Jump to content



Κινητό έως 100€


deninho

Recommended Posts

Ψάχνω για ένα κινητό, με βασικό περιορισμό την τιμή. 100€ τοπ, γιατί ούτως ή άλλως σε κανένα χρόνο θα έχει φάει τόσες τούμπες που θα πάει για αλλαγή :hehe:

Θέλουμε, αξιοπρεπές GPS, 16GB αποθηκευτικό χώρο, τουλ. 2GB RAM, και -προφανώς- μια αξιοπρεπή μπαταρία, να μη χρειάζεται φόρτιση 2 φορές τη μέρα. Εξτραδάκια θα είναι sd card slot, φωτογραφική, χωρίς να είναι απαραίτητα. Αγορά είτε από Ελλάδα (από εδώ μπορεί να πάει λίιιγο πιο πάνω (+15-20€) το μπάτζετ), είτε από Τσάινα

 

Ακούω προτάσεις @BasiliCeLew @maddoctor και λοιποί :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος deninho έγραψε:

Ψάχνω για ένα κινητό, με βασικό περιορισμό την τιμή. 100€ τοπ, γιατί ούτως ή άλλως σε κανένα χρόνο θα έχει φάει τόσες τούμπες που θα πάει για αλλαγή :hehe:

Θέλουμε, αξιοπρεπές GPS, 16GB αποθηκευτικό χώρο, τουλ. 2GB RAM, και -προφανώς- μια αξιοπρεπή μπαταρία, να μη χρειάζεται φόρτιση 2 φορές τη μέρα. Εξτραδάκια θα είναι sd card slot, φωτογραφική, χωρίς να είναι απαραίτητα. Αγορά είτε από Ελλάδα (από εδώ μπορεί να πάει λίιιγο πιο πάνω (+15-20€) το μπάτζετ), είτε από Τσάινα

 

Ακούω προτάσεις @BasiliCeLew @maddoctor και λοιποί :p

Σου έχω έτοιμο θέμα που έβλεπα από περιέργεια πριν μερικές ημέρες -> http://neakiniton.blogspot.gr/2016/09/5-100.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα βρήκα ένα ωραίο κινητάκι που έπεσε αυτές τις μέρες στα 100-107€ (εγώ το είχα τσιμπισει 130€ δυστυχώς δεν έβαλα κάρτα ακόμα γτ τελικά θα το κάνω δωράκι επομένως σήμα κλπ δεν έχω τεσταρει)

 

Ίσως (κατά την γνωμη μου) το καλύτερο σε αυτή την τιμή που συνδιάζει ποιότητα και χαρακτηριστικά σωστα με ωραίο πακέτο.  

 

Asus pegasus 2 plus x550 (3gb ram 16gb Rom sd616) με όμορφο ui και καλή μπαταρία κ κάμερα.

 

Δεν θα το πρότεινα αν δεν το είχα στα χέρια μου. ΠΟΛΥ ωραία οθονη με ωραία χρώματα, μεταλικό πλαισιο κ όμορφο σχέδιο. Πήρα με χρυσή πλάτη αλλά η λευκή από τις φωτό φαίνεται πιο εντυπωσιακη.

 

Μετά οι επόμενες επιλογές είναι οι από πανω, αλλά βάζω κ το vernee thor μέσα σε αυτά γτ βγαινει σχεδόν κάθε βδομάδα στα 97-103€ από κινα.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, deninho said:

Στο AliExpress το βρήκες στα 100-107€; Ωραίο φαίνεται, αλλά τον φοβάμαι τον Αλί :p

Μην φοβάσαι τπτ :) Τελευταία μόνο από εκεί παίρνω.

 

Θα τους καψουμε τους κινεζουν αν γίνει κάτι!

 

 

Original Asus Pegasus 2 Plus X550 5.5 Inch Snapdragon MSM8939 64 Bit Octa Core 3GB RAM 16GB ROM 1080P NFC 13.0MP Mobile Phone
http://s.aliexpress.com/EfAv2QJ7
(from AliExpress Android)

 

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από geekbying έπαιζαν προσφορές πριν κάτι μέρες στα xiaomi. Τσίμπησα το redmi 3s στα 100 ευρώ την προηγούμενη βδομάδα. Ακόμα δεν μου το έχουν στείλει γιατί βγήκε και εκτός στοκ αλλά τώρα έχει 106-107. 
106 χρώμα gold http://www.geekbuying.com/item/XIAOMI-Redmi-3S-4G-LTE-2GB-16GB-Smartphone---Gold-368625.html
107 χρώμα silver http://www.geekbuying.com/item/XIAOMI-Redmi-3S-4G-LTE-2GB-16GB-Smartphone---Silver-368626.html

To silver πήρα στα 100.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, thefou said:

Καλημέρα.

Ότι λέει και ο τίτλος μέχρι 100 ευρώ.

Την γνώμη σας για τα 2 κινητά.

Huawei Y3II (8GB) | Skroutz.gr

Doogee X5 Max Pro (16GB) | Skroutz.gr

Πάρε το Doogee... Τα 8Gb μνήμη είναι πολύ λίγα για εφαρμογές θα γεμίσει κατευθείαν κ μετά θα έχεις θέμα. Επίσης με τα 2gb του doogee θα έχεις περισσότερο αέρα και θα σου κολλά λιγότερο.

Από άποψη επιδόσεων πάνω κάτω τα ίδια όμως (εφόσον μιλάμε για το 4G Huawei Y3II)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

τι λέτε για το TP LINK C5 MAX

 

http://www.neffos.com/en/product/details/C5-Max

http://www.skroutz.gr/s/8864161/TP-LINK-Neffos-C5-Max-16GB.html

 

 

ή MEIZU M3 

 

 

Γενικά θα προτιμούσα 1920χ1080 αλλά θέλω καλό λογισμικό με updates. Κοιτούσα και το moto g4 play.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bonito said:

Έχει βγεί τίποτα καινούριο κοντά στα 100 (μαξ 130)

Στο max 130 πηγαίνεις με κλειστά μάτια στοxiaomi redmi 4 pro 3/32 (130-140$ )

Αν ανέβεις λίγο ακόμα (+5 ευρώ) xiaomi redmi note 4 3/32 (139-145$)

 

Τα κινητά αυτά τα δύο είναι σχεδόν ίδια σε χαρακτηριστικά δυνατότητες οπότε επιλέγεις στην ουσία μέγεθος οθόνης (το redmi 4 δεν έχει και Slow motion video το note 4 έχει).

Αν δεν σε νοιάζει να περιμένεις 2-3 μήνες κ βάλεις κ cashback είσαι μέσα στα όρια των 130 (120-125 ευρώ θα βγουν) και στις δύο περιπτώσεις.

 

Εγώ θα σου πρότεινα αυτά τα δύο αν δεν θες να μπλέξεις με μη δοκιμασμένες συσκευές. Διαφορετικά με αυτά τα λεφτά παίρνεις και συσκευές πλέον με 4gb ram :p

1) OUKITEL 15S 4/32 5.5" 117,73ευρώ απο igogo (κάποιες  φορές ζητάν μεταφορικά 7 λίρες

2) Doogee Y6 Pianno Black 4/32 5.5" 128 ευρώ απο banggood εγώ πήρα να δοκιμάσω ένα είχα και 18 ευρώ πόντους

 

Αν μιλάς για Ελλάδα δεν ξέρω έχω γίνει κινέζος :p

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, GriGaS said:

Στο myphone έχουν αναφερθεί πολλά περιστατικά τελωνείου...

Εμένα πέρασαν 3 δέματα, είχα αρκετά περισσότερα με δώρα για φίλους λόγω χριστουγέννων. Αν κάποιος δεν το βιάζεται όμως μπορεί να κάνει άφοβα αγορά.

 

Αν περάσει τελωνείο πηγαίνετε το δηλώνεται ως απαράδεκτο και υπογράφετε ότι δεν θα παραλάβετε και ζητάτε να γυρίσει πίσω. Σε 10-15 μέρες που θα γυρίσει πίσω παίρνεις refund απο το μαγαζί.  Αυτό είναι οδηγία απο τα ΕΛΤΑ για όποιον δεν θέλει να πληρώσει το τελωνείο άδικα :) http://prntscr.com/dtwes8

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 10/01/2017 at 5:17 PM, GriGaS said:

Στο myphone έχουν αναφερθεί πολλά περιστατικά τελωνείου...

 

On 10/01/2017 at 5:22 PM, BasiliCeLew said:

Εμένα πέρασαν 3 δέματα, είχα αρκετά περισσότερα με δώρα για φίλους λόγω χριστουγέννων. Αν κάποιος δεν το βιάζεται όμως μπορεί να κάνει άφοβα αγορά.

 

Αν περάσει τελωνείο πηγαίνετε το δηλώνεται ως απαράδεκτο και υπογράφετε ότι δεν θα παραλάβετε και ζητάτε να γυρίσει πίσω. Σε 10-15 μέρες που θα γυρίσει πίσω παίρνεις refund απο το μαγαζί.  Αυτό είναι οδηγία απο τα ΕΛΤΑ για όποιον δεν θέλει να πληρώσει το τελωνείο άδικα :) Screenshot by Lightshot

 

Οπότε είναι ρίσκο; Δεν με πειράζει να περιμένω. Υπάρχει κανένα link ?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bonito said:

 

Οπότε είναι ρίσκο; Δεν με πειράζει να περιμένω. Υπάρχει κανένα link ?

Κανένα ρίσκο, δεν παραλαμβάνεις απλά και ξαναπαραγγέλνεις. Το μόνο ρίσκο είναι ότι έτσι καλό είναι να αγοράζουμε μόνο από σοβαρά μαγαζιά κ με paypal (αν κ το aliexpress δεν έχει πρόβλημα μη παραλαβής και refund).

 

Link για την επισήμανση ως απαραδεκτο και την μην παραλαβή δεν μπορώ να σου βρω. Αν δεις την υπουργική απόφαση 20/12/2016 αναφέρεται για τα πάντα αλλά είναι άπειρα αυτά που γράφουν κ δεν είχα το κουράγιο να το διαβάσω ολόκληρο λέει πολλά κ κάποια δεν συγκλίνουν.

Αν έχει κάποιος πάντως συγγενή ή φίλο τυφλό στην απόφαση έλεγε για δέματα κάτω των 2kg έχουν πλήρης ατέλεια αλλά δεν έγραφε πουθενά αυτό πως πρέπει να αναγράφεται στο δέμα ή γίνεται κατα την παραλαβή. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπήκαν άλλα 2 κινητάκια χωρίς πρόβλημα χθες :)

Απο aliexpress και τα δύο. Το Ενα 50$ και το άλλο 100$ έγραφαν πάνω.

 

edit: δεν ξέρω αν επηρέασε  ότι ήταν απο τέλη Νοεμβρίου η παραγγελία  κ οι καθυστερήσεις ήταν τεράστιες και ίσως για να ξεκολλήσουν τα έβαλαν όπως όπως.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.