Jump to content



Windows 10 μεταφορά σε SSD


Recommended Posts

Να ρωτήσω γιατί άρχισα να μπερδεύομαι λίγο με αυτά που διαβάζω .

Σε λίγο καιρό στο παρακατω σύστημα θα προστεθεί και ένας ssd . Μιας και θα γίνει format λέω να περάσω τα windows 10 , το θέμα μου είναι με το σύστημα που έχω λέτε να έχω προβλήματα με drivers , παλιά προγράμματα κτλ; τελικά αξίζει κάποιος να αναβαθμίσει τώρα στα 10 ή να περιμένει μέχρι να βγουν τα “μεγαλα” update ;

 

asus crosshair iv formula , amd 1090t ,amd 6970

Έγινε επεξεργασία από rafail1994
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα προγραμματα και drivers απο παλιοτερες συσκευες, εξαρταται αποκλειστικα απο το καθε προγραμμα και συσκευη, οχι τοσο απο την ms :) 

Αν δε σου κανει, μπορεις να γυρισεις στα 7 ;) 

Link to comment
Share on other sites

Στο site της μητρικής μέχρι windows 7 υπάρχουν drivers για αυτό προβληματίζομαι . Απλά ρωτάω μήπως και έχει κανένας ιδιά μητρική και δώσει ενα feedback.

Στην τελική περνάω τα 10αρια και κάνω δοκιμές καμια βδομάδα να δω πως παει.

 

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημά μου είναι πιθανόν αντίστοιχης ηλικίας με το δικό σου και δεν αντιμετώπισα θέμα. Μάλιστα είχα και τον 955 μέχρι πριν λίγο καιρό.

Και έχω και περισσότερες συσκευές από εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις θέματα, τα περισσότερα "παλιά" drivers παίζουν plug n play στα Windows. Το πιο εύκολο που μπορείς να κάνεις πάντως είναι να προχωρήσεις το upgrade τώρα όπως είσαι, χωρίς format.

 

Το κάνεις, προχωράς και το ελέγχεις κι αν είναι όλα εντάξει, κάνεις format αν προτιμάς. Αν έχεις θέματα, γύρνα πίσω, είναι απλή διαδικασία. Προσωπικά έκανα upgrade από Windows 8 και έγινε τόσο άψογα που δεν έχω την παραμικρή θέληση να κάνω format για κάποιο λόγο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Format θέλω να κάνω για να μπει μια και καλή επάνω στον ssd μην μπλέκω με clone .

Ωραία θα το δοκιμάσω μόλις έρθει ο ssd και θα σας ενημερώσω εαν ολα ειναι κομπλέ . Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επειδή ο ssd θα μας αργήσει είπα να βάλω δοκιμαστικά τα windows 10 να δω και εάν θα δέχεται κλειδί από windows 8 κατευθείαν . Όλα μια χαρά τους drivers τους βρήκε όλους και οσο το δούλεψα δεν είχα κάποιο πρόβλημα .

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.