retail shops να πάρει κουτάκι. Α! και για να μην το ξεχάσω, είχα αγοράσει το CoD MW προς 35-36€ σε κουτί, ενώ η IW το πούλαγε στη γνωστή ταρίφα 50-60€ κάπου στις πρώτες μέρες κυκλοφορίας.

 

Να πω βέβαια και το κάτι παραπάνω, το cdkeys.com αν πας να κάνεις εγγραφή σου ζητάει Credit card no. και μαζί και CVV2. Όποιος το βάζει όπου βρίσκει ας πρόσεχε ;)

 

Κάπου είναι σωστά τα μαγαζιά, κάπου ίσως όχι, για αυτό τα λένε "grey" υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος jpavly έγραψε:

Να πω βέβαια και το κάτι παραπάνω, το cdkeys.com αν πας να κάνεις εγγραφή σου ζητάει Credit card no. και μαζί και CVV2. Όποιος το βάζει όπου βρίσκει ας πρόσεχε ;)

Δεν ειναι υποχρεωτικο. Εγω απο εκει ψωνιζω και πληρωνω μεσω ενος paypal account που εχει λεφτα μονο οταν προκειται να αγορασω απο εκει. Δεν εχω βαλει κανενα απο τα στοιχεια που αναφερεις..

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, giorgos2187 said:

Δεν ειναι υποχρεωτικο. Εγω απο εκει ψωνιζω και πληρωνω μεσω ενος paypal account που εχει λεφτα μονο οταν προκειται να αγορασω απο εκει. Δεν εχω βαλει κανενα απο τα στοιχεια που αναφερεις..

το αυτό και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Δεν ειναι υποχρεωτικο. Εγω απο εκει ψωνιζω και πληρωνω μεσω ενος paypal account που εχει λεφτα μονο οταν προκειται να αγορασω απο εκει. Δεν εχω βαλει κανενα απο τα στοιχεια που αναφερεις..

Προφανώς και δεν θα τα έβαζα, πόσο μάλλον σε site που δεν έχει PCI cert ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Καλησπέρα παιδιά, έχει περίπου ένα χρόνο που είχα κάνει πρώτη φορά από instant gaming κάποιες αγορές παιχνιδιών, ένα παιχνίδι όμως που είχε και κάποια dlc (euro truck)  σε κάποια φάση επειδή δεν έκανα κανονικό λογαριασμό άλλα μπήκα με της google που έχω, με έδωσε τα πρώτα 2dlc και μετά για να πάρω το τρίτο μου ζήτησε να κάνω αυθεντικοτητα να δώσω μια φωτογραφία από ταυτότητα ή δίπλωμα, σας έχει τύχει αυτό;  τα έδωσα μου είπανε από το site οτι αν το ξανά κάνει στείλε μας μόνο να σου στείλουμε τον κωδικό και ζήτησαν και συγνώμη, το θεμα ειναι οτι κάποιος έμπαινε στο email μου τόσο καιρό και δεν ξέρω τι έγινε

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.