Jump to content



G.G. 2017 - Ferrari F40/Ruf CTR Yellowbird/Shebly Cobra @ Brand Hatch - GP 18/12/2016


jumaru99

Recommended Posts

Στατιστικά http://simresults.net/161218-N5f

 

Καταπληκτικό αμάξι, αλλά παρά ήταν γρήγορο.

Τελικά multiclass ο αγώνας.

Χάρηκα που είδα τον παλιό πυρήνα του thelab, στεναχωριέμαι που μάλλον θα είναι και η τελευταία...

 

Εις το επανιδείν .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στον Δημητρη για αρχη.Για τελευταια φορα πρεπει να εφυγε με χαμογελο αφου μας εριξε lap :p

 

Οσο για τον αγωνα.Το κομπο ηταν λαθος.Το κομπρα παρα ηταν οντως γρηγορο.Και σε απολυτο χρονο και πολυ περισσοτερο στο συνολο.

Εγω απο ενα σημειο και μετα το ευχαριστηθηκα γτ με εφτασε και ο Κοσμας ειχα και τον Γεωργιαδη και ριχναμε καμμια στραβοτιμονια :D

Σορρυ Κοσμα για το χτυπημα αλλα δε μπορουσα να φανταστω οτι θα φρεναρες σε εκεινο το σημειο.

Χαρηκα που ειδαμε παλιες προσωπικοτητες στον σερβερ μεσα.Να μας ξανα ερθετε :D

 

Στατιστικα εδω :

http://simresults.net/161218-N5f

 

http://managerdc8.rackservice.org:50410/sessiondetails?sessionid=1238#

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και απο μένα ενα συγνώμη στον άρη. Δεν είχε και πολύ νόημα η απόπειρα που έκανα...

Στα του αγώνα το ruf μααααάπα.

Μας χαντάκωσε.

Τέσπα μου έφυγε ο καημός και δεν θα το ξαναπροτιμήσω.:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος uhu έγραψε:

Και απο μένα ενα συγνώμη στον άρη. Δεν είχε και πολύ νόημα η απόπειρα που έκανα...

Σ' ευχαριστώ που το αναφέρεις, ήμουν στο τσακ να παραιτηθώ εσύ με βοήθησες να το αποφασίσω :hehe:

Είχα πάει να πάρω τις μικρές από ένα πάρτυ, μπήκα με την ψυχή στο στόμα και πρόλαβα τη χρονομέτρηση αλλά με ελάχιστη προπόνηση δεν είχα εξοικειωθεί ακόμα με το "φίδι" και με τη "δύστροπη" 2α του. Αποτέλεσμα, να αρχίσω κάπου τα μπαλέτα... ήταν και κολλητά ο Anthemius από πίσω, μου έδωσε μια σπρωξιά και πήγα να κάνω παρέα στη μπάρα. Μετά από τη βιασύνη μου καίω τη μηχανή με κατέβασμα από 4η σε 1η (αντί 3ης) και το αμάξι άρχισε να σέρνεται οπότε έμοιαζα με εμπόδιο γι' αυτό και θέλησες να με περάσεις - φυσιολογικό.

Τα λέμε στον επόμενο αγώνα (του χρόνου) :lol:

Κρίμα που δεν τα είπαμε με τον φίλο μου τον Παναγιώτη, μοναδική ευκαιρία - τώρα που είχε και αργότερο αμάξι...

Εγώ από αύριο έχω διακοπές οπότε θα είμαι συχνά στους σέρβερ μας αν και δυστυχώς δεν θα είμαι στο επόμενο κόμπο.

 

Καλές Γιορτές σε όλη τη παρέα, να περάσετε καταπληκτικά και να σας βρει αισιόδοξους το νέο έτος!!!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis οφείλω μια συγγνώμη και από εδώ για το "φιλάκι" με 20χλμ/ωρα... Σου μιλησα και στο Discord, αλλά μάλλον δεν ήσουν μέσα (δεν άκουσα ούτε βρισιά, ούτε τίποτα! :D). Έκοψα και ειπα να σε περιμένω, αλλά όταν είδα από τον καθρέφτη πως καταλήγεις στις μπαριέρες, την έκανα με ελαφρά...  :rolleyes:

Κατα τ'αλλα, προφανώς ήταν άνισα τα αυτοκίνητα, εξού και η 4η θέση στο qualify, αλλά τον αγώνα τον ευχαριστήθηκα, όπως επίσης και τις μάχες που έδωσα με τον @aKosmas.

Καλές γιορτές και εις το επανιδείν! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Anthemius , με νυχια και με δοντια σε κρατούσα....οταν εφυγες μπροστα αμα πιεζα παραπάνω το έχανα......αμα δεν έκανες λαθος δεν υπήρχε περίπρωση να σε περάσω.....στο τέλος ειχα και ενα incident με τον @GoMaR και μετα λαου λαου να τερματισω ....κανα γυρο ακομα θα με ειχες φτάσει.....ημουν πολύ τυχερος :)

Καλες Γιορτες σε όλους

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει η φώτογραφία που βάλατε για το κόμπο.

1η καμαρωτή καμαρωτή η RUF, 2ή λαμπερή και απαστράφτουσα η F40 και τελευταίο το Cobra.

 

Στημένο...

Screenshot_shelby_cobra_427sc_ks_brands_hatch_12-12-116-14-42-53.jpg.e87fef4c2768274c21c066cf16d35938.jpg

566.jpeg

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σας τα είπα πολύ έγκαιρα να πάρετε το cobra.
Ειδικά σε εσένα στο είπα και live.

Βασικά η τεράστια διαφορά ήταν στη διαχείριση των ελαστικών.

Το είχα ψιλιαστεί και είναι λογικό. Τα F40 και yellowbird με παλιά λάστιχα δρόμου και το cobra με λάστιχα 60's που δεν καίγονταν ποτέ.

Και κάτι άλλο. Το cobra έκανε πιο γρήγορο χρόνο με γεμάτο ντεπόζιτο!
Τα κιλά του καυσίμου αντισταθμιζε την τεράστια μηχανή μπροστά και πίεζε τους πίσω τροχούς στο έδαφος.

Επίσης είχε και όλες τις επιλογές ενός αγωνιστικού στο setup , οπότε το έφερνες στα μέτρα σου.

Στον αγώνα έστριβα με το γκάζι. Σχεδόν δεν γύρναγα το τιμόνι. Αμάξι ποίημα.

Τεσπα η επιλογή υπήρχε. Ας παίρνατε το κομπρα...



Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Σας τα είπα πολύ έγκαιρα να πάρετε το cobra.
Ειδικά σε εσένα στο είπα και live.

Δεν πειράζει ρε εν γνώση μου το πήρα.

Με το cobra είχα ξανατρέξει.

Την f40 και το ruf:TD: ήθελα να δοκιμάσω.

 

Και τα 3 πάντως, έργα τέχνης της αυτοκίνησης!!! 

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ καιρο ξαναπιασα το AC,πολλα αλλαξαν και στο σιμ και σε μενα.

Διαμαντακι το F40,δεν ξερω γιατι  η Kunos εκοψε ρυθμισεις στο σεταπ...αλλα και ετσι επαιζες με toe,camber.

Προερχομενος απο RF2 αμεσως ..δεν ενιωσα σπιτι μου...

ΟΛΑ ο εγκεφαλος τα βαζει σε σειρα και ακολουθουν οι μυες,μνημη και λιγη ικανοτητα.

Η παρεα πολυ καλη,πολλα ατομα(πονος..) και σας ευχαριστω ολους ειδικα τον @panosdimp και @rapid_fast που με βοηθησαν αρκετα να εγκλιματιστω!

Οπως τα ειπαμε και livearrow-10x10.png μετα τον αγωνα,τα αυτοκινητα δεν ειναι ισοδυναμα.Βεβαια αυτο δεν αφαιρει την φοβερη οδηγηση του @liakjim που ειχε σταθεροτατο γυρολογιο και παραλιγο να μου ριξει γυρο!

Η F40 στα χερια του @GoMaR πεταγε μεχρι να τα καψει,δεν ξερω στο τελος το παρατησε και στουκαρε η εγινε κατι αλλο?

Εχω πολλα ακομα να μαθω για το AC και ειδικα το στησιμο.

Οσο αφορα τωρα το θεμα με τους πολλους γυρους που κανουν μερικοι(μεσα και εγω και γουσταρω!)νομιζω οτι δεν γεννηθηκαμε ολοι aliens και χεραδες.

Μερικοι τοχουν και μεσα σε ελαχιστο χρονο γραφουν πρωτους χρονους αλλοι χρειαζονται χρονο.Καλυτερα να βοηθουν παρα να κανουν επιδειξη,ολοι ξερουμε σε καποια ομαδα ποιοι ειναι οι πολυ γρηγοροι.Η προσπαθεια να τους πιασουμε ειναι που κρατα τις ομαδες ζωντανες.

Καλες γιορτες σε ολους και πανω απο ολα υγεια!

Χρονια πολλα και στον @Aris Teidis,κριμα εφυγε νωρις απο τον αγωνα.

 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις εκοψε ρυθμισεις ; 

Ειχε να πειραξεις Toe / camber.

 

 

Εμενα απο ενα σημειο και μετα το αμαξι δε πηγαινε ισια.Μεχρι που βρεθηκε ο Γιωργος μπροστα μου (βγηκε απο τα πιτ) και αρχισαμε τα αναποδα φορ φαν.

Ε με φτανει ο Κοσμας, με περναει , τον φτανω αλλα σε ενα σημειο δε περιμενα να φρεναρει τοσο νωρις και στουκαραμε :p

 

Χρονια πολλα στον Αρη γιατι ; Γενεθλια ; γιορτη ;

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Ελατηρια,αμορτισερ,αντιστρεπτικες,διαφορικα,ride height,κιβωτιο.

Νομιζω ονομαστικη γιορτη...

Αυτο το θεμα έχει αναλυθεί στη kunos.

Είναι θέμα κυρίως licensing. Για αυτό πχ έχουμε μόνο το Le mans C9 καθώς και άλλες επιλογές.

Προσωπικά μου κάνει εντύπωση που μπορούμε και πειραζουμε toe και κάμπερ στα street cars.

Τέλος να πω , πως μιας και έχουμε official cars , προτιμώ τα road cars να είναι με fixed setup. Σαν να πάω στην αντιπροσωπία και να το οδηγήσω μαμά και όχι να το πάω στον μπάρμπα Μήτσο και να του αλλάξω ελατήρια. Δηλαδή χωρίς να αλλοιωθεί ο χαρακτήρας.

Τα αγωνιστικά άλλη φάση.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Καλες γιορτες σε ολους και πανω απο ολα υγεια!

Χρονια πολλα και στον @Aris Teidis,κριμα εφυγε νωρις απο τον αγωνα.

Σ' ευχαριστώ πολύ Δημήτρη μου, κι' ας μην είμαι αυθεντικός "Άρης"!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.