Jump to content



Καρέκλα γραφείου-σαλονιού(SOS HELP)


Recommended Posts

Γεια χαρά.
Ψάχνω μια καρέκλα για τον χώρο του γραφείου που ταυτόχρονα είναι και το σαλόνι μου.
Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να είναι ΠΟΛΥ άνετη να έχει support neck*** και να είναι "ντιζαινάτι"
Μια καρέκλα που βρήκα και μου άρεσε αρκετά αλλα νομίζω οτι είναι too much για το σαλόνι-γραφείο είναι η "Maxnomic classic Pro"
Είναι αρκετά μεγάλη και παραπέμπει σε πολύ gaming επομένως είναι κάτι που θα προσπαθούσα να αποφύγω και να πάω σε κάτι πιο "minimal"

Πέρα απο την Maxnomic που μου άρεσε και είναι εντός Budget...MAX 700 προτίμηση να μήν ξεφύγω απο τα 400-500 αλλα για κάτι που θα μου αρέσει τόσο όσο η Embody πχ θα τα δώσω και τα 700.
Αν εξαιρέσουμε λοιπόν την Embody from Harman Miller που δυστχώς δεν μπορώ να την επιλέξω λόγο κόστους 1100++ μια επιλογή ίσως είναι η Aeron ή η Mirra2 harman miller.Απο όσο μπόρεσα να δώ πιθανό να τις βρώ σε αυτή την τιμή.
Okamura ειναι ακόμα μια μάρκα που μαρέσουν εξωτερικά και φαίνονται άνετες όπως η Okamura baron cp και η Girsberger φαίνεται legit και είναι όμορφη το μοντέλο  camiro.Τώρα απο θέμα κόστους εδώ δεν ξέρω τι γίνεται.
Και οι steelcase φαίνονται καλές

Να επιστρέψω στα ** που έβαλα για το neck support.Θα μου πείτε ρε φίλε μας κοροιδεύεις?Ζητάς Neck Support και μας μιλάς για καρέκλες που δεν έχουν..(εκτός απο την maxnomic Που έχει.)
Θα ήθελα λίγο την συμβουλή σας σχετικά με το neck support.Υποφέρω απο ενα "καρούμπαλο" που έχω στον αυχένα μου λόγο της κακής στάσης του σώματος μου οταν κάθομαι την καρέκλα(χύνομαι στην καρέκλα οταν κάνω κάποιο task-browsing) και όταν κάθομαι για gaming "πετάω" τον αυχένα μου μπροστά και δεν είναι στην ευθεία της σπονδλικής μου στήλης(ελπίζω να καταλάβατε τί εννοώ)με αποτέλεσμα οι αρκετές ώρες που είμαι στο γραφείο και στο σπίτι δημιούργησαν αυτό το καρούμπαλο(ΝΑΙ προσπαθώ να φτιάξω την στάση μου ούτως η άλλως) το θέμα είναι ΕΑΝ μια καρέκλα με neck support θα βοηθήσει είτε στο gaming είτε σε οποιοδήποτε άλλο task μια και στο gaming θα πρέπει να έρχεται αρκετά μπροστά ωστε να μου κρατάει τον αυχένα και οταν "χύνομαι"στην καρέκλα δεν ξέρω αν θα έχει και τόση σημασία το neck support. επομένως?Ειναι κάτι που πρέπει να το έχω σαν ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ η όχι?Ειναι κάτι που ΙΣΩΣ βοηθήσει η είναι κάτι που θα κάνει σίγουρα δουλειά?

Ελπίζω να σας έδωσα μια καλή εικόνα στο τι είναι αυτό που ψάχνω.Τώρα έχω μια καρέκλα 10ετίας sato(100-150euro)που το μαξιλάρι της έχει γίνει πλέον σκέτο ξύλο και εφόσον περνάω τόσες ώρες στο γραφείο θα ήθελα να κάθομαι ΑΝΕΤΑ!ΤΟ design δυστηχώς στην προκειμένη πρέπει να υπάρχει διότι θα είναι σε εμφανές σημείο.ΤΟ Neck support το αφήνω στην κρίση σας να μου πείτε τι νομίζετε οτι είναι σωστό και κατα πόσο είναι κάτι που θα βοηθήσει στην κατάσταση μου..

Επομένως ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ μάρκα-μοντέλο μπορεί να είναι μια λύση-επιλογή θα ήθελα να την συζητήσουμε -δω για να κάνω την επιλογή μου.


Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας για ακόμα μια φορά μιας και σας έχω ταράξει τον τελευταίο καιρό με αρκετά topic αλλα το καινούργιο σπίτι καλώς η κακώς απαιτεί παραπάνω απο 1-2 πράγματα.

Καλό σας βράδυ.

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
Link to comment
Share on other sites

Επεδή νομίζω οτι δεν ανήκει σε αυτή την κατηγορία θα ήθελα αν κάποιος admin-mod το δεί να το βάλει σε μια πιο κατάλληλη κατηγορία.
Το έβαλα εδώ διότι βρήκα ενα αλλο topic για καρέκλα σε αυτή την κατηγορία.
Ευχαριστώ και ζητώ συγνώμη

Link to comment
Share on other sites

http://www.ikea.gr/apotelesmata-anazitisis/?q=volmar

 

http://www.ikea.gr/apotelesmata-anazitisis/?q=markus

 

Τη δεύτερη την έχω και είμαι 100% ευχαριστημένος. Εάν έχεις αμφιβολίες για την ποιότητά τους, συνοδεύονται από 10ετή εγγύηση.

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, GriGaS said:

http://www.ikea.gr/apotelesmata-anazitisis/?q=volmar

 

http://www.ikea.gr/apotelesmata-anazitisis/?q=markus

 

Τη δεύτερη την έχω και είμαι 100% ευχαριστημένος. Εάν έχεις αμφιβολίες για την ποιότητά τους, συνοδεύονται από 10ετή εγγύηση.

Γειά σου Griga παιχταρά:D
H markus δεν μου άρεσε καθόλου να σου πώ την αλήθεια μιας και είναι μια απλή-κλασική καρέκλα.Χάνει δηλαδή στο κομμάτι "design"...Η volmar φαίνεται λίγο καλύτερη αλλα και πάλι δεν νομίζω οτι ικανοποιεί το "οπτικό" μου γούστο.Βέβαια την volmar θα ήθελα να την δώ και απο κοντά.


PS:Αυτό με το neck support?Καμία συμβουλή-γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι αν έχεις την δυνατότητα να πας στα καταστήματα που υπάρχουν αυτές οι καρέκλες και να καθίσεις. Γιατί ότι και να πούμε εμείς αν δεν καθίσεις αρκετή ώρα δεν μπορείς να καταλάβεις πια είναι αυτή που θα σε βολέψει. Καλή η εμφάνιση, αλλά την καρέκλα την διαλέγεις με σκοπό να μην ''κουράζεσαι'' όταν κάθεσαι σε αυτήν .

 

Τώρα το θέμα σχετικά με το neck support καλό θα είναι να το συζητήσεις με έναν ορθοπεδικό ώστε να σου πει αν βοηθάει η όχι  .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mimisb13 said:

Καλό θα είναι αν έχεις την δυνατότητα να πας στα καταστήματα που υπάρχουν αυτές οι καρέκλες και να καθίσεις. Γιατί ότι και να πούμε εμείς αν δεν καθίσεις αρκετή ώρα δεν μπορείς να καταλάβεις πια είναι αυτή που θα σε βολέψει. Καλή η εμφάνιση, αλλά την καρέκλα την διαλέγεις με σκοπό να μην ''κουράζεσαι'' όταν κάθεσαι σε αυτήν .

 

Τώρα το θέμα σχετικά με το neck support καλό θα είναι να το συζητήσεις με έναν ορθοπεδικό ώστε να σου πει αν βοηθάει η όχι  .

Το να πάω να καθήσω στις καρέκλες είναι ενα πολύ σημαντικό κομμάτι αλλα δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορέσω να το κάνω μιας και οι καρέκλες ειδικά οι "καλές" πάσχουν απο demo.Θα πρέπει να βρώ μαγαζί στην θεσσαλονίκι που να έχει μια καρέκλα που να είναι με τα κριτπήρια που ζητάω και να είναι και σε demo.
Εδω ποντίκια-πληκτρολόγια δεν έχουν σε demo που κάνουν 50-100euro:/

48 minutes ago, dpolal said:

Αυτές εδώ δεν θα έλεγα οτι μπορούν να ταιριάξουν σε εναν χώρο σαλόνι-γραφείο για αυτό και είπα αρκετε΄ς που θα μπορούσαν να σταθούν...Harman Miller,okamura,steelcase Κλπκλπ...Για τέτοια κατηγορία-εμφάνηση καρέκλας θα διάλεγα την maxnomic που εγγραψα οτι θέλω να αποφύγω.
http://www.needforseatusa.com/assets/images/products/MAXClassic/CLASSIC_PRO-5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έχουμε κι ένα θέμα για τις Ergohuman που φέρνει το Πλαίσιο:

http://www.plaisio.gr/epipla-grafeiou/karekles/karekla-chair/@Work-Karekla-Grafeiou-Ergohuman-Plus.htm

 

Από αισθητική δεν ξέρω εάν σε καλύπτει, αλλά από ρυθμίσεις δύσκολα θα βρεις περισσότερες δυνατότητες.

 

Προσωπικά θεωρώ ότι είναι χρήσιμη η υποστήριξη του αυχένα, αλλά απαιτεί πειθαρχία. Η καρέκλα ποτέ δεν θα σε υποχρεώσει να κάτσεις σωστά, αν και η Ergohuman βοηθάει αρκετά με τις καμπύλες της.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, minast said:

Κάπου έχουμε κι ένα θέμα για τις Ergohuman που φέρνει το Πλαίσιο:


 Καρέκλα Γραφείου Ergohuman Total Black - Γραφείου

 

Από αισθητική δεν ξέρω εάν σε καλύπτει, αλλά από ρυθμίσεις δύσκολα θα βρεις περισσότερες δυνατότητες.

 

Προσωπικά θεωρώ ότι είναι χρήσιμη η υποστήριξη του αυχένα, αλλά απαιτεί πειθαρχία. Η καρέκλα ποτέ δεν θα σε υποχρεώσει να κάτσεις σωστά, αν και η Ergohuman βοηθάει αρκετά με τις καμπύλες της.

Τις είδα και αυτές αλλα δεν μου κάθονται στο μάτι αλαλ ίσως αναγκαστώ γιατι μου κάθονται στην τσέπη και harman miller ξεφευγουν γιατι Ελλαδα απο όσο κατάλαβα τις κοπανάνε στο κεφάλι και επειδή ενα μέλος μου έστειλε private msg και μου είπε οτι η herman εγγυηση περνάει ΜΟΝΟ απο dealer επίσημο δεν μπορώ-θέλω να δώσω 1500-2000 για μια καρέκλα γραφείου αλλα ούτε να δώσω 500-700euro για να πάρω μια χωρις καθόλου εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2017 at 3:05 AM, Staxtis said:

δεν ξέρω αν θα έχει και τόση σημασία το neck support. επομένως?Ειναι κάτι που πρέπει να το έχω σαν ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ η όχι?Ειναι κάτι που ΙΣΩΣ βοηθήσει η είναι κάτι που θα κάνει σίγουρα δουλειά?

στο απάντησε και παραπάνω κάποιος όμως επειδή έχεις καταβάλει αρκετό κόπο αναζητώντας το κατάλληλο κάθισμα, επειδή είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις κάτι που οι περισσότεροι θα θεωρούσαμε σοβαρό ποσό, αξίζει να σου το ξανατονίσω: απάντηση στην λογικότατη απορία σου καλό θα ήταν να αναζητήσεις από κατάλληλο γιατρό. Είναι κρίμα να κάνεις τόσο αξιοπρεπή αναζήτηση και να παραμελείς ερώτηση σε ειδικό για σημείο που είναι μη αμελητέο κριτήριο για την αγορά σου.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, salde said:

στο απάντησε και παραπάνω κάποιος όμως επειδή έχεις καταβάλει αρκετό κόπο αναζητώντας το κατάλληλο κάθισμα, επειδή είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις κάτι που οι περισσότεροι θα θεωρούσαμε σοβαρό ποσό, αξίζει να σου το ξανατονίσω: απάντηση στην λογικότατη απορία σου καλό θα ήταν να αναζητήσεις από κατάλληλο γιατρό. Είναι κρίμα να κάνεις τόσο αξιοπρεπή αναζήτηση και να παραμελείς ερώτηση σε ειδικό για σημείο που είναι μη αμελητέο κριτήριο για την αγορά σου.

Γεια σου φίλε σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Το ποσό 500++ euro για μια καρέκλα γραφείου το θεωρώ και εγώ σοβαρότατο μια και δεν είμαι κανένας εφοπλιστής :D.
Ηθελα να ακούσω την γνώμη σας για το neck support και να είσαι σίγουρος οτι δεν θα προχωρούσα σε τελική αγορά καρέκλας χωρις ερώτηση για αυτό απο εχθές έχω επικοινωνήσει με τον καλύτερο της θεσσαλονίκης(κατα την γνώμη μου) που τον γνώρισα μιας και εχω κάνει εχει καμια 30αρια συνεδρίες για άλλο πρόβλημα και αυτό που κατάλαβα είναι οτι το neck support μαλλον δεν θα κάνει και τίποτα , οπως επίσης οπως και εγώ ο ίδιος έγγραψα πρώτα πρώτα οτι ΕΓΩ πρέπει να στρώσω την στάση στο σώμα μου και η καρέκλα έρχεται σε πολύ δευτερη μοίρα σε σχέση με αυτό.
Παρόλα αυτα  μέσα στην εβδομάδα θα πάω να τα πούμε απο κοντά ωστε να έχει μια ολοκληρωμένη εικόνα για να μου δώσει μια σωστή απάντηση.

Οπως και να έχει εγώ τώρα είτε μου πεί πάρε καρέκλα με neck support είτε χωρίς...Δεν ξέρω ποια να πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο ΙΚΕΑ και δοκίμασε τη Volmar. Το headrest της είναι αφαιρούμενο και κοστίζει 20 ευρώ, οπότε μικρό το κακό εάν τελικά δε το χρησιμοποιήσεις. Και εγώ πολύ σπάνια ακουμπάω το κεφάλι μου στη Markus. Πάντως πέρα από το θέμα της καρέκλας, χρειάζεσαι και το κατάλληλου μεγέθους γραφείο για μία σωστή στάση. Εγώ πχ έχω πληκτρολόγιο και ποντίκι σε τέτοια θέση που οι ολόκληρος ο πήχης μέχρι και τον αγκώνα δηλαδή βρίσκεται πάνω στο γραφείο.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναπει τη γνώμη μου πολλάκις σε αυτό .
Η πας για markus ,η για ergohuman μετά (πολλά τα λεφτά ,οχι αστεία).
Ξέρω πως μπορεί να μη σε καλύπτουν δυο αισθητικό κομματι ,αλλα εχεις πρόβλημα υγείας ,και προέχει το λειτουργικό κομματι .
Εξάλλου η markus σε full black που την ειδα (εμένα εχει γκρι τα μεταλλικά μέρη) ειναι ψιλοκομπλε ,σεμνη και λιτη .
Βέβαια οι ειπαν και υπόλοιποι λαμπήτες ,δεν είμαστε και τρελα αρμόδιοι ,ίσως κάποιος ειδικός σε κατευθύνει καλύτερα .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο είναι σημαντικό. Ανάλογα με την κλινική εικόνα, το πιθανότερο είναι ότι θα χρειαστεί και κάποια εξέταση (αξονική/μαγνητική) για πλήρη διάγνωση. Κάτω από την γενική κατηγορία του "αυχενικού" υπάρχουν πολλά διαφορετικά προβλήματα - άλλα ηπιότερα, και άλλα σοβαρότερα.

Το σίγουρο είναι ότι γυμναστική, καλή στάση και συχνά διαλείμματα κάνουν θαύματα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τον ενδιαφέρον σας.
Η markus είναι ακατάλληλη για το ΑΝ χρειαστεί το neck rest μιας και αυτη που εχω τώρα είναι παρόμοια και για να χρησιμοποιείς το neck rest πρέπει να κάτσεις πίσω.Ενω σε περίπτωση που χρειάζομαι neck rest θα πρέπει να βγαίνει πιο μπροστά.
Εγω είμαι σχεδόν σίγουρος με οτι research έκανα οτι στην περίπτωση μου το neck rest είναι άχρηστο μιας και φταίει η στάση μου και το neck rest δεν θα κάνει δουλειά.Παρόλα αυτά όπως είπα θα πάω στον γιατρό να μου πεί τι και πώς.
Γυμναστική κάνω αρκετή θα έλεγα παραπάνω απο τον Μ.Ο μιας και είμαι τουλάχιστον 4-5 φορές τηνς εβδομάδα με βάρη,αερόβιο και καλή διατροφή εδώ και 3-4 χρόνια μιας και ασχολούμε αρκετά με το σώμα μου.Το θέμα είναι οτι κάθομαι ΣΑΝ Μ*** στην καρέκλα και οτι δεν κάνω διαλείμματα..Ειδικά αν κάνω gaming session μπορεί να είμαι στην καρέκλα και 6-8 ώρες με διάλλειμα 1 λεπτό ανα 1 ώρα για τουαλέτα και αυτό τρέχωντας.

Η ergohuman είναι σίγουρα μια καλή λύση παρόλο που δεν μου αρέσει αισθητικά οπως λές απλά ΙΣΩΣ καταφέρω να βρώ πολύ ανώτερες ποιοτικά καρέκλες οπως οι herman στα ίδια χρήμα ίσως με 100-150euro more....Και θα είναι κα ιαισθητικά καλύτερς και ανατομικά.

Μαγνητική δεν έχω κάνει στον αυχένα γιατί γενικά εχω κάνει καμια 10αρια με 2 σοβαρά χτυπήματα που είχα απο το snowboard αλλα τον αυχένα μου δεν ξέρω γιατι τον προσπερνάω έτσι.Δεν ξέρω αν πρέπει να επαναπαυτώ στην γνώμη του φυσιοθεραπευτ σε περίπτωση που μου πείς κάνεα αυτο αυτο και αυτό και θα είσαι καλά η πρέπει "αμεσα" να πάω να κάνω μια μαγνητική.


Οσο για την Volmar νομίζω οτι αισθητικά παλευεται και οτι μάλλον και ανατομικά μου κάνει.
Ετσι οπως μου τα λέτε και καταλαβαίνω με την κουβέντα μας η πιο σωστή επιλογή είναι να πάω να δω τι θα ακούσω σαν πρόταση απο τον φυσιοθεραπευτή(μια και τυχαία αυτή την περίοδο ψάχνει για καρέκλά μιας και θέλει να αγοράσει αρα θα τα έχει ζεστά)και μετά να πορευτώ ανάλογα με την κατευθυνση που θα έχω.Να μάθω δηλαδή ποια είναι τα κρήσιμα σημεία και οι απαιτήσεις για το πρόβλημα στον αυχένα μου.

Σας εύχομαι να μην αποκτήσετε πρόβλημα στον αυχένα...ηταν περόδοι που ειχα αφόρητους πόνου για μερικα λεπτά.
 

Link to comment
Share on other sites

Αν η τωρινή σου καρέκλα σε βολεύει ανατομικά αλλά έχει παλιώσει μπορείς να την πας σε έναν ταπετσέρη και ζήτησε του να σου «γεμίσει» το κάθισμα με νέο αφρώδες υλικό και να σου επισκευάσει τυχών σκισίματα.

Μπορείς επίσης να αλλάξεις όλο το κάλυμμα της με άλλο υλικό (δέρμα,δερματίνη,ύφασμα, άλλο χρώμα, διχρωμίες, δέρμα και ύφασμα, κλπ κλπ κλπ) και επίσης μπορείς να «γεμίσεις» την μέση ή το λαιμό με έξτρα υλικό για καλύτερη στήριξη.

 

Βέβαια, αν μπλέξεις με δέρματα και τέτοια ίσως το κόστος να είναι μεγαλύτερο από το να πάρεις καινούργια αλλά θα έχεις custom made καρέκλα όπως την θέλεις εσύ.

Έγινε επεξεργασία από dpolal
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/10/2017 at 0:47 PM, dpolal said:

Αν η τωρινή σου καρέκλα σε βολεύει ανατομικά αλλά έχει παλιώσει μπορείς να την πας σε έναν ταπετσέρη και ζήτησε του να σου «γεμίσει» το κάθισμα με νέο αφρώδες υλικό και να σου επισκευάσει τυχών σκισίματα.

Μπορείς επίσης να αλλάξεις όλο το κάλυμμα της με άλλο υλικό (δέρμα,δερματίνη,ύφασμα, άλλο χρώμα, διχρωμίες, δέρμα και ύφασμα, κλπ κλπ κλπ) και επίσης μπορείς να «γεμίσεις» την μέση ή το λαιμό με έξτρα υλικό για καλύτερη στήριξη.

 

Βέβαια, αν μπλέξεις με δέρματα και τέτοια ίσως το κόστος να είναι μεγαλύτερο από το να πάρεις καινούργια αλλά θα έχεις custom made καρέκλα όπως την θέλεις εσύ.


Τώρα είδα το post σου γιατί δεν μου έβγαλε notification:/..
Αυτην που έχω παρόλο που δεν με πολυ βολευει αλλα με βολευει περισσότερο απο αυτήν που έχω στην δουλειά θα πάω όπως λές να γεμίσω το κάθησμα σίγουρα με ένα υλικό και θα την πάω στην δουλειά για να μην πάρω και άλλη καρέκλα γιατι δεν είαμι να δίνω και για 2η καρέκλα.Θα φτιάξω αυτήν και θα την έχω για όσο ακόμα κρατήσει.
Οσο για το δέρμα δεν θέλω καμία μου καρέκλα με δέρμα.Ιδρώνεις οταν λίγο χαλάσει γίνεται αηδία και κολλάς πάνω στο κάθησμα.

On 3/10/2017 at 0:39 PM, das said:

Εγώ εχω αυχενικό χρόνιο .
Με.τη markus ψιλοπαλευεται ,με μια ergohuman θα ήταν καλύτερα φαντάζομαι αλλα ήθελα να έχω λεφτά για φαΐ και δεν έδωσα παραπάνω .

Την markus δεν την δοκίμασα να σου πώ την αλήθεια αλλα η ergohuman δεν με πολυβόλεψε σήμερα που την δοκίμασα.Μου άρεσε περισσότερο μια αλλη αρκετά άσχημη χαμηλής ποιότητας κατασκευής και με λιγότερα χρήματα.Ηταν δέρμα επίσησ που δεν θέλω.


Τώρα....τι θέλω???

Εχω ΜΑΛΛΟΝ καταλήξει σε 2 καρέκλες ΧΩΡΙΣ να έχω δοκιμάσει καμια απο τις δύο...Απο αυτα που μπορώ να δώ με photos-video-review είναι οτι μάλλον είναι οι καλύτερς επιλογές στα χρήματα που διαθέτω μιας απο τις υπόλοιπες που δοκίμασα η πιο καλή ήταν η Mirra 2 αλλα 1100 δεν δίνω.
Οι τυχερές???
Herman Miller Sayl 640euro(ίσως 600)
 ΙΣΩΣ μπορέσω να την δοκιμάσω γιατι ισως  μου την ΄φερουν απο το την αθήνα σε ενα υποκατάστημα της εν λόγο εταιρίας στην θεσαλονίκης.Ισως και όχι
Zephyr Executive  350euro+150 μεταφορικά κάτι που με προβληματίζει είναι επίσης οτι αλλού την έχω δεί με όνομα STORM "mk1-2 model".Δεν βρίσω τον κατασκευαστεί δηλαδή...
 


 






Είναι αδύνατον να την καθήσω μιας και την βρίσκω αποκλειστικά στην Αγγλία.

Τυχαίνει να έχει κανείς εμπειρία για μια απο τις 2 καρέκλες?Η και τις 2?:D





 

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να το κοιτάξεις το πρόβλημα με κάποιον γιατρό άμεσα.

Τώρα σχετικά με τις καρέκλες νομίζω είναι λίγο ακριβές και προσωπικά δεν θα αγόραζα μια χωρίς να την δοκιμάσω.

Πριν περίπου 2 χρόνια είχα πάρει αυτή http://www.woodwell.gr/default.asp?static=28&product=13998 (χ2) και έχουν βγει αρκετά καλές σε βαριά χρήση.

Έχει έκθεση στην ιερά οδό κοντά στο Αιγάλεω με αρκετές επιλογές να δοκιμάσεις πρώτα ώστε να είσαι σίγουρος ότι σε βολεύει 

Link to comment
Share on other sites

Σε γιατρό πήγα πρίν κιόλας να ασχοληθώ με τις καρέκλες.
Επειδη το έχω καιρό κα ιτο είχαμε ξαναδεί δεν είναι κατί σοβαρό μαις και για όλο αυτό φταίεί καθαρά η στάση του σωματός μου.
Το προσκέφαλο μου είπε οτι είναι αδιάφορο σχεδόν αν θα υπάρχει η όχι.Μιας και χρησιμότητα υπάρχει ΜΟΝΟ οταν θέλει να κα΄τσει λ΄γιο προς τα πίσω ωστε να τον ξεκουράσεις.
Επίσης μου είπε οτι μερικές καρέκλες που το έχουν πολύ ψηλά ωστε να κρατάει το κεφάλι σε σωστή θέση ουσιαστικά κάνουν ζημιά διότι τελικά πιέζουν το κεφάλι μπροστά.

Εμένα το πρόβλημα μου είναι για να πώ την αλήθεια οτι θέλω να πάρω πιο πολύ την Zephyr αλλα εχει σίγουρα πιο δύσκολη μεταπώληση απο τη Sayl σε περίπτωση που πάρω το ρίσκο κα ιτην παρώ...Για αυτό θέλω να βρώ κάποιο ΜΗΠΩΣ έχει κάποια εμπειρία..:/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.