Jump to content



Αγώνας Κυριακής 22/01/2017 PORSCHE 908LH at MONZA


panosdimp

Recommended Posts

Μάλιστα, καλά θα πάει ο χρόνος :p Sorry Άκη δεν έδωσα αρκετό γκάζι στο κατέβασμα και με τράβηξε λίγο αριστερά και πάνω στο γρασίδι. Γαμάτο το αυτοκίνητο, απλά στα φρένα τσίτες όλη την ώρα.

 

Ένα μπράβο σε όλους, για αγώνα της τελευταίας στιγμής πολύ καλά τα πήγαμε :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σόρρυ για το T-Bone αλλά δε μπόρεσα να σε αποφύγω...

 

Η 908 φάνηκε ότι ήθελε πλασάρισμα στην είσοδο με τα φρένα και σανίδωμα στο γκάζι πριν προλάβει να ισιώσει μετά το άπεξ για να βγει στην έξοδο χωρίς υποστροφή. Αλλιώς είχες μόνο υποστροφή στo corner exit. Ενδιαφέρουσα εμπειρία

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος και απαιτητικός ο αγώνας με καλή  προσέλευση ,τελικά τόλμησαν αρκετοί ,κρίμα που δεν ήταν μαζί μας ο Δημήτρης .

Επόμενο κόμπο   SPA  με  911 gt1

911 gt1.PNG

Eδώ τα αποτελέσματα http://managerdc8.rackservice.org:50299/sessiondetails?sessionid=9393#

Και μια φωτογραφία από το grid908lh.jpg

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω εκτός των άλλων πως για άλλη μια φορά το κλίμα εδώ ήταν άψογο, και να ευχαριστήσω ιδιαίτερα για τη συμμετοχή τους τον Ακη που ξέρω πολύ καλά πως κατέβηκε για ενίσχυση αυτού του κλίματος, τον Δημήτρη Παππά (marmagas) που αγόρασε τελευταία στιγμή το πακ για χάρη μου,το αειθαλές φιλαράκι μου το Βήτα κατά κόσμον rapid fast που κατέβηκε απ τ αεροπλάνο και μπήκε χωρίς ανάσα στο κοκπιτ παρ όλο το jetlag :p τον George Vasmoulakis που βρήκε χρόνο κ όρεξη για να αναβιώσει τις κόντρες μας από το rf2 μέχρι το raceroom, sorry George χτες ήμουν λίγο αργός ευτυχώς είχες τον Ακη εκεί μπροστά. 

Φυσικά δεν θα παραλείψω τον σούπερ φαστ lylankor που με στεναχώρησε περνώντας με στον 15ο γύρο και τέλος τον Τάσο τον Αρη τον Οργιο το Vasili τον gotheron και το Georgio G.

See you next sunday on Spa.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλά ήταν αλλά βρε παιδάκι βγάλε αυτό το αναθεματισμένο 5 seconds penalty, με έπιασε τόσο απροετοίμαστο που έχασα τουλάχιστον 10 secs, νομίζω χρειάστηκε να σταματήσω τελείως για να καθαρίσει. Το πιο κουλό penalty που έχω δεί σε οποιοδήποτε παιχνίδι, καταστροφέας αγώνων <_<

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπηρχε περιπτωση να απουσιασω απο τον χθεσινο αγωνα στο φιλοξενο 'σπιτι' του @panosdimp!!!

Ολος ο καλος ο κοσμος εκει!

@rapid_fast,απο αεροπλανο σε αεροπλανο,κατσε και λιγο να σε δουμε,να φτιαξουμε κανα σεταπι της προκοπης(μας τα κοψε ο φαουστ...)

@geovas77,παντα στους πρωτους,μπραβο!

@akis_z80,χαρηκα πολυ για την ...και ζωντανη,μονο ακουστικη,γνωριμια!

Jedi master,μονο να μαθουμε μπορουμε απο σενα,μπραβο!!!

@Aris Teidis,δεν προλαβαμε να τα πουμε λιγο,μπηκες,ετρεξες,εφυγες....

Τα αλλα παιδια δεν τα γνωριζω,πρωτη φορα ετρεξα μαζι τους,σας χαιρετω!

Μεγαλη απουσια @liakjim και @GoMaR αλλα και ο @sC_wOlveS!!!

Σεμιναριο για φρενα το 908lh!

Χωρις επιλογη σεταπ πολυ υποστροφη,ελεγχομενη ομως,στην εισοδο καταλαβα ηθελε φρενα προοδευτικα αυξανομενα μεχρι το σημειο που εστριβες το τιμονι,εκει ο κωλος εφευγε λιγο ωστε να μπεις στο απεξ και μετα οτι ειπε ο Ακης!

Ισως με λιγο πειραγμα τα φρενα και διαφορικο....αλλα ειπαμε,ηταν για ολους το ιδιο οποτε no complaint here!

Ισως το μαμα σεταπ να ειναι πολυ safe γιατι αλλιως θα ειχαμε παρτυ υπερστροφης και επιδειξη τετακε!

Ο αγωνας μου ξεκινησε με ποινη εισοδου-εξοδου,δικαιη,αλλα δεν το βαλα κατω!

Μπηκα σε ρυθμο αλλα παλι λαθος στην παραμπολικα και παλι πισω...

Για τον χρονο που εκανα πρακτις νομιζω καλα ηταν!

 

Καλα περασαμε,ειπαμε και λιγες κουβεντουλες μετα τον αγωνα!

Thanks Doc!!!

 

Ξεχασα να κανω ριπορτ για αψογη οδηγικη συμπεριφορα ολων!!!!

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Σόρυ που ήρθα (και έφυγα) σαν κλέφτης αλλά τελευταία στιγμή πρόλαβα να μπω. Δεν πρόλαβα καν να κάνω έναν έγκυρο γύρο στο qualify  ούτε καν δύο συνεχόμενους να δω την κατανάλωση... Δεν πρόλαβα καν να πατήσω το κουμπί να μπω στην πίστα οπότε με έβαλε στο αγώνα από τα pits οπότε όλα μου έλεγαν - φύγε τζάμπα ήρθες - ιδίως όταν στον δέκατο γύρο ένα κατέβασμα κατακοκκίνισε την μηχανή. Άντεξα (από πείσμα) μέχρι τον 17 όπου έφαγα ποινή και ξέχασα να "την εκτίσω" οπότε πάλι στα pits με μαύρη σημαία και escape για να ηρεμήσω λίγο. :hehe:

Δεν πειράζει, καλά ήταν κι όσο κράτησε!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να κρατήσουμε το setup default και για το επόμενο? Να είναι λίγο πιο light για να μπορεί κανείς να μπεί να τρέξει χωρίς να έχει φάει ώρες :D γιατί ΟΚ μπαίνεις και τρέχεις και ας μην το ψάξεις πολύ, αλλά εμένα τουλάχιστον πάντα θα με τρώει το να μην ξέρω καν πόσο μπορεί να χάνω από το σετ. Στο κάτω κάτω φαντάζομαι οτι τα default set είναι πάνω κάτω το πως τους δώσαν το αυτοκίνητο (λογικά στημένο λίγο safe) και όχι κάτι random με τις ρυθμίσεις στη μέση των slider...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος Lylankor έγραψε:

Να κρατήσουμε το setup default και για το επόμενο? Να είναι λίγο πιο light για να μπορεί κανείς να μπεί να τρέξει χωρίς να έχει φάει ώρες :D γιατί ΟΚ μπαίνεις και τρέχεις και ας μην το ψάξεις πολύ, αλλά εμένα τουλάχιστον πάντα θα με τρώει το να μην ξέρω καν πόσο μπορεί να χάνω από το σετ. Στο κάτω κάτω φαντάζομαι οτι τα default set είναι πάνω κάτω το πως τους δώσαν το αυτοκίνητο (λογικά στημένο λίγο safe) και όχι κάτι random με τις ρυθμίσεις στη μέση των slider...

Αυτή ήταν και η δική μου σκέψη από την αρχή ,για το επόμενο έχει επιληφθεί της υπόθεσης σετάπ ο Ακης θα το φτιάξει τόσο όσο χρειάζεται για να είναι φιλικό και το ίδιο για όλους.

Αν θέλουμε να δούμε και ποιός είναι μηχανικάρα, τη μεθεπόμενη Κυριακή τρέχουμε το ίδιο κόμπο με το σετάπ ελεύθερο και όχι fixed, έτσι για φάση να δούμε αν μπορεί να γίνει κάτι διαφορετικό αλλά αυτό το συζητάμε την άλλη Κυριακή μετά το τέλος του αγώνα.

πριν 27 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Υπάρχει και το άλλο. Όλοι ελεύθερο και ο@lylankor κλειδωμένο (και μάλιστα μούφα) emoji6.png

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι και του Ακη 1 τόνο balast.

Link to comment
Share on other sites


Επόμενο κόμπο   SPA  με  911 gt1


Το μόνο αμάξι που δεν μου αρέσει από τα Porsche.
Κάτι περίεργο γίνεται με δαύτο. Το νιώθω κάπως περίεργα, σαν να πλέει σαν τα άσχημα αμάξια του raceroom.
Φυσικά θα είμαι όμως.
Πάντως είμαι περίεργος να ακούσω τις απόψεις σας μετά τον αγώνα.


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος liakjim έγραψε:

 


Το μόνο αμάξι που δεν μου αρέσει από τα Porsche.
Κάτι περίεργο γίνεται με δαύτο. Το νιώθω κάπως περίεργα, σαν να πλέει σαν τα άσχημα αμάξια του raceroom.
Φυσικά θα είμαι όμως.
Πάντως είμαι περίεργος να ακούσω τις απόψεις σας μετά τον αγώνα.


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με τον Vita και τον marmaga στο μικρόφωνο θα υπάρχει πολύ υλικό για σχολιασμό μετά τον αγώνα ,εφοδιαστείτε με ποπ κορν και coca cola it's show time.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα είχε...

Μπήκα απο το αεροπλάνο στο κοκπιτ μου, έκανα 20 λεπτά δοκιμές, και έκανα και καλό χρόνο..

(βοηθάει αυτή η άτιμη η μόνζα, πάρα πολύ ωραία χάραξη αυτή η πίστα.. πάρα πολύ..)

στην εκκίνηση πρώτη στροφή έχω χαλαρά τον @panosdimp να τον περάσω, μιας και φοβήθηκε τα φρένα..

Του πέρνω εξωτερική, και είμαι πλασαρισμένος εσωτερικά να τον κατασπαράξω..

Και σκέφτομαι.. "ασε μωρε, είπε πρώτη στροφή να μην επιτεθούμε..."

Και αφήνω το γκάζι...

ΜΠΑΜ... με τραβάνε μια στούκα απο πίσω όλη δική μου..

"ρε γμτ, έναν αγώνα είπαμε να τρέξουμε, πάλι χάλασε..."

Αλλά μετά σκέφτομαι...

"και τι νόημα έχει αν δεν τρέχεις με παρέα, ποιά η πλάκα να τρέχεις μόνος χωρίς απρόοπτα.."

Και βάζω κάτω όλο το ταλέντο μου και απο τελευταίος δίνω την μάχη μου..

Αλλά είμαι χαλασμένος πίσω, και γλυστράει πάρα πολύ το αμαξάκι..

Πάρα πολύ ωραίο το κόμπο, εξαιρετικό ήταν, απολαυστική εμπειρία...

Δεν υπήρχε περίπτωση να τρέξω με μικρότερες πιέσεις απο 33 πίσω σε αυτό το αμάξι και φούλ αρνητικό κάμπερ..

Περιμένω με αγωνία τον επόμενο αγώνα...

Μπράβο σε όλους και ειδικά στον @Dimitris Pappas που σταθερά με έκοβε σε όλο τον αγώνα, αλλά δεν είχε χρονικά περιθώρια να με πιάσει...

 

Υ.Γ. εγώ feedback απο τιμόνι μηδέν....

 

Έγινε επεξεργασία από rapid_fast
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@rapid_fast βάλε το teamviewer και πες μου να πάρω τον έλεγχο του υπολογιστή σου για λίγο να ρίξω μια ματιά στις ρυθμίσεις σου.
Μιλάμε μέσω steam ή σου δίνει ο Παναγιώτης το κινητό μου.


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.