Jump to content



TFT 17' EIZO FlexScan L568


Makis Hourdakis

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Πολυ καλη η παρουσιαση σου Μακη!:T: Στο μονο που δεν συμφωνουμε ομως ειναι γιατι πηρες μια τοσο ακριβη eizo και οχι στην μιση τιμη μια lg με τα ιδια και καλυτερα χαρακτηριστικα, πιο ευχρηστη και με την ιδια εγγυηση?(οπως για παραδειγμα την lg1732p, η lg1750):nothing:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MANOSPC

Πολυ καλη η παρουσιαση σου Μακη!:T: Στο μονο που δεν συμφωνουμε ομως ειναι γιατι πηρες μια τοσο ακριβη eizo και οχι στην μιση τιμη μια lg με τα ιδια και καλυτερα χαρακτηριστικα, πιο ευχρηστη και με την ιδια εγγυηση?(οπως για παραδειγμα την lg1732p, η lg1750):nothing:

(σου εχω ξαναγραψει βεβαια, αλλα την δευτερη φορα μιλαω για την οθονη.) :o η παρουσιαση ειναι καλη

Link to comment
Share on other sites

:blink: :wassat:

Το κουμπάκι edit (διόρθωση) κάτω δεξιά στο κουτι του πόστ σου, διπλά στο quote χρησιμεύει για να διορθώνουμε η να προσθέτουμε κάτι στην απάντηση μας εφ όσων δεν έχει απαντήσει κανείς κάτω από αυτή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. :p Να πω βέβαια οτι εννοείται πως δεν θα πρότεινα ακόμα μετά απο τόσο καιρό αυτή την οθόνη καθώς η τεχνολογία έχει προχωρήσει αρκετά απο τότε. Πολύ καλή οθόνη, με εμφανές ghosting βέβαια αλλά επειδή δεν είμαι και πολύ των παιχνιδιών δεν μετανιώνω για την αγορά μου. Το μόνο για το οποίο ίσως μετανιώνω είναι το οτι δεν πήρα 19ρα.

Μάνο το θέμα για τις Eizo έχει συζητηθεί πολλές φορές. Προσωπικά είμαι της άποψης οτι για οθόνη αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω. Επίσης οι οθόνες που λες δεν έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά. Το τι οθόνη θα πάρει κάποιος εξαρτάται απο το τι ζητάει απο αυτή. Αν ζητάς χαμηλό response time, τότε ναι, οι lg είναι καλύτερες. Αν όμως θες καλύτερο contrast, χρώματα κτλ, τότε η διαφορά με την Eizo είναι μεγάλη. Και είπαμε, ακριβές οι eizo, συγκρίνονται άνετα με φθηνότερες αλλά όχι και με τα φτηνά μοντέλα της LG. :) Μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

Τέλος πάντων, το θέμα έχει συζητηθεί άπειρες φορές και θα επιθυμούσα να μην καταστρέψουμε και αυτό το thread. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Αρχική απάντηση από kaynd

:blink: :wassat:

Το κουμπάκι edit (διόρθωση) κάτω δεξιά στο κουτι του πόστ σου, διπλά στο quote χρησιμεύει για να διορθώνουμε η να προσθέτουμε κάτι στην απάντηση μας εφ όσων δεν έχει απαντήσει κανείς κάτω από αυτή

sory παιδιά αλλά όταν το έγραψα ήμουν ακόμη καινούριος και δεν ήξερα για το κουμπί διόρθωση....

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ακόμα καινούργιος είσαι γιατί δεν συνηθίζεται να ξεθάβουμε θέματα για posts τέτοιου στυλ... :-p

Τέτοιες παρατηρήσεις είναι καλοπροαίρετες παρατηρήσεις "ρουτίνας". Δεν "στη λέει" κανένας και δεν είναι ανάγκη να ζητάς συγγνώμη. :) Καλύτερα γενικά να μην γράφεις posts του στυλ "συγγνώμη" κτλ γιατί διακόπτεις τη ροή του θέματος. :)

Φιλικά πάντα εννοείται

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.