Jump to content



WIN 10 "κρατημένα", καινούρια εγκατάσταση και ενεργοποίηση


Recommended Posts

Από την εποχή που έτρεχε το free upgrade σε win10 είχα πατήσει εκείνο το "σηματάκι" και είχα κάνει "κράτηση" για τα win10. Από τότε δεν τα εγκατέστησα, ούτε σαν upgrade πάνω από τα 7 που έχω τώρα, ούτε κατέβασα κάτι. Το ερώτημα είναι: Μπορώ πλεον νόμιμα και εφόσον υπάρχει ακόμα το σηματάκι να κατεβάσω τα 10, να τα εγκαταστήσω με clean install και να τα ενεργoποιήσω;

 

Τωρινό λειτουργικό: Windows 7 x64 ultimate uncle's Ben edition

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

θΕΝΚς. Τα μπερδεύει όμως.

 

Πρώτα λέει αυτό:

Παράθεση

Anyone who has taken Microsoft up on its free Windows 10 upgrade offer before the expiration date has a "digital entitlement" (or "digital license" as it's called beginning with version 1607) tied to that hardware. That upgrade doesn't expire.

που με βολεύει

και μετά αυτό:

Παράθεση

Ιf you haven't completed the upgrade and activated the installation, you're out of luck,

που το αναιρεί.

Link to comment
Share on other sites

Σε μιά αντίστοιχη περίπτωση με τη δική σου (σε ένα από τα laptop μου) , όταν αποφάσισα πρίν τα Χριστούγεννα να προχωρήσω με την εγκατάσταση , έφαγα πόρτα.

 

Οταν πάς να προχωρήσεις την εγκατάσταση , τί σου γράφει ?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, όμως, ότι το τρικ αυτό θα σταματήσει να παίζει με το Creators Update, αν και MS είναι αυτή, άνετα μπορεί να το διατηρήσει μέχρις ότου εξαφανιστούν τα windows 7 από τον χάρτη...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tragikos said:

https://www.howtogeek.com/272201/all-the-ways-you-can-still-get-windows-10-for-free/

 

Έχω κάνει σε αρκετά συστήματα αναβάθμιση με το trick του "Assistive Technologies"

Αν δειτε μετα το assistive technologies λεει ακριβως αυτο που γραφω εγω πιο πανω. Οτι απλα βαζεις serial απο 7/8 και κανει activate.

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Αν δειτε μετα το assistive technologies λεει ακριβως αυτο που γραφω εγω πιο πανω. Οτι απλα βαζεις serial απο 7/8 και κανει activate.

Δεν χρειάζεται να έχεις το serial σου αν κάνεις upgrade μέσω assistive technologies. Εδώ πειρατικά Win7 γίνονται επίσημα Win10 με αυτό το trick :p (αλλά δεν το έμαθες από εμένα)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.