Τεχνολογικοί Προβληματισμοί

Επειδή η τεχνολογία δεν είναι μόνο παιχνίδι, εδώ συζητάμε γενικά θέματα τεχνολογίας.

112 θέματα σε αυτό το forum

• 1 απάντηση
    • 109 εμφανίσεις
    • 1 απάντηση
    • 56 εμφανίσεις
    • 0 απαντήσεις
    • 174 εμφανίσεις
    • 187 απαντήσεις
    • 71.229 εμφανίσεις
    • 2 απαντήσεις
    • 136 εμφανίσεις
    • 0 απαντήσεις
    • 75 εμφανίσεις
    • 8 απαντήσεις
    • 475 εμφανίσεις
    • 0 απαντήσεις
    • 91 εμφανίσεις
    • 2 απαντήσεις
    • 193 εμφανίσεις
    • 4 απαντήσεις
    • 379 εμφανίσεις
    • 6 απαντήσεις
    • 239 εμφανίσεις
    • 3 απαντήσεις
    • 294 εμφανίσεις
    • 12 απαντήσεις
    • 518 εμφανίσεις
    • 3 απαντήσεις
    • 219 εμφανίσεις
    • 2 απαντήσεις
    • 285 εμφανίσεις
    • 9 απαντήσεις
    • 336 εμφανίσεις
    • 1 απάντηση
    • 158 εμφανίσεις
    • 4 απαντήσεις
    • 264 εμφανίσεις
    • 3 απαντήσεις
    • 483 εμφανίσεις
    • 88 απαντήσεις
    • 52.310 εμφανίσεις
    • 2 απαντήσεις
    • 5.915 εμφανίσεις
    • 6 απαντήσεις
    • 6.130 εμφανίσεις
    • 2 απαντήσεις
    • 278 εμφανίσεις
  1. lg

• 1 απάντηση
    • 438 εμφανίσεις
    • 194 απαντήσεις
    • 37.018 εμφανίσεις
  • Νέες απαντήσεις

• Ευχαριστώ πρώτα από όλα!   Ναι κλώτσησε και τελικά έψαχνε καπάκι γιατί δεν έπαιρνε επισκευή. Το θέμα είναι ότι ο "επισκευαστής" δεν το παραδεχόταν ότι το πρόβλημα είναι που σφίγγει τα μπουζί με το χέρι...   Θα προτιμούσα να βγάλουν ένα για.κάθε δουλειά...   Δοκιμή είναι αυτό γιατί μετά θέλω και άλλες επισκευές να κάνω, που χρειάζομαι μέτρηση ροπής.  
    • Στο ότι παίζει σε όλους τους χάρτες ο σκορπιός το λέω και πιο πάνω.Από κει και πέρα έτσι σαν τα ζώα που πάνε όλοι ή με μοσχάρια spotters το S1 θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο.Σίγουρα θα βγάλει παραπάνω dmg το σκόρπιον αλλά έτσι όπως παίζουν θεωρό το s1 καλύτερο και τονίζω το "περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα". Έχω γυρίσει περισσότερα παιχνίδια εις βάρος μας με το s1 παρά με το σκόρπιον.Σίγουρα είναι δύσκολο άρμα λόγο χαρτών,αλλά έτσι και βρεις το σωστό σημείο μπαίνει σε sm και ανάβεις τσιγάρο.
      Και τα 2 τα κυνηγάνε πάντως να τα καθαρίσουν όσο πιο νωρίς γίνεται
    • Σ'ευχαριστω @Seafalco  Εγώ δεν έβαλα τίποτα πέρα από τον τεράστιο ρυθμιστή πίεσης που μου τον χάρισαν... την βαλβίδα την είχε πάνω! και τα συνεμπλοκ νομίζω είναι  καλά (αλλά που να τα βρω εδώ)!!! θα πάρω την κουρτίνα 2 κάποια στιγμή με τα σάντουιτς λαστιχο-καρεκλα Η αληθεια είναι ότι το στελιωσα όπως - όπως για να το δουλεύω όταν χρειάζεται με ότι υλικά είχα ! είμαι ''επαρχία'' που λένε  και για να βρω εδώ κάτι πρέπει να κάνω περισσότερα Khm  από ότι να ημουν στην Αυστραλία και αν το βρω... Το πρώτο λινκ που έβαλες με τον  Πιεσοστάτης μονοφασικός 12 bar  σημαίνει ότι κόβει την παροχή ρεύματος στα 12 bar ;;;   έψαχνα τον τελευταιο καιρό για να φτιάξω μόνος μου ένα με δοχείο από πυροσβεστήρα και να αγοράσω τα υπόλοιπα εξαρτήματα εκτός το μοτέρ ψυγείου που το είχα αλλά τελικά ήρθε σαν από μηχανής Θεός το εινχελ    Κάποια στιγμή θα το λύσω να το βάψω και να το σουλουπώσω λίγο και ίσως αλλάξω πιεσοστατη και ρυθμιστή πίεσης με ένα ποιο μικρο ...
    • το ξερα...αλλά περίμενα να σκοράρει ο μέσι (αστρολάβος)....μας την έφερε ο πικέ...