Jump to content



G.G. 2017 - M235i Racing @ Nurburgring GP (GT) 02/10/2016


tasosmich

Recommended Posts

2:15 με το ζόρι, αλλά δε δοκίμασα χωρίς TC, νομίζω με σταματάει λίγο. Δεν έχω συνηθίσει να στρίβω τόσο πολύ τιμόνι, συνήθως ασχολούμαι με GT3 και μου φάνηκε λίγο περίεργο που έστριβες τόσο αλλά συνέχιζες να ακολουθείς γραμμή. Θέλει πολλή εξάσκηση.


2:15? Αξιοπρεπεστατο!

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, konnos said:

2:15 με το ζόρι, αλλά δε δοκίμασα χωρίς TC, νομίζω με σταματάει λίγο. Δεν έχω συνηθίσει να στρίβω τόσο πολύ τιμόνι, συνήθως ασχολούμαι με GT3 και μου φάνηκε λίγο περίεργο που έστριβες τόσο αλλά συνέχιζες να ακολουθείς γραμμή. Θέλει πολλή εξάσκηση.

κοίτα.σε αρκετά σημεία όντως έκλεινα παραπάνω το τιμόνι και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να τρως λάστιχο.Στον αγώνα φαίνεται η διαφορά.

 

υ.γ δε σε βλέπω στα στατς του σέρβερ.offline έκανες χρόνο; Αν δεν έχεις ίδιες συνθήκες δεν μπορείς να καταλάβεις τον χρόνο σου.Μπορεί το 2.15 να γίνει 2.10 με άλλες συνθήκες.

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Ναι offline, δε ξέρω το σέρβερ σας. Hotlap με optimal grip (νομίζω, δε θυμάμαι να έβαλα το green 96%), ABS/TC factory, StabControl 50% (κάποιυ είχα διαβάσει οτι 50% είναι καλή μεσοβέζικη λύση). Θα δοκιμάσω και χωρίς και ξαναβλέπω.

Link to comment
Share on other sites

ψαξε "greek gathering" και μπες.Τοσο απλα :)

Θα σε περιμενουμε και την Κυριακη για τον πρωτο σου αγωνα μαζι μας :D
 

εδω θα δεις τους χρονους ολωνων μας που εχουμε τρεξει :
 

http://managerdc8.rackservice.org:50410/sessionstat

 

και περισσοτερα οσον αφορα το community εδω : 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, konnos said:

Ναι offline, δε ξέρω το σέρβερ σας. Hotlap με optimal grip (νομίζω, δε θυμάμαι να έβαλα το green 96%), ABS/TC factory, StabControl 50% (κάποιυ είχα διαβάσει οτι 50% είναι καλή μεσοβέζικη λύση). Θα δοκιμάσω και χωρίς και ξαναβλέπω.

Μην παιδεύεσαι χωρίς λόγο!! stability off από τώρα! Χίλιες φορές να "ανέβεις" ένα μεγάλο βουνό παρά να ανεβοκατεβείς 2-3 μικρότερα!!

 

Το λέω γιατί κάθε φορά που θα κατεβάζεις το stability control θα σου φαίνετε καινούριο παιχνίδι!! (+ οι περισσότεροι server τρέχουν με stability control off)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Όντως, το stability είναι σύμφωνα με τους ίδιους τους dev της kunos, κακή και πολύ ψεύτικη υλοποίηση γιατί δεν επεμβαίνει στα ηλεκτρονικά όπως στα πραγματικά αυτοκίνητα αλλά στα physics πχ τεχνητά αυξημένο grip.
Δλδ αν βάλεις 100% στο C9 θα είναι σαν να οδηγας στο PCars χεχε
Βγάλτο το συντομότερο δυνατό.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@konnos Αν δεν εχεις τρεξει στο παρελθον online,επειδη εχουμε ενα συστημα προστασιας για "επικινδυνους" οδηγους θα πρεπει να εχεις βαθμο στo MR A or B

Αν εχεις θεμα στον σερβερ μας, το λες να το αλλαξω και μολις ανεβεις σε A/B να το ξαναβαλω.
Αλλιως μπορεις να μπεις σε αλλον σερβερ με αλλους και να ανεβεις επιπεδο (πιστευω 3-4 laps χρειαζονται)

Link to comment
Share on other sites

Fixed.
 
edit: καλα αυτος ο Λιακουρης πρεπει να κοιμηθηκε στο τιμονι :hehe:
Απο χθες τον δειχνει μεσα στο παιχνιδι hahah

Μ@λακια παίχτηκε. Ξύπνησα και ο υπολογιστής είχε ανοίξει μόνος του (πάλι).
Τον launcher δεν τον κλείνω ποτέ, μιας και ανοίγω το pc μόνο για το AC και για να δουλεύει σωστά το CM.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.