Jump to content



Καρέκλα γραφείου-σαλονιού(SOS HELP)


Recommended Posts

8 minutes ago, hackertom said:

 


Φίλε προχώρησα να δω την διαδικασία στο καλάθι και απο οτι βλέπω το κατάστημα δεν με αφήνει να βάλω account με διεύθυνση Ελλάδα Ελλάδα. Στέλνει μόνο UK και εσύ έστειλε e-mail στην εταιρία και σου έστειλαν απάντηση οτι στέλνουν τελικά Ελλάδα;
Στο καλάθι με φόρους κοστίζει αυτήν την στιγμή :
334,80£. Χωρίς τα μεταφορικά...

Τι παίζει;

 

Ναι προφανώς και τους έστειλα e-mail αφου σου εγγραψα και τα μεταφορικά και το e-mail για την εγγύηση.
Στείλτους ενα e-mail και τους κάνει είτε bank wire είτε Paypal whatever...
Ρώτησετους το κόστος πρώτα γιατι εγώ δεν έφτασα εκεί..Ειδα 272λίρες μου είπαν και 52-54 τα μεταφορικά και είπα οκ..
Αν θέλεις πές τους ενας φίλος μου σας έστειλε e-mail οτυ είπατε οτι στέλνετε την καρέκλα ελλάδα με κόστος 52-54 Λίρες αλλα δεν μπορώ να κάνω Online την παραγγελια.
Πείτε μου τι θέλετε να κάνω ωστε να μου στείλετε την καρέκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανώς και τους έστειλα e-mail αφου σου εγγραψα και τα μεταφορικά και το e-mail για την εγγύηση.

Στείλτους ενα e-mail και τους κάνει είτε bank wire είτε Paypal whatever...

Ρώτησετους το κόστος πρώτα γιατι εγώ δεν έφτασα εκεί..Ειδα 272λίρες μου είπαν και 52-54 τα μεταφορικά και είπα οκ..

Αν θέλεις πές τους ενας φίλος μου σας έστειλε e-mail οτυ είπατε οτι στέλνετε την καρέκλα ελλάδα με κόστος 52-54 Λίρες αλλα δεν μπορώ να κάνω Online την παραγγελια.

Πείτε μου τι θέλετε να κάνω ωστε να μου στείλετε την καρέκλα.

 

 

Το έπραξα ήδη και περιμένω απάντηση. Και πάλι ευχαριστώ.

 

Απο οτι βλέπω η καρέκλα που πήρες είναι πολύ καλή αλλά παρατηρώ δεν έχει κάποιο στήριγμα για τον αυχένα όπως η zephyr.. Νομίζω είναι μεγάλο μείον αυτό. Το έχεις ψάξει μήπως έχει και κάποιο extra για τον αυχένα;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, hackertom said:

 

 


Το έπραξα ήδη και περιμένω απάντηση. Και πάλι ευχαριστώ.

Απο οτι βλέπω η κρατικά που πήρες είναι πολύ καλή αλλά παρατηρώ δεν έχει κάποιο στήριγμα για τον αυχένα όπως η zephyr.. Νομίζω είναι μεγάλο μείον αυτό. Το έχεις ψάξει μήπως έχει και κάποιο extra για τον αυχένα;

 

 

Ναι δεν έχει και το σκεφτόμουν αρκετά στην αρχή για την ακρίβεια την είχα ακυρώσει για αυτόν τον λόγο.Αλλα αν διαβάσεις πιο πάνω θα καταλάβεις οτι απο την δική μου έρευνα κα ιτις ανάγκες είναι άκυρο.Τι εννοώ...
οταν κάθεσαι στην καρέκλα σου κανονικά-σωστά ο αυχένα σου δεν γίνεται να ακουμπάει...Αρα το support το θέλεις ΜΟΝΟ για αμα θέλις να ξαπλώσεις προς τα πίσω.Επίσης αν το neck support είναι μπροστά μπορεί να κάνει ζημιά γιατι θα σου πετάει "εξω" το κεφάλι.
Τώρα επειδή δεν σκοπέυω να ξαπλώνω με τα πόδια πάνω στο γραφείο και να κάθομαι να κάνω browsing όπως έκανα τόσο καιρό μιας και ο καναπές μου θα είναι 2 μέτρα πιο πίσω με htpc στο pc θεωρώ λοιπόν οτι το support είναι ΜΟΝΟ για την ώρα την ξεκούρασης και όχι για το οταν παίζεις η γενικά κάνεις οποιοδήποτε Task Στο PC...Εκτος εαν εχει το γραφείο στημένο με κλήση και την οθόνη απο το pc ωστε να είσαι συνέχεια λίγο "ξαπλωμένος"


Κρατική εννοείς την Sayl της herman miller να φανταστώ??αχαχαχχα

PS:Δεν νομίζω οτι καρέκλες όπως Embody,Aeron δεν έχουν neck support.Αν έπρεπε θα έιχαν θεωρώ

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχει και το σκεφτόμουν αρκετά στην αρχή για την ακρίβεια την είχα ακυρώσει για αυτόν τον λόγο.Αλλα αν διαβάσεις πιο πάνω θα καταλάβεις οτι απο την δική μου έρευνα κα ιτις ανάγκες είναι άκυρο.Τι εννοώ...
οταν κάθεσαι στην καρέκλα σου κανονικά-σωστά ο αυχένα σου δεν γίνεται να ακουμπάει...Αρα το support το θέλεις ΜΟΝΟ για αμα θέλις να ξαπλώσεις προς τα πίσω.Επίσης αν το neck support είναι μπροστά μπορεί να κάνει ζημιά γιατι θα σου πετάει "εξω" το κεφάλι.
Τώρα επειδή δεν σκοπέυω να ξαπλώνω με τα πόδια πάνω στο γραφείο και να κάθομαι να κάνω browsing όπως έκανα τόσο καιρό μιας και ο καναπές μου θα είναι 2 μέτρα πιο πίσω με htpc στο pc θεωρώ λοιπόν οτι το support είναι ΜΟΝΟ για την ώρα την ξεκούρασης και όχι για το οταν παίζεις η γενικά κάνεις οποιοδήποτε Task Στο PC...Εκτος εαν εχει το γραφείο στημένο με κλήση και την οθόνη απο το pc ωστε να είσαι συνέχεια λίγο "ξαπλωμένος"


Κρατική εννοείς την Sayl της herman miller να φανταστώ??αχαχαχχα

PS:Δεν νομίζω οτι καρέκλες όπως Embody,Aeron δεν έχουν neck support.Αν έπρεπε θα έιχαν θεωρώ

Άτιμα κινητά μας "κρεμάνε" :Ρ
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, hackertom said:


Άτιμα κινητά μας "κρεμάνε" :Ρ

Κρίμα που δεν είσαι απο Θεσσαλονίκη να καθόμουν στην zephyr και εσυ να δοκίμαζες την Sayl:/
Αν έρθεις κατα εδώ δεν φέρενει κα ιτην καρέκλα να την δοκιμάσω?: DDDD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...
On 27/12/2020 at 2:52 ΜΜ, το μέλος illoominated έγραψε:

σορρυ που αναβιωνω παλαιο θεμα... αλλα τελικα, πως ειναι αυτες οι καρεκλες; μαλιστα αντεξανε;

γιατι το ψαχνω

Την δικιά μου που είχα πάρει 70 ευρώ https://www.skroutz.gr/s/4385492/Καρέκλα-Διευθυντική-BF6900-Ε0275-Woodwell.html σαν αυτήν περίπου.
Από το 2015 έχω αλλάξει μια ρόδα και ολόκληρη την βάση που μπαίνουν οι ρόδες. Δεν περίμενα να με βγάλει 6 χρόνια...

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.