Jump to content



ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΘΟΝΗΣ


Recommended Posts

Μόλις φτάσει η ώρα θα κάνω νέο θέμα να μην κανιβαλίζω του Γιώργου. Δεν με βοηθάει το 

πριν 4 ώρες, το μέλος XMorsX έγραψε:

 

Η liyama είναι όσο καλή γίνεται μια 70 hz οθόνη με Freesync για gaming. 

 

Δεν κατανοώ τι πάει να πει αυτό. (δεν με νοιάζουν τα freesync κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οριακά είναι οκ το 2.5Κ για 27 ιντσες. Στις 27 το 4Κ θα είναι..άστα να πάνε. Downscaling ή αλλαγή στην γραμματοσειρά δεν νομίζω ότι είναι και ότι καλύτερο για την περίπτωση. Μπορεί από ευκρίνεια να σκίζει, αλλά από χρηστικότητα, όχι τόσο

 

Γιατι τοσο κατηγορηματικος?

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μόλις φτάσει η ώρα θα κάνω νέο θέμα να μην κανιβαλίζω του Γιώργου. Δεν με βοηθάει το 

 

Δεν κατανοώ τι πάει να πει αυτό. (δεν με νοιάζουν τα freesync κλπ)

 

Είναι καλή και για gaming. 

Link to comment
Share on other sites

1080p σε 24"

1440p σε 32"

2160p σε 55"+

ετσι το βλεπω εγω το θεμα

ειδα 2160p σε ενα ξαδερφο που εχει 42" και ηθελα κυαλια για να βρω το start των windows...........

λεω νταξει μεσα στο game θα ειναι κομπλε........................

τρεχω το game ολα τουμπανο και μολις κανω το ετσι και βλεπω το menu λεω φερε παλι τα κυαλια..................???

αυτα απο εμενα....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Τη γκαντεμιά μου.....

Πάνω που αποφάσισα ότι χωρίς την alienware δεν ζω:p, δεν είναι διαθέσιμη στα ελληνικά καταστήματα.

Μόνο απ' έξω. Το σκέφτομαι, γιατί δεν θέλω να μπλέκω με επιστροφές.

Οι άλλες δύο (η samsung cf791 αποκλείστηκε) είναι: aoc agon ag352ucg6+asus xg35vq.

Πρέπει να πέσουν τηλέφωνα, ώστε να μάθω αν σκοπεύει κάποιο κατάστημα να τη φέρει και πότε. Διαφορετικά, ή θα πάρω μία εκ των aoc/asus ή θα κοιτάξω στα μαγαζιά του εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2018 at 11:33 ΠΜ, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Τη γκαντεμιά μου.....

Πάνω που αποφάσισα ότι χωρίς την alienware δεν ζω:p, δεν είναι διαθέσιμη στα ελληνικά καταστήματα.

Μόνο απ' έξω. Το σκέφτομαι, γιατί δεν θέλω να μπλέκω με επιστροφές.

Οι άλλες δύο (η samsung cf791 αποκλείστηκε) είναι: aoc agon ag352ucg6+asus xg35vq.

Πρέπει να πέσουν τηλέφωνα, ώστε να μάθω αν σκοπεύει κάποιο κατάστημα να τη φέρει και πότε. Διαφορετικά, ή θα πάρω μία εκ των aoc/asus ή θα κοιτάξω στα μαγαζιά του εξωτερικού.

Update: αν πάρω από εδώ την οθόνη, θα πάω στην asus. 840 τη βρίσκω, έχω και 3ετή εγγύηση. Η aoc αποκλείεται, καθώς κοστίζει 950 περίπου και δεν τ' αξίζει. Τη Dell δεν τη βλέπω πουθενά. 

Έχει πάρει κάποιος οθόνη απ' έξω, ώστε να μου μεταφέρει τις εμπειρίες του; Αν πάω στη λύση του εξωτερικού, θα κάνω την υπέρβαση για τη Dell. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

H δική μου απο αμαζον ειναι αγορασμενη. Απλα οχι απο μενα. Τι εμπειρίες να σου πουμε δηλαδη?

Είδα και τις τιμές στο Amazon. Για κάποιο λόγο η Dell δεν είναι διαθέσιμη. Σ' ένα amazon τη βρήκα και η τιμή ήταν στα ύψη. Την asus με συμφέρει να την αγοράσω από 'δώ. 

Λέω, ρε, εμπειρία από επιστροφές. Ελπίζω να μην έχω θέματα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/12204178/Dell-Alienware-AW2518H.html

 

σας παρακαλω πειτε γνωμες για ανθρωπο που θα την συνδυασει με 2070 ή 2080 και θελει hz καθως παιζει παιχνιδια τυπου CounterStrike

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω ευχάριστα νέα:sarcastic:: πριν λίγο μίλησα με το dell exclusive stores στην Αθήνα και μ' ενημέρωσαν ότι η alienware aw3418dw δεν πρόκειται να έρθει ξανά στην Ελλάδα (κατά 99% αυτό). Αυτή είναι η ενημέρωση που έχουν. Η οθόνη, επομένως, δεν υπάρχει καν στον ελληνικό κατάλογο.

Στο εξωτερικό, τα μαγαζιά που την έχουν σε πιο ανταγωνιστική τιμή (950-1.000 ευρώ) είτε (θα) έχουν διαθεσιμότητα σε 3/4/6 εβδομάδες είτε δεν κάνουν παραδόσεις στην Ελλάδα.

Συνεπώς, η alienware βγαίνει από την εξίσωση.

Τι μένει: η aoc ag352ucg6 και η asus xg35vq. Επειδή θα με τρώει η αμφιβολία του freesnc-nvidia gpu, μάλλον με βλέπω για την πρώτη.

@icy20 Μάριε, δεν μου χαρίζεις τη δικιά σου:hehe:;

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Για μενα AOC....ευκολα 

Το θέμα είναι πως στην Ελλάδα βρίσκω το παλαιότερο μοντέλο (την απλή ag352ucg) και όχι τη νεότερη 6, black edition. Και το κόστος γι' αυτό το παλαιότερο μοντέλο είναι υψηλό.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, είμαι εκνευρισμένος. Εξηγούμαι: ναι, θέλω μόνον μια ultrawide οθόνη. Ναι, κοστίζουν. Ναι, πληρώνεις το gsync.

Αλλά, μωρέ αδερφέ μου, η κατάσταση είναι εξοργιστική.

Ultrawide gsync monitors είναι λίγα και (όχι πάντα) καλά: το alienware, το οποίο είναι πανάκριβο. Το aoc που κοστίζει περί τα 850-900 (ας γελάσω). Το acer x34(a)(p), το οποίο και 1.000 ευρώ κάνει και η εγγύηση της acer είναι για γέλια. A, υπάρχει και το καινούργιο της lg, το οποίο κοστίζει 1300+ ευρώ. Γιατί; Γιατί έτσι.

Ultrawide freesync monitors: κάτι γίνεται. Υπάρχει το asus xg35vq (αλλά είναι asus), το Samsung cf791 (το οποίο μου αρέσει, αλλά έχω διαβάσει horror stories για flickering issues+ την αθλιότητα του λευκού πίσω μέρους του). Υπάρχει και η lg, η οποία πρέπει να έχει τα καλύτερα monitors, αλλά πάνε μέχρι 75hz max. Ναι, έχει βγει και το lg ultrawide@144hz (το πρώτο native 144hz), αλλά κοστίζει 1.100 ευρώ.

Θέλω, λοιπόν, να πάρω μια οθόνη ο χριστιανός και καμία εξ αυτών δεν αξίζει τα λεφτά της. Να πληρώσω μια λογική υπεραξία, αλλά εδώ μιλάμε για ληστεία μετά φόνου.

Αν δεν είχα και την αμφιβολία του gsync/freesync να με κατατρώει, θα πήγαινα σε κάποιο freesync και τέλος. Αλλά...

Σε gsync, η μόνη μου ουσιαστικά επιλογή είναι το aoc και το design της οθόνης είναι for the bouts.

Ήμαρτον, που λέει κι ο Γεωργίου.

Rant over and out.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.