Jump to content



Επισκευή iPhone


Justhavocman

Recommended Posts

Καλησπερα στο team , ξέρει κανεις κανενα repair-άδικο για iPhone στο  οποίο δεν θα δωσω ενα νεφρό για την επισκευή ; Όπου εχω ρωτήσει θέλουν ενα 100ρικο + για μπαταρία και charging port , 150 πωλειται μεταχειρισμένο το 5αρι μου , αν ειναι το πουλάω , δίνω και ενα 100ρικο παραπάνω και περνω καινουργιο ανδροιντ, ευχαριστω εκ των προταιρων .

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις μόνος σου, θα γλιτώσεις ~40€ από την εργασία. Αλλά δεν είναι φθηνότερα. Ψάξε ebay να δεις κόστος ανταλλακτικών.

Επίσης, αν το ανοίξεις, αχρηστεύεται το TouchID (νομίζω), οπότε ίσως αυτό σου κοστίσει κατά τη μεταπώληση.

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά που σου ζητάνε δεν ειναι πολλά ,τα iPhone ειναι μεταξωτά βρακιά δεν ειναι για ολους .
Το άνοιγμα και το κλείσιμο απο μονα τους έχουν μια μικρή διαδικασία ,και τα ανταλλακτικά παρόλο που συνήθως ειναι κινα ,δεν ειναι φτηνά .
Υπάρχουν και κάποια αντικειμενικά φτηνά ανταλλακτικά ,που όμως η Ζωή τους μετράται σε ώρες .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2016 at 10:09 AM, Justhavocman said:

Καλησπερα στο team , ξέρει κανεις κανενα repair-άδικο για iPhone στο  οποίο δεν θα δωσω ενα νεφρό για την επισκευή ; Όπου εχω ρωτήσει θέλουν ενα 100ρικο + για μπαταρία και charging port , 150 πωλειται μεταχειρισμένο το 5αρι μου , αν ειναι το πουλάω , δίνω και ενα 100ρικο παραπάνω και περνω καινουργιο ανδροιντ, ευχαριστω εκ των προταιρων .

Η μπαταρία κάνει κάνα 20ρικο με τα εργαλειάκια της από ebay/amazon. Αν πιάνουν τα χέρια σου άλλαξέ τη, είναι λεπτοδουλειά όμως.

Το charging port δεν ξέρω. Πρόσεξε να πάρεις σωστή μπαταρία, άλλο 5, άλλο 5s.

 

@Wizard! το 5ρι δεν έχει touch id, το 5s έχει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.