Jump to content



Το Vista δε λαμβάνει ενημερώσεις


Recommended Posts

Έβαλα το φορητό μου να κάνει λήψη των ενημερώσεων και μετά από περίπου 4 ώρες η λήψη παρέμενε στο 0%. Είναι η δεύτερη φορά που γίνεται αυτό. Την προηγούμενη αναγκάστηκα να κάνω ακύρωση. Τι συμβαίνει; Σταμάτησε να υποστηρίζεται η εν λόγω έκδοση;

Έγινε επεξεργασία από ΣτοΠαραΠεντε
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τι κάνουμε; Σκέφτομαι να μεταφέρω όλα τα αρχεία μου στον εξωτερικό και να εγκαταστήσω το 10. Ελπίζω να είναι διαθέσιμο δωρεάν για φοιτητές του εξωτερικού. Λογικά μέχρι να ορκιστώ και να αποσταλούν το πτυχίο και η αναλυτική μου θα ισχύει η εγγραφή μου.  

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικό το να μην παρέχονται ενημερώσεις από το να κολλά στο 0%.

 

Σαν πρώτο βήμα δοκίμασε με απενεργοποιημένο οποιοδήποτε Antivirus. Αν κι αυτό δεν δουλέψει, ρίξε μια ματιά εδώ:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/971058

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/29/2016 at 1:57 PM, acct said:

Είναι διαφορετικό το να μην παρέχονται ενημερώσεις από το να κολλά στο 0%.

 

Σαν πρώτο βήμα δοκίμασε με απενεργοποιημένο οποιοδήποτε Antivirus. Αν κι αυτό δεν δουλέψει, ρίξε μια ματιά εδώ:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/971058

Είναι ασφαλές να δοκιμάσω χωρίς ενεργή προστασία; Αλλά γιατί μετά από τόσα χρόνια εμφανίστηκε ξαφνικά τέτοιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ΣτοΠαραΠεντε said:

Είναι ασφαλές να δοκιμάσω χωρίς ενεργή προστασία; Αλλά γιατί μετά από τόσα χρόνια εμφανίστηκε ξαφνικά τέτοιο θέμα;

Και στα 7/8/10 παρουσιάστηκε αντίστοιχο πρόβλημα πρόσφατα, ως αποτέλεσμα κάποιας ενημέρωσης. Γενικά είναι ασφαλές να κλείσεις το AV, να πατήσεις "Update" και μετά να το ξαναενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κλείσε antivirus και αν επιμένει, δοκίμασε να τερματίσεις το service του Windows Update, να σβήσεις το φάκελο C:\Windows\SoftwareDistribution, κάνε μια επανεκκίνηση καλού κακού και ξαναδοκίμασε.

Αν επιμένει ψάξε κάποιο συγκεντρωτικό update αν υπάρχει από την MS.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.