Jump to content



Arvato Service (TS Solutions) γνώμες


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά να πω ότι είμαι νέο μέλος σε αυτό το φόρουμ και ήμουν γραμμένος σε ένα άλλο φόρουμ στο οποίο πλέον δε μπαίνει σχεδόν κανείς αποφάσισα να γράψω αυτό το θέμα εδώ.
Όπως λέει και ο τίτλος θέλω να ακούσω γνώμες για αυτό το σέρβις από άτομα τα οποία έχουν προηγούμενη επαφή με αυτό δηλαδή αν έστειλαν κάποια συσκευή εκεί πως αντιμετωπίστηκαν κλπ.Επειδή όσο και να το έχω ψάξει έχω βρει ότι εκεί μέσα άμα στείλεις κάτι για σέρβις θα στο πετάξουν εκτός εγγύησης τις περισσότερες φορές και ελάχιστες αναφορές έχω διαβάσει που να λένε καλά λόγια όμως δεν έχω δει κάποιο πρόσφατο παρά παλιά (2-3+ χρόνια πριν)
Ο λόγος που ρωτάω είναι ότι έχω στη κατοχή μου το Sony Xperia Z5 το οποίο παρουσίασε θέμα (μέσα στην εγγύηση) και επειδή το πίσω γυαλί είναι ραγισμένο από πτώση μου είπαν ότι μπορεί να το βγάλουν εκτός και τέλος πάντων πέρα από αυτό καλό είναι όποιος ξέρει και έχει όρεξη να το συζητήσει να μας πει τη γνώμη του
Αυτά από εμένα περιμένω τις απαντήσεις σας :)

Link to comment
Share on other sites

Αν εγραφες TheLab.gr arvato service ή σκετο arvato service λες να μην εβγαζε αποτελεσματα; :) 

Συγνωμη για το υφος αλλα εισαι στο thelab.gr και κανεις αναζητηση αλλού ειτε το λενε insomnia.gr, ειτε adsl.gr, ειτε οπως θες. Προσωπικα (οχι σαν admim) με ενοχλει :)

https://www.thelab.gr/forums/topic/129846-απαραδεκτο-service-arvato-sony/

 

Αν βαλεις τη λεξη arvato στην αναζητηση του thelab θα βρεις παρα πολλα. Το θεμα ειναι οτι ο φιλος μας εχει ψαξει ηδη και τωρα πλεον ψαχνει ατομα που εχουν προσωπικη εμπειρια και σχετικα προσφατη λογικα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,
Όπως έγραψα έχω βρει αναφορές σχετικά με το σέρβις δεν είπα ποτέ ότι δεν βρήκα κάτι ;) αλλά ψάχνω πρόσφατες εμπειρίες όπως είπε και η Karmen.Όσο αναφορά τις εικασίες das δεν ανάφερα ότι ήθελα εικασίες και γνώμες σχετικά με το σέρβις αντιθέτως θέλω γνώμες από ανθρώπους που πρόσφατα είχαν εμειρία με το σέρβις αυτό και πως αντιμετωπίστηκαν τώρα αν θέλει κανείς να κάνει εικασίες και να πει τη γνώμη του προσωπικά δε με πειράζει καθόλου :) 

Link to comment
Share on other sites

 Εχω στειλει πανω απο 10 κινητα εκει για επισκευη, ολα εντος εγγυησης. Το τελευταιο εναι ενα S7 EDGE που ειχα σε χρυσο και παρουσιασε κατι γραμμες. Το εστειλα με κουριερ (δικα μου εξοδα φυσικα) και σε 4 μερες το ειχα πισω (κουριερ-δικα τους εξοδα) επισκευασμενο.

 

 Ολα τα τηλεφωνα ειναι απο μη εταιρικες συνδεσεις . Εστελνα το τηλεφωνο διχως SIM/microSDHC η μπαταριες, με μια φωτοτυπια της αποδειξης και ενα χαρτι που αναγραφει το προβλημα. (Το χαρτι απο word κειμενο, με υπογραφη. Θεωρω την παρουσιαση σημαντικη...)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία να μια καλή κριτική ωραία τέλεια να μην ακούμε μόνο κακές.Και επίσης πρώτη φορά ακούω με κούριερ να το στείλεις στην Arvato γιατί υποτίθεται έχει παντού συνεργάτες που αν είσαι μες στην εγγύηση τότε το πας εκεί (εκτός και αν δεν έχει ή θες να γλυτώσεις ταλαιπωρία τότε πάω πάσο).Εμένα πάντως την απόδειξη δε τη κράτησαν απλά την είδε,κάτι σημείωσε και μου την έδωσε πίσω (υποθέτω ότι τη καταχώρησε στο σύστημα τους)

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Αν εγραφες TheLab.gr arvato service ή σκετο arvato service λες να μην εβγαζε αποτελεσματα; :) 

Συγνωμη για το υφος αλλα εισαι στο thelab.gr και κανεις αναζητηση αλλού ειτε το λενε insomnia.gr, ειτε adsl.gr, ειτε οπως θες. Προσωπικα (οχι σαν admim) με ενοχλει :)

https://www.thelab.gr/forums/topic/129846-απαραδεκτο-service-arvato-sony/

 

Αν βαλεις τη λεξη arvato στην αναζητηση του thelab θα βρεις παρα πολλα. Το θεμα ειναι οτι ο φιλος μας εχει ψαξει ηδη και τωρα πλεον ψαχνει ατομα που εχουν προσωπικη εμπειρια και σχετικα προσφατη λογικα.

 

Όλα αυτα τα θεωρώ "διπλανά" φόρουμ, και εμένα δε με ενοχλεί να μπει ένα λινκ μια στο πολύ τόσο. :).  Εξάλλου επίτηδες έβαλα και την αναζήτηση από το google.  Ο καθένας εδώ και στα άλλα ξέρει την αξία (ας το πούμε έτσι) του καθενός.

Αν το πήρες ως διαφήμιση, δεν είναι. Στο "διπλανό" φόρουμ τα είχα πιο φρέσκα.

Έγινε επεξεργασία από anonymous-root
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κατάλαβες πολύ καλά τι ήθελα να σου πω. Δε μίλησα για καμία αξία κανενός και για διαφήμιση. Μου χτύπησε άσχημα σαν χρήστης ξαναλέω. Τόσο απλά. 

Δε μπορείς όμως να προδικάζεις το αποτέλεσμα μιας αναζήτησης ενός site το οποίο σε φιλοξενεί. Ψάξε και αν δε βρεις, πήγαινε και στο google, και στο Bing, και στο insomnia, και στο avclub και όπου τέλος πάντων θες.

 

Στο θέμα μας τώρα όμως...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.