Jump to content



Επιλογή κουτιού ~150ευρώ


Andrewk

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,τον τελευταίο καιρό είμαι στην αναζήτηση νέου κουτιού.Με ενδιαφέρει να είναι όσο γίνεται πιο ήσυχο και να έχει πλαινό παράθυρο(το ξέρω ότι δεν πάνε αυτά τα 2 μαζί).Επίσης να χωράει οποιαδήποτε αερόψυχτρα καθώς και 2πλο ψυγείο για μελλοντική αναβάθμιση.Επίσης να είναι εύκολο στο cable management,καθώς και ένα fan controller θα ήταν ευπρόσδεκτο.

 

Αυτό που έχω ξεχωρίσει είναι το fractal design define r5 window.Πως τα πάει άραγε από airflow??Αυτή την στιγμή έχω το cooler master silencio pure 650,πιστευεται ότι θα έχει μεγάλη διαφορά στο airflow?

Έχετε κάποια άλλη πρόταση?

Έγινε επεξεργασία από Andrewk
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 12/2/2017 at 10:14 ΜΜ, το μέλος Andrewk έγραψε:

Καλησπέρα σας,τον τελευταίο καιρό είμαι στην αναζήτηση νέου κουτιού.Με ενδιαφέρει να είναι όσο γίνεται πιο ήσυχο και να έχει πλαινό παράθυρο(το ξέρω ότι δεν πάνε αυτά τα 2 μαζί).Επίσης να χωράει οποιαδήποτε αερόψυχτρα καθώς και 2πλο ψυγείο για μελλοντική αναβάθμιση.Επίσης να είναι εύκολο στο cable management,καθώς και ένα fan controller θα ήταν ευπρόσδεκτο.

 

Αυτό που έχω ξεχωρίσει είναι το fractal design define r5 window.Πως τα πάει άραγε από airflow??Αυτή την στιγμή έχω το cooler master silencio pure 650,πιστευεται ότι θα έχει μεγάλη διαφορά στο airflow?

Έχετε κάποια άλλη πρόταση?

εδω φιλε τα παντα ολα https://www.skroutz.gr/s/8396296/Thermaltake-Core-X71.html   

Thermaltake Core X71  148,80 €  

Μέγεθος
 
Full Tower
Τύπος
 
ATX, Mini-ITX, micro ATX (mATX)
Ύψος
 
677 mm
Πλάτος
 
250 mm
Βάθος
 
511 mm   και ενα video 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το fractal που κοιτας μπορω να σου πω πως κανει ολα οσα ζητας απο μετρια εως αριστα. Μετριο ειναι κυριως στις θερμοκρασιες. Αν το συγκρινεις με full towers τοτε για το ιδιο συατημα υπολογιζεις μια θυσια τγς ταξεως των 2-3 βαθμων ενω εν συγκριση με full towers των 200ευρω ισως υπαρξει και μια αποκλιση των 5 βαθμων αναλογως χρησης και εφαρμοφης. Στο θεμα του cable management υπαρχει ικανοποιητικος χωρος πισω απο τη μητρικη αλλα μην ξεχνας οτι μιλαμε για mid tower. Στο δικο μου συστημα παντως ολα τα καλωδια που χρειαζονταν, συν 3 sleeve extensions με λιγη καλη θεληση περασαν!

Fan controller υπαρχει, παιρνει μεχρι 3 fans και εχει 3 σκαλες ρυθμισης και για τα 3 fans ταυτοχρονα! Ψυχτρα χωραει ακομα και την cryorig μου που ειναι απο τις αρκετα ογκωδεις κατασκευες. Και το διπλο ψυγειο μπορεις να το βαλεις και μπροστα και πανω!

Στα πολυ δυνατα του σημεια ειναι η τοποθετηση της μπροστινης πορτας ν ανοιγει απο οποια μερια θελεις, κορυφαια ποιοτητα κατασκευης και στιβαροτητα που βαζει κατω ακομα και κουτια πολυ μεγαλυτερης αξιας, πλαινο παραθυρο απο το οποιο φαινονται μονο οσα πρεπει να φαινονται, design, προστασια απο σκονη, ησυχια οταν το μηχανημα δεν ζοριζεται.... Αυτα μου ερχονται τωρα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
On 2/14/2017 at 8:37 ΜΜ, το μέλος Ghost έγραψε:

Dukase v2...!

Εχεις το Dukase V2 ; Σκεφτομουν να το τσιμπησω αλλα με απασχολουν τα εξης δυο στοιχεια :

  1.  Κατα ποσο εχει καλη ροη αερα με κλειστο το πορτακι ;
  2. To τζαμακι γρατζουνιεται ευκολα να φανταστω ;
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2018 at 11:20 ΜΜ, το μέλος redykt έγραψε:

Εχεις το Dukase V2 ; Σκεφτομουν να το τσιμπησω αλλα με απασχολουν τα εξης δυο στοιχεια :

  1.  Κατα ποσο εχει καλη ροη αερα με κλειστο το πορτακι ;
  2. To τζαμακι γρατζουνιεται ευκολα να φανταστω ;

 

Όλα ποιοτικότερα απο το dukase

https://www.skroutz.gr/comparelists/28?compare=12979654%2C9998328%2C7528322%2C12219747

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.