Jump to content



Μεταφορά δεδομένων από παλιά SIM


Recommended Posts

Θέλω να αντικαταστήσω την παλιά μου κάρτα με την καινούρια WIND 4G, αλλά δε θέλω να πληρώσω για τη μεταφορά των δεδομένων από τη μία στην άλλη. Μπορώ να βάλω και τις δύο στο smartphone και να κάνω αντιγραφή δεδομένων; Γίνεται; Τα αποθηκευμένα μηνύματα μεταφέρονται ή μόνο οι τηλ.αριθμοί; Αυτό ισχύει και για μεταφορά μεταξύ καρτών διαφορετικών εταιρειών;

Link to comment
Share on other sites

Αντέγραψε όλες τις επαφές από την μια SIM στο κινητό και έπειτα κάνε τις μεταφορά στην δεύτερη (λογικά δεν θα έχει επιλογή απ την πρώτη απευθείας στην δεύτερη). Αυτό γίνεται σε όλες τις SIM, ανεξαρτήτως πάροχου.

 

Όσο αφορά τα μηνύματα, κράτα τα backup με κάποια εφαρμογή όπως: Super Backup : SMS & Contacts αν μιλάμε για τηλέφωνο με android.

Αν ναι, καλύτερα να κρατάς τις επαφές σου σε κάποιο αρχείο .vcf που κρατάει τα πάντα. Πχ αν έχεις βάλει φωτογραφίες στις επαφές, τις κρατάει, συν ότι είναι πιο εύκολη η όλη διαδικασία.

 

 

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος ΣτοΠαραΠεντε έγραψε:

Η παλιά κάρτα είναι και σε εξίσου παλιά συσκευή: Sony Ericsson W700i. 

Άρα να φανταστώ ότι η παλιά δεν κάνει στο Smartphone, σωστά;

Αν ναι, δεν μπορείς να τις στείλεις με Bluetooth απ την παλιά συσκευή στη νέα και μετά να τις κάνεις μεταφορά στη SIM;

Link to comment
Share on other sites

Η παλια κανει μια χαρα τη δουλεια της και στην καινουρια συσκευη, απλως σερνεται καθως δεν ειναι 4G, οχι οτι υποστηριζεται στην πολη μου. Παντως εχει bluetooth το W700i. Για την εποχη ηταν πολυ κσλο, αλλα τα 360€ στο plaisio ηταν πολλα δεδομενων των συγχρονων δυνατοτητων των κινητων.

Τα μηνυματα δε με καινε και τοσο. Για τις επαφες ανησυχω. Τι γινεται αν δεν επαρκει η μνημη του παλιου κινητου;

Έγινε επεξεργασία από ΣτοΠαραΠεντε
Link to comment
Share on other sites

και αυτό που λέει ο Αντώνης ^^ και επίσης αν πατήσεις synchronize με την Google θα τα αποθηκεύσει όλα εκεί και μετά θα τα έχεις κάθε κινητό που θα κάνεις log in με το email σου

 

Δηλαδή να βάλεις την παλιά σου sim στο νέο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.