Jump to content



Coil whine?


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους , πριν λιγο καιρο ειχα τσιμπησει μια 1070 της gigabyte η οποια αποδειχτηκε οτι εχει τρελο coil whine , ανοιγω overwatch και το coil whine ειναι το μονο πραγμα που ακουγεται μεσα απτον πυργο , ειναι valid λογος για RMA το coil whine? Εστειλα στην gigabyte αλλα απαντουσαν ανα 3 μερες στο email και μου λεγανε πρεπει να το στειλω σε εκεινο και το αλλο τμημα και 2 βδομαδες μετα ακομα απαντηση δεν πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πολύ ενοχλητικό ναι είναι λόγος για rma. Τουλάχιστον σε όσα σχόλια για rma έχω διαβάσει σε reddit που σχετίζονται με το φαινόμενο του coil whine EVGA και gigabyte το δέχονται ως λόγo rma.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpirosKGR said:

Αν είναι πολύ ενοχλητικό ναι είναι λόγος για rma. Τουλάχιστον σε όσα σχόλια για rma έχω διαβάσει σε reddit που σχετίζονται με το φαινόμενο του coil whine EVGA και gigabyte το δέχονται ως λόγo rma.

αρα την επιστρεφω στο μαγαζι που την αγορασα κανονικα , δεν θελω να μπλεκω με gigabyte γιατι εχω ακουσει ειναι πιο αργοι απτον θανατο σε τετοια θεματα

Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2016 at 7:14 ΜΜ, το μέλος Justhavocman έγραψε:

αρα την επιστρεφω στο μαγαζι που την αγορασα κανονικα , δεν θελω να μπλεκω με gigabyte γιατι εχω ακουσει ειναι πιο αργοι απτον θανατο σε τετοια θεματα

Πιο αργη η ιδια η εταιρεια απο το να στη στειλει ενας μεσαζοντας; Δηλαδη τι θα κανει ο μεσαζοντας, μονος του θα την αλλαξει; Στη gigabyte θα τη στειλει, απλα θα εχεις περισσοτερη καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.