Jump to content



Αναβάθμιση καρτα γραφικων


Recommended Posts

Virus has a point. Η 1050 με την 460 είναι τα ίδια, να χαμε να λέγαμε. Η 1050 ti αξίζει όμως στα 160, είναι περίπου 30% πάνω σε επιδόσεις αλλά και 30% πάνω σε τιμή από τις 460/1050. Επίσης μια παράκληση, μην προτείνετε τις χαμηλότερες τιμές από skroutz, κατά 90% δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

 

@kaper Αν πράγματι θες να πάρεις κάτι παραπάνω κάνε ένα κόπο και αντί για 110-120 δώσε 160 για την 1050ti. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις θα το εξετασω για την 1050ti σιγουρα αξιζει τα 30 ευρω παραπανω το δειχνουν και τα τεστ στο youtube ειδωμεν θα ενημερωσω το θεμα για τι επελεξα τελικα...
Πραγματικα μεγαλη βοηθεια

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω και εγω 1050ti 4GB... Θα βοηθησει λιγο περισσοτερο , και δε θα νιωσεις το ιδιο ευκολα την αναγκη να την αλλαξεις. 
Συμφωνω επισης οτι, οι χαμηλοτερες τιμες στο σκρουτζ πολλες φορες ειναι απλα για τα ματια μας. Θα πρεπει να εισαι τυχερος για να βρεις κατι διαθεσιμο ή να μη κανει κανα διμηνο για να'ρθει. Εμπιστευομαι υπερβολικα λιγα καταστηματα απο σκρουτζ.

Απλα , οσο ανεβαινουμε , φτανουμε σε τιμη τις υπολοιπες καρτες που ειναι καλυτερες. Στο τελος θα καταληξουμε να προτεινουμε καμμια gtx 1070 :hehe: 

 

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις σε ολα και σχετικα με τις τιμες απλα δεν θελω να φτασω τοσο ψηλα γιατι σιγουρα δεν θα χρησιμοποιησω ολες τις δυνατοτητες πλεον δεν παιζω πολλα παιχνιδια απλα θελω να παρω μια σχετικα καλη καρτα που να μπορει να παιξει ολα τα συγχρονα παιχνιδια και με μια 750 καμω σιγουρα τη δουλεια μ νομιζω παντως με μια 1050 η rx 460 κανω και με το παραπανω αυτο π θελω

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη το νομιζεις αυτο που λες για τα συγχρονα παιχνιδια. θες λιγο το optimization , θες το γεγονος οτι ειναι...συγχρονα (τρομαρα τους) , οι απαιτησεις αυξανονται ραγδαια, δυστυχως. Η 1050ti ειναι μια καλη entry level λυση για τις απαιτησεις σου! Ειναι καπου αναμεσα σε 1050/rx 460 και σε Rx 470 (η οποια ειναι αρκετα ανωτερη ομως).

Νομιζω πως αξιζει παραπανω, μιας και δε θα αλλαξεις συντομα! 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα και δεν έχω χρόνο αυτή τη στιγμή να το κάνω. Αν δεν πας σε 1050Ti με τιμή τουλάχιστον 40-50€ πιο κάτω από RX 470, και αν δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα να πας τόσο ψηλά, τσέκαρε στις μεταχειρισμένες τις HD 7850 με 2GB. Τις πουλάνε κανένα 70άρι πλέον με επιδόσεις αν δεν κάνω λάθος περίπου?/λίγο πάνω?/λίγο κάτω? από  750Ti.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να φτασω στα 160 170 με τπτ ειναι αρκετα για μενα οποτε θα αρκεστω με κατι λιγοτερο οπως αυτες που προτείνατε...απο την αλλη για μεταχειρισμενη καρτα δεν το προτιμώ..

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.