Jump to content



Αγορές από το aliexpress


Recommended Posts

Όσες φορές πραγματοποίησα αγορές από το συγκεκριμένο "κατάστημα" δεν κατάφερα να βρω πουθενά τις αποδείξεις. Δεν εκδίδουν; Στο tinydeal τις βρίσκεις στις πληροφορίες της εκάστοτε παραγγελίας. Όχι τίποτε άλλο αλλά τις χρειάζομαι για το αφορολόγητο. Ευτυχώς είναι μικροποσά, αλλά φασούλι φασούλι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 3/19/2017 at 7:20 PM, ΣτοΠαραΠεντε said:

Όσες φορές πραγματοποίησα αγορές από το συγκεκριμένο "κατάστημα" δεν κατάφερα να βρω πουθενά τις αποδείξεις. Δεν εκδίδουν; Στο tinydeal τις βρίσκεις στις πληροφορίες της εκάστοτε παραγγελίας. Όχι τίποτε άλλο αλλά τις χρειάζομαι για το αφορολόγητο. Ευτυχώς είναι μικροποσά, αλλά φασούλι φασούλι...

Με κάρτα δεν αγοράζεις; Το αφορολόγητο χτίζεται από την κάρτα. Δεν χρειάζεσαι τις "αποδείξεις".

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
On 21/5/2019 at 11:32 ΠΜ, το μέλος honda22 έγραψε:

Δεν έχω ξαναπαραγγείλει από αυτούς;

Από θέμα "κάλυψης" αγοραστή είναι οκ; πχ σε σύγκριση με το ebay.

Μια χαρά είναι. Έχω πάρει πολλά μπλιμπλίκια. Πάντα κάτω από 22€ :p 

Ναι μεν ορισμένοι έχουν priority direct mail (με το οποίο έχεις τις περισσότερες πιθανότητες να ΜΗΝ περάσει το δέμα από τελωνείο) , αλλά και πάλι, δεν αξίζουν τα ρίσκα. 

 

Ό,τι και αν έχω πάρει έχει έρθει κανονικότατα, το "aliexpress standard shipping" ως επιλογή, νομίζω επισπεύδει λίγο το θέμα άφιξη. Πχ, παρήγγειλα θήκες για το κινητό, 15 Μαΐου, και τις είχα στις 7 Ιουνίου, ενώ άλλα πράγματα με το free shipping, έκαναν διπλάσιο χρόνο. 

 

Το rating των πωλητών εδώ δεν νομίζω πως είναι σαν αυτό του Ebay, αλλά νομίζω πως είναι περισσότερο πλασματικό. Δεν έχω πετύχει scam ακόμη. I hope I will not

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.