Jump to content



Αγορα μηχανικου πληκτρολογιου


Recommended Posts

Γεια σας και  χρονια  πολλα  και καλο πασχα  και καλη ανασταση και  παντα υγεια και χαρα..

 

 

θελω να  αγορασω ενα νεο  πληκτρολογιο  μηχανικο  εχω δει  αυτα απλα θελω να  μου πειτε και την  γνωμη σας..

 

απλα αυτο  που εχω εινε στα τελευταια  του..

 

ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ CORSAIR STRAFE RGB MECHANICAL GAMING KEYBOARD - CHERRY MX BROWN - NA VERSION

 

ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ CORSAIR GAMING K95 RGB LED MECHANICAL GAMING - CHERRY MX RED (NA)

 

ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ CORSAIR K70 RGB RAPIDFIRE MECHANICAL GAMING KEYBOARD CHERRY MX SPEED (NA)

 

αυτα τα 3 τι διαφορες  εχουν??

 

γενικα τα  πληκτρολογια της corsair  εινε  καλα???εχω  ακουσει οτι εινε τα καλυτερα..

 

πια εινε  η γνωμη σας  για  τα  πληκτρολογια της  corsair??γιατι  θελω να  κανω μια σωστη και καλη επενδυση

 

σαν  ποιοτητα κατασκευης εινε  καλα>?>?>?  εινε καλυτερα απο τα  logiteck και τα razer??

 

 

γενικα τα  πληκτρολογια της corsair  εινε  καλα???εχω  ακουσει οτι εινε τα καλυτερα..

 

πια εινε  η γνωμη σας  για  τα  πληκτρολογια της  corsair??γιατι  θελω να  κανω μια σωστη και καλη επενδυση

 

σαν  ποιοτητα κατασκευης εινε  καλα>?>?>?  εινε καλυτερα απο τα  logiteck και τα razer??

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Παράθεση

se  ayto to site  iparxei kanenas nai h oxi??

Δεν υπάρχει κανένας!! Πεθάναμε όλοι από το φαγητό, και για να μη μείνει το thelab άδειο έχουμε ενεργοποιήσει μερικά bot :hehe:

 

Στο θέμα μας τώρα. Ναι καλά είναι τα corsair.

Όμως όπως πολύ σωστά είπε ο αποπάνω, πρέπει να αποφασίσεις πρώτα ποιο είδος διακοπτών (πλήκτρων) θέλεις, και μετά το μοντέλο.

Ξεκίνα να διαβάζεις από δω, και για απορίες εδώ είμαστε (ή μήπως όχι; :p)

http://lifehacker.com/how-to-choose-the-best-mechanical-keyboard-and-why-you-511140347

Link to comment
Share on other sites

Just now, karmen1983 said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Εχεις διαβάσει τις παρουσιάσεις στα πληκτρολόγια αυτά που έχουμε κάνει;

θελω  να παρω διακοπτες για να παιζω παιχνιδια και  γενικως να πληκτρολογω επειδη  γραφω και παρα  πολλα κειμενα..  τα θελω  και  για παιχνιδια αλλα και  πληκτρολογηση κειμενων κτλ..απλα θελω να εχουν μια παρα  καλη αισθηση στο πατημα των πληκτρων..  επισης  θελω να εχουν και παρα  πολυ καλο  φωτισμο.οποτε  πιο ειδος  διακοπτων εινε το καλυτερο και  για  παιχνιδια και  για πληκτρολογηση κειμενων???τα brown??

Έγινε επεξεργασία από statiplulse
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απάντησες όμως.

Θες κάποια πράγματα. Εχεις διαβασει γι' αυτά;

Προσωπικά δεν ειμαι της άποψης ανάλογα τη χρήση και διακόπτης αλλά τι κάθεται στον κάθε ένα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσουν οι κόκκινοι πχ εσενα μπορεί να μη σου κάθονται σωστα. Ο κάθε ένας έχει άλλα γουστα αυτό εννοώ

Το θες κάποια πράγματα πάει στις απαιτήσεις σου.

 

Οπότε ξαναρωτάω. Κοιτάς τα corsair. Εχεις διαβάσει γι αυτά τις παρουσιάσεις εδώ και όσα λέγονται; Αν όχι ξεκίνα 

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις να  μην μου καθονται  σωστα?>?> στο χερι μου?>?>  που μπορω να δω  τις  παρουσιάσεις για τα  corsair πληκτρολογια?>?

 

ειδα το   review  για το  Corsair K70 RGB Rapidfire Mechanical Gaming Keyboard   γιατι δεν εχει αλλα reviews  για τα  νεα πληκτρολογια της corsair..

Έγινε επεξεργασία από statiplulse
Link to comment
Share on other sites

το θεμα εινε αν παρω το http://www.e-shop.gr/pliktrologio-corsair-k70-lux-rgb-mechanical-gaming-keyboard-cherry-mx-brown-na-p-PER.643469  θα εινε καλό  σε  φωτισμο και  για τα παιχνιδια και  για πληκτρολογηση κειμενων??

 

 

τι εννοεις ομως οταν λες οτι 

Εμένα μου αρέσουν οι κόκκινοι πχ εσενα μπορεί να μη σου κάθονται σωστα.???αυτο δεν το καταλαβαινω

Έγινε επεξεργασία από statiplulse
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ο σμιγκολ από το διπλανό φορουμ. Δε βαρέθηκες να παίζεις με τα φορουμ; Τα ιδια ακριβώς μηνύματα και στο δίπλα φορουμ

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

απλα  φιλε  θελω να βρω απαντησεις να παρω και αλλες  γνωμες.. πιο εινε το κακο??

 

το θεμα εινε αν παρω το Πληκτρολογιο Corsair K70 LUX RGB Mechanical Gaming Keyboard Cherry MX Brown (na) - Πληκτρολογιο (PER.643469)  θα εινε καλό  σε  φωτισμο και  για τα παιχνιδια και  για πληκτρολογηση κειμενων??

 

 

τι εννοεις ομως οταν λες οτι 

Εμένα μου αρέσουν οι κόκκινοι πχ εσενα μπορεί να μη σου κάθονται σωστα.???αυτο δεν το καταλαβαινω

Έγινε επεξεργασία από statiplulse
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λόγω ημιμάθειας ή αμάθειας σε κάποιο σχετικό βαθμό σε πιάνει το άγχος να βρεις γρήγορα απάντηση στο πρόβλημα-ερώτηση σου. Απλά προσπάθησε να μειώσεις λίγο αυτό το "άγχος" γιατί γίνονται παρεξηγήσεις και επίσης δεν είναι υποχρεωμένος κανένας να σου απαντήσει αν κουράζεις ή γίνεται φορτικός ρωτώντας με απανωτά μηνύματα ή του στυλ " υπάρχει κανείς εδώ μεσα " και λοιπά.

 

Το υπόλοιπο σου σύστημα από τι αποτελείται. Ρωτάω καθώς τα μηχανικά πληκτρολόγια είναι κατά κύριον λόγο ακριβά και προϋποθέτουν η χρήση που θα κάνεις με αυτά να αξιοποιηθεί  ( παράδειγμα gaming καταστάσεις red/brown , γράψιμο brown-blue )

 

Επειδή βλέπω ότι είσαι κάπως νέος στο χώρο αυτό, καλύτερα να αγοράσεις ένα όσο τον δυνατόν πιο value for money keyboard μπορείς. 

Παράδειγμα: http://www.gearbest.com/keyboards/pp_613268.html

http://www.gearbest.com/keyboards/pp_298472.html

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

ακουσε με σπυρο εχω εναν  4790κ στα  4,5 εχω ενα παρα  πολυ καλο συστημα.. απλα  εγω θελω διακοπτες  για να παιζω παιχνιδια και  να  γραφω κειμενα βασικα  η κοπελια μου  εινε  φιλολογος και καθηγητρια  αγγλικων καταλαβες?? δεν εχω προβλημα με τα λεφτα

 

το θεμα εινε οτι εγω το θελω  για παιχνιδια αλλα και  για κειμενα πιο εινε το καλυτερο  για τα 2 αυτα που ζηταω??

Έγινε επεξεργασία από statiplulse
Link to comment
Share on other sites

πια  φαρσα  βρε  φιλε??

 

απλα ρωτησα αν το 

  Πληκτρολογιο Corsair K70 LUX RGB Mechanical Gaming Keyboard Cherry MX Brown (na) - Πληκτρολογιο (PER.643469)  θα εινε καλό  σε  φωτισμο και  για τα παιχνιδια και  για πληκτρολογηση κειμενων??

Έγινε επεξεργασία από statiplulse
Link to comment
Share on other sites

εινε το ακριβο το γνωριζω αλλα στο  θεμα   θα εινε καλό  σε  φωτισμο και  για τα παιχνιδια και  για πληκτρολογηση κειμενων????

 

εινε πιο  πολυ  για πληκτρολογηση η εινε  για παιχνιδια  μονο?>?>  

Link to comment
Share on other sites

στο  θεμα  πληκτρολογησης κειμενων  γιατι  η κοπελα  μου εινε  φιλογος και καθηγητρια  αγγλικων και ασχολειτε με κειμενα θα εινε καλο  για  κειμενα και ολα τα αλλα σχετικα??καρμεν??

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.