Jump to content



YouTube σχόλια και εμφάνιση πρώτης σελίδας


Recommended Posts

Γεια σας, έχω το εξής θέμα σε κάποια κανάλια του youtube και συγκεκριμένα στα σχόλια.

Παρατήρησα ότι κάποια από τα κανάλια για προφανείς λόγους σε εμένα, ίσως δεν αρέσουν οι αναρτήσεις μου, πάντα κόσμια, χωρίς βρισιές και χαρακτηρισμούς, απλά δεν συμφωνώ με το αφήγημα κάποιων καλεσμένων τους, έχουν καταφέρει κατά την δική μου άποψη, δεν έχω γνώση, να φαίνονται οι απαντήσεις μου σε εμένα, αλλά όχι στους άλλους.

Δηλαδή όταν είμαι συνδεδεμένος φαίνεται η απάντηση, και όταν μπω χωρίς σύνδεση, δεν υπάρχει.

Γίνετε; ή είναι κάποια δυσλειτουργία από εμένα επειδή δεν αφήνω διαφημίσεις, παρακολούθηση ιστορικού, και ότι άλλο μπορώ να έχω απενεργοποιημένο.

Είδη η πρώτη σελίδα εδώ κάποιο καιρό δεν εμφανίζεται επειδή έχω απενεργοποιημένο το ιστορικό παρακολούθησης 

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση 

Έγινε επεξεργασία από esykas
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλες πιθανές εξηγήσεις.

 

Οι απαντήσεις σου στο YouTube εμφανίζονται κατά προτεραιότητα σ' εσένα όταν είσαι μέσα με τον λογαριασμό από τον οποίο τις έκανες. Δεν έχουν καμία προτεραιότητα όταν είσαι με άλλον λογαριασμό ή logged out. Ίσως μπορείς να τις εντοπίσεις σε επόμενες σελίδες σχολίων.

 

Επίσης, ο διαχειριστής ενός καναλιού μπορεί πάντοτε να κρύψει όλα τα σχόλια από κάποιον θεατή, για οποιονδήποτε λόγο. Σε αυτήν την περίπτωση, τα σχόλια παύουν να είναι ορατά από οποιονδήποτε άλλον.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Αν δεν έχεις φάει μπάν, μήπως τα κρύβει το auto-moderation? 

Ειδικά αν είναι στο πιο strict επίπεδο flagαρει πολύ πραγμα και πρέπει να παει ο poster να τα κάνει manually approve. 

πιστεύω ότι θα είναι αποκλεισμός, σε ένα από αυτά που επικοινώνησα militaire μου απάντησε άμεσα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα από αυτούς δίνοντας του το email, αλλά συνεχίζει να μην φαίνεται όπως περιέγραψα, τώρα για τις ρυθμίσεις τι να πω, ας μείνουν όπως τις έχω, σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου

20 ώρες πριν, το μέλος acct έγραψε:

Κι άλλες πιθανές εξηγήσεις.

 

Οι απαντήσεις σου στο YouTube εμφανίζονται κατά προτεραιότητα σ' εσένα όταν είσαι μέσα με τον λογαριασμό από τον οποίο τις έκανες. Δεν έχουν καμία προτεραιότητα όταν είσαι με άλλον λογαριασμό ή logged out. Ίσως μπορείς να τις εντοπίσεις σε επόμενες σελίδες σχολίων.

 

Επίσης, ο διαχειριστής ενός καναλιού μπορεί πάντοτε να κρύψει όλα τα σχόλια από κάποιον θεατή, για οποιονδήποτε λόγο. Σε αυτήν την περίπτωση, τα σχόλια παύουν να είναι ορατά από οποιονδήποτε άλλον.

Γνωρίζω την διαδικασία εμφάνισης των σχολίων μεταξύ σύνδεσης και αποσύνδεσης, και δεν ισχύ σε εμένα, είναι όπως το περιέγραψα, λογικά επειδή είναι σε δύο κανάλια μόνο, μάλλον είναι αποκλεισμός.

τΤο ότι ο διαχειριστής κάνει ότι μπορεί για να κρατήσει αυτά που θέλει να φαίνονται, είναι πλέον πολύ εμφανές, κατά τα άλλα τους πειράζει το youtube όταν κατεβάζει ότι κατεβάζει εκπομπές, απλά μαζί ξερά καίγονται και τα χλωρά.  

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, esykas said:

πιστεύω ότι θα είναι αποκλεισμός, σε ένα από αυτά που επικοινώνησα militaire μου απάντησε άμεσα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα από αυτούς δίνοντας του το email, αλλά συνεχίζει να μην φαίνεται όπως περιέγραψα, τώρα για τις ρυθμίσεις τι να πω, ας μείνουν όπως τις έχω, σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου

 

Aν δεν είναι παντού, μάλλον σε αυτούς είναι το πρόβλημα και όχι σε σενα. Aκόμα και αν δε σε εχουν κάνει μπαν αυτοί (όταν σε κάνουν συνεχίζεις και σχολιάζεις κανονικά απλά όλα γίνονται moderated), μπορεί όπως είπα να έχουν antispam ρυθμίσεις στα uploads τους: 

 

image.png

 

Όταν ανεβάζεις το "να κρατούνται τα πιθανώς ακατάλληλα" είναι συνήθως προεπιλεγμένο και μαζί με τα σπαμ στέλνει και πολλά κανονικά σχόλια στα αζήτητα, δλδ εδώ -->

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Aν δεν είναι παντού, μάλλον σε αυτούς είναι το πρόβλημα και όχι σε σενα. Aκόμα και αν δε σε εχουν κάνει μπαν αυτοί (όταν σε κάνουν συνεχίζεις και σχολιάζεις κανονικά απλά όλα γίνονται moderated), μπορεί όπως είπα να έχουν antispam ρυθμίσεις στα uploads τους: 

 

image.png

 

Όταν ανεβάζεις το "να κρατούνται τα πιθανώς ακατάλληλα" είναι συνήθως προεπιλεγμένο και μαζί με τα σπαμ στέλνει και πολλά κανονικά σχόλια στα αζήτητα, δλδ εδώ -->

 

image.png

ευχαριστώ και πάλι για τις χρήσιμες πληροφορίες, όσο για το ποιοι διαχειρίζονται τα "κανάλια" έχω τις αμφιβολίες μου περί των γνώσεων τους επάνω στο "θέμα"

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2023 at 10:39 PM, esykas said:

ευχαριστώ και πάλι για τις χρήσιμες πληροφορίες, όσο για το ποιοι διαχειρίζονται τα "κανάλια" έχω τις αμφιβολίες μου περί των γνώσεων τους επάνω στο "θέμα"

 

Και πάλι, δεν παύουν να είναι δικά τους κανάλια. Σχετικοί ή άσχετοι, αντικειμενικοί ή προκατειλημμένοι, έχουν το δικαίωμα να αποφασίζουν πώς θα διαχειριστούν το κοινό τους. Αν η συμπεριφορά τους είναι προβληματική, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τους στερήσεις τις θεάσεις και τη συνδρομή σου.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.