Jump to content



θελω να παρω μια φθηνη και αξιολογη καρτα tv


nikos2004dj

Recommended Posts

θελω να παρω μια φθηνη και αξιολογη καρτα tv και radio ποια μου προτεινετε?

εταιρεια και μοντελο δεδομενου οτι ισως να γραψω καμια φορα απο την tv και η τιμη της να μην ξεπερνα τα 60 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Lifeview Fly Tv Prime 30 -->>>>>>38 ευρώ.

Την έχω αρκετούς μήνες .Την αγόρασα γιατί δύο περιοδικά ειδικού τύπου την είχαν BEst Buy και βγήκε διαμαντάκι. ’ριστη σύλληψη ,απλά μονοφωνική.Ως προς το λογισμικό που τη συνόδευε έτσι κι αλλιώς οι περισσότεροι χρησιμοποιούν τρίτες εφαρμογές όπως κι εγώ.Πάντως έχει και ό,τι λογισμικό χρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

winfast tv 2000 xp καπως ετσι , καλη και εχει αρκετα πραματακια και νομιζω κανει 60 ευρω

50 κάτι ευρώ πλέον η deluxe και πρέπει να είναι καλή επιλογή από αότι έχω ψάξει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τζώρτζης

leadtek tv2000xp expert 51E από Στουρνάρη.και οτιδήποτε απορίες σου προκύψουν εδώ είμαστε υπάρχει και αντιστοιχο πολύ πρόσφατο thread.

:T: :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos2004dj

επειδη ειμαι και ψιλοασχετος με τις καρτες tv οι pinnacle δεν αξιζουν?

:TD: :TD: :rant: :rant: :rant: :rant: :TD: :TD:

Κανε ένα search στο forum να το διαπιστώσεις μόνος σου

Και επιπλεόν είπες φτηνη. Η φθηνότερη Pinnacle κάνει 90 και δεν έχει ραδιόφωνο

Πάρε Leadtek αν όχι την Tv 2000 expert με 55 την Dv2000 με 70

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες TV πέρα από hardware πρέπει να έχουν

- καλή συμβατότητα και όχι Pinnacle ασυμβατότητα

- καλό και πλούσιο πακέτο σε λογική τιμή

- άριστο software από την μάνα τους ώστε να μην ψάχνεις δεξιά και αριστερά για άλλα προγράμματα

- το σηματάκι της Leadtek πάνω στην συσκευασία!

Υ.Γ. Η Deluxe είναι stereo στο ράδιο και mono στην TV. Η expert είναι stereo στην TV και το ράδιο

Link to comment
Share on other sites

Aver TV Go 007 FM από πλαίσιο. τιμή 37 ευρώ.

Την έχω εδώ και μερικούς μήνες και είναι μια χαρά. Έχει τηλεόραση, ραδιόφωνο και είναι κομπλέ.

Μακρυά από Aver TV Studio 203 ή 303. Έκανα 4!!!! φορές rma στο πλαίσιο και τελικά πήρα την 007.

Και οι pinnacle είναι πολύ καλές, αλλά έχουν δύο μειονεκτήματα:

1. Είναι ακριβές. (με ραδιόφωνο κλπ, πάει στα 100 ευρώ)

2. Αν σου βγει προβληματική, πρέπει να κάνεις rma στην αντιπροσωπεία της (αμμυ λέγεται νομίζω) και όχι στο μαγαζί που την πήρες. Ενώ στην aver που την εισάγει το πλαίσιο, δεν έχεις πρόβλημα. Πας, την τσεκάρουν και στην αλλάζουν, ενώ στην αντιπροσωπεία δε ξέρω τι γίνεται.

Και αυτό είναι σημαντικό γιατί με τις κάρτες τηλεόρασης είναι πολύ πιθανό να έχεις προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 12:19]

Οποιαδηποτε φοραει το chip BT878....;)

Γιατί; Για να πιάνει τα συνδρομητικά χωρίς ήχο;

Νομίζω πως δεν ισχύει πλέον αυτό. Εσένα σου δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Σε 98/Μe δουλεύει μια χαρά. Αλλά όντως δεν είναι λόγος αυτός πλέον επιλογής κάρτας. Πολλά ματσάκια τα δείχνουν τα ελεύθερα και επίσης αρκετά το SS2 που χρειάζεται Nova.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.