Jump to content



Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος deninho έγραψε:

καινούρια σύνδεση; ή ξαφνικά έπεσε; τα στατιστικά της γραμμής ποια είναι; reset στο modem έχεις δοκιμάσει;

1)οχι,
2)απο 3mbps πηγα στο1.5mbps,

3)DSL/Internet status Up/Up
Transmission mode ADSL_2plus
Downstream 2094 kbps
Upstream 207 kbps
SNR(Down/Up) 2.4/4 dB
Attenuation(Down/Up) 63/42.8 dB
CRC Errors(Down/Up) 155/0
FEC Errors(Down/Up) 0/92009
Device Serial No. 268EG8JG1R13120
Software Version V1.0.0_OTET10P2A,
4)βεβαια
Link to comment
Share on other sites

omg.. Κοίτα να δεις που πάντα υπάρχουν και χειρότερα...

Για να είμαστε σίγουροι: έχεις δοκιμάσει: α. Άλλο φίλτρο, β. να είναι μόνο το μόντεμ πάνω στη γραμμή;

Από τον ΟΤΕ (υποθέτω ότι έχεις δηλώσει βλάβη) τι σου λένε; είναι απαράδεκτα τα νούμερα που έχεις...

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος deninho έγραψε:

omg.. Κοίτα να δεις που πάντα υπάρχουν και χειρότερα...

Για να είμαστε σίγουροι: έχεις δοκιμάσει: α. Άλλο φίλτρο, β. να είναι μόνο το μόντεμ πάνω στη γραμμή;

Από τον ΟΤΕ (υποθέτω ότι έχεις δηλώσει βλάβη) τι σου λένε; είναι απαράδεκτα τα νούμερα που έχεις...

εχω δοκιμασει αυτα που μου λες :mellow:
ασε μας λενε κατι οτι εχουμε προβλημα με την περιοχη κιοτη τα καλωδια ειναι πολυ παλια 
ΑΠΛΑ ηθελα να μοιραστω τον πονο μου :) 

βεβαια εχουμε και βλαβη αλλα και να επισκευαστη η βλαβη 3mpbs max θα εχω και παλι λιγο δεν ειναι ? 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Babikos said:

εχω δοκιμασει αυτα που μου λες :mellow:
ασε μας λενε κατι οτι εχουμε προβλημα με την περιοχη κιοτη τα καλωδια ειναι πολυ παλια 
ΑΠΛΑ ηθελα να μοιραστω τον πονο μου :) 

βεβαια εχουμε και βλαβη αλλα και να επισκευαστη η βλαβη 3mpbs max θα εχω και παλι λιγο δεν ειναι ? 

Είσαι στα όρια του έχεις/δεν έχεις DSL. Γνωρίζεις εάν έχουν κάνει εργασίες για την εγκατάσταση νέου τύπου καμπινών τηλεφωνίας/δικτύου στην περιοχή σου?

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Είσαι στα όρια του έχεις/δεν έχεις DSL. Γνωρίζεις εάν έχουν κάνει εργασίες για την εγκατάσταση νέου τύπου καμπινών τηλεφωνίας/δικτύου στην περιοχή σου?

κανουν κατι εγκαταστασεις  καμπινων κοντα στην περιοχη μου  αλλα δεν ξερω ποσο χρονω θα χρειαστουν  για να τα  τελιωσουν μηπως γνωριζεις πανω κατω ποσο χρονο χριαζεται ? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Babikos said:

κανουν κατι εγκαταστασεις  καμπινων κοντα στην περιοχη μου  αλλα δεν ξερω ποσο χρονω θα χρειαστουν  για να τα  τελιωσουν μηπως γνωριζεις πανω κατω ποσο χρονο χριαζεται ? 

Σε περιοχές τόσο προβληματικές συνήθως κινούνται γρήγορα, θα έκανα την εικασία ότι μέσα στο χρόνο θα έχεις διαθεσιμότητα VDSL (πιθανόν και ADSL) από καμπίνα. Βλέπω ότι στον Ασπρόπυργο εμφανίζονται 75 καμπίνες, με το χρονοδιάγραμμα του ΟΤΕ για το VDSL vectoring (100+ Mbps) να αναφέρει χρόνους ολοκλήρωσης εντός του 2017.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος minast έγραψε:

Σε περιοχές τόσο προβληματικές συνήθως κινούνται γρήγορα, θα έκανα την εικασία ότι μέσα στο χρόνο θα έχεις διαθεσιμότητα VDSL (πιθανόν και ADSL) από καμπίνα. Βλέπω ότι στον Ασπρόπυργο εμφανίζονται 75 καμπίνες, με το χρονοδιάγραμμα του ΟΤΕ για το VDSL vectoring (100+ Mbps) να αναφέρει χρόνους ολοκλήρωσης εντός του 2017.

αντε μακαρι με το καλο τουλαχιστον και 10mbps δεν θα με χαλαγε :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.