Jump to content



Καρτα ηχου, αξιζει?


Recommended Posts

Σκεφτομαι να κανω αναβαθμιση καποια στιγμη το επομενο χρονικο διαστημα και εχω κολλησει στην καρτα ηχου. Αυτη τη στιγμη εχω μια παλια pci xfi gamer. Το ερωτημα μου ειναι αξιζει να την κρατησω και παω σε μητρικη με pci η πλεον με τις onboard supremefx των asus εχω ιδια/καλυτερη ποιοτητα? Η χρηση ειναι κυριως games και μετα μουσικη, ηχεια εχω τα z5500.

Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψε και ο γιωργος μια χαρα θα εισαι... δεν αξιζει να δωσεις λεφτα για καρτα ηχου εκτος και ασχολεισαι επαγγελματικα με την μουσικη οποτε μετα παμε σε αλλο επιπεδο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να μην παρεις...  ειχα βαλει μια της creative (sound blaster z) στην  asus maximus gene  και διαφορα τρελη δεν ειδα.. τσαμπα το κατοσταρικο για την καρτα... παρε ενα ssd με αυτα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με την  sound blaster z δεν είδα μεγάλη διαφορά στα παιχνίδια σε σχέση με την on board αλλά είδα μεγάλη διαφορά στις ταινίες. Τα ΤΗΧ ηχεία δώσανε πόνο.

Έγινε επεξεργασία από env0y
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, icy20 said:

Αν ειχε ακουστικα θα ελεγα να παρει καρτα αλλα με τα logi δεν νομιζω οτι αξιζει...

Εχω την SBZ + Superlux Hd 668 , νομιζω πως αμα ειχες ακουστικα καλα θα αξιζε, υπάρχει διαφορά ιδικά στις ταινιες εχει τρελο Surround ( SBX pro studio, νομιζω υλοποιει το dolby headphones ) και στα παιχνιδια, τη 1η φορα που εβαλα Cod 4 ηταν σα να εχω wallhack μεσα απο τα ακουστικα,τρομερο Positioning .

Σε μουσική παλι εχει διαφορα προς το καλύτερο.

 

Στα 60 ευρω την βρισκεις παντως

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, SirDiman said:

Εχω την SBZ + Superlux Hd 668 , νομιζω πως αμα ειχες ακουστικα καλα θα αξιζε, υπάρχει διαφορά ιδικά στις ταινιες εχει τρελο Surround ( SBX pro studio, νομιζω υλοποιει το dolby headphones ) και στα παιχνιδια, τη 1η φορα που εβαλα Cod 4 ηταν σα να εχω wallhack μεσα απο τα ακουστικα,τρομερο Positioning .

Σε μουσική παλι εχει διαφορα προς το καλύτερο.

 

Στα 60 ευρω την βρισκεις παντως

 

Αρα συμφωνεις. Και εγω με τα ακουστικα καταλαβα μεγαλη διαφορα. Με τα kingston προφανως εννοω καθως τα corsair που εχω και ειναι ασυρματα παιζουν με τη δικη τους καρτα...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, icy20 said:

Αρα συμφωνεις. Και εγω με τα ακουστικα καταλαβα μεγαλη διαφορα. Με τα kingston προφανως εννοω καθως τα corsair που εχω και ειναι ασυρματα παιζουν με τη δικη τους καρτα...

γιαυτο σου εκανα Like :p

 

Αλλο χρησιμο feature ειναι η εναλλαγή μεταξύ ακουστικών και ηχειων μεσα απο το πανελ, τερμα πια το σκάλισμα καλωδιων απο πισω.

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.