Jump to content



GearBest ADATA XPG 8GB 2133MHz DDR3 41,65€


Recommended Posts

Υπάρχουν 2-3 λόγοι για να μην αγοράσει κάποιος.

 

Κινέζικο κατάστημα.

Τελωνείο?

DDR3, όταν όλοι πάνε σε DDR4.

 

ADATA XPG 8GB Desktop Memory Bank-54.09 Online Shopping| GearBest.com

 

Παρόλα αυτά είναι νομίζω καλή τιμούλα για τέτοιας ταχύτητας και χωρητικότητας μνήμες, δεδομένης της ανόδου των τιμών.

Flash sale για 1,5 μέρα ακόμα. Τους έχει μείνει και μία 4άρα στα 23,5 ευρώ.

20160723141335_12965.JPG

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εικονα για τη μνημη δεν εχω, οποτε θα πω γνωμη για το μαγαζι.

Ειναι απο τα καταστηματα που δεν εχει και την καλυτερη φημη στο χωρο, αλλα εμενα προσωπικα δε μου εχει κανει καμια κουτσουκελα, σε αντιθεση με αλλα πιο "αξιοπιστα" καταστηματα. Και τα τελευταια τρια χρονια εχω αγορασει πολλα και πολλες φορες απο Κινα.

Ο γενικος κανονας που εχω καταλαβει να ισχυει ειναι οτι αν το εχουν σε stock γενικα δε θα εχει καποιος θεμα. Αλλα επειδη τα αποθεματα σε τετοιες προσφορες ειναι κατι πολυ ρευστο, ιδανικα θα πρεπει καποιος να επικοινωνησει πρωτα μαζι τους και να το επιβεβαιωσει οτι υπαρχει επαρκες αποθεμα.

Τωρα, στο θεμα του τελωνειου, στατιστικα οι πιθανοτητες ειναι μικρες. Ειδικα αν το πακετακι ειναι μικρο ή δεν πολυγεμιζει το ματι για περιεχομανο αξιας. Συνηθως αυτοι απο μονοι τους δηλωνουν χαμηλοτερες τιμες στη συσκευασια, για αυτο το λογο.

Έγινε επεξεργασία από ronin13
Ορθογραφικα λαθη
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ronin13 said:

Εικονα για τη μνημη δεν εχω, οποτε θα πω γνωμη για το μαγαζι.

Ειναι απο τα καταστηματα που δεν εχει και την καλυτερη φημη στο χωρο, αλλα εμενα προσωπικα δε μου εχει κανει καμια κουτσουκελα, σε αντιθεση με αλλα πιο "αξιοπιστα" καταστηματα. Και τα τελευταια τρια χρονια εχω αγορασει πολλα και πολλες φορες απο Κινα.

Ο γενικος κανονας που εχω καταλαβει να ισχυει ειναι οτι αν το εχουν σε stock γενικα δε θα εχει καποιος θεμα. Αλλα επειδη τα αποθεματα σε τετοιες προσφορες ειναι κατι πολυ ρευστο, ιδανικα θα πρεπει καποιος να επικοινωνησει πρωτα μαζι τους και να το επιβεβαιωσει οτι υπαρχει επαρκες αποθεμα.

Τωρα, στο θεμα του τελωνειου, στατιστικα οι πιθανοτητες ειναι μικρες. Ειδικα αν το πακετακι ειναι μικρο ή δεν πολυγεμιζει το ματι για περιεχομανο αξιας. Συνηθως αυτοι απο μονοι τους δηλωνουν χαμηλοτερες τιμες στη συσκευασια, για αυτο το λογο.

Αυτά ίσχυαν παλιά σε πολύ χειρότερο βαθμό. Πλέον το gearbest είναι από τα πιο αξιόπιστα καταστήματα σε stock και εγγύηση. Και στο λέω εγώ που πριν 6-7 μήνες έλεγα να μην αγοράσει κανείς από gearbest όταν με ρωτούσαν γιατί είχαν τεράστιο θέμα αποθεμάτων και σου έβγαζαν την πίστη στην εγγύηση όπως το πχ το geekbuying αυτή την στιγμή. Στο 95% των περιπτώσεων σου στέλνουν πλέον το προϊόν στην αναγραφόμενη ημερομηνία.

 

Δύσκολα θα περάσει τελωνείο λόγου βάρους κυρίως εκτός κ αν γράψουν τι ακριβώς έχει μέσα κ ασχοληθεί ο τελώνης για ένα τόσο "ψεύτικο" δέμα.

 

Το gearbest πριν 2-3 μήνες είχε πολύ ανταγωνιστικές (λογικά ξεχασμένες τιμές) στις ram, εγώ τσίμπησα από αυτούς 2*8Gb ddr3l 1600Mhz crucial στα 55 ευρώ κ τις πούλησα γιατί μετάνιωσα την αναβάθμιση. Τώρα που μου χρειάστηκε ένοιωσα κολόφαρδος που πέτυχα presale στο amazon και θα πάρω αυτές https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00FMRV7R6/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1  ένα 80άρι αλλά χτυπάω το κεφάλι μου που δεν είχα κρατήσει του gearbest :p:p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.