Jump to content


TangoX2 Race#5 - Barcelona 11/6/17


Recommended Posts

@uhuΜια καλη ιδεα ειναι το Helicorsa δειχνει αυτα που δεν βλεπεις... εκανες το ιδιο πραγμα 5-6 φορες στο συγκεκριμενο αγωνα...ειχες καποιον διπλα σου κα δεν τον εβλεπες απλα τον εσπρωχνες εξω απο τη πιστα....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω πει πως μίνι μαπ δεν βάζω. Σε ακουμπήματα απο τυφλές συγκρούσεις χάνω και εγω όσο και το άλλο αμάξι.

Δεν πρόκειτε να βάλω μινιμαπ για να χέρομαι α κοιτα πόση ώρα πάμε δίπλα δίπλα βλέποντας τις κουκίδες μας.... 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν εισαι μονος δεν κανεις hotlap.....θα μπορουσες να χασεις εσυ τον ελεγχο αντι για καποιον αλλο ...θεωρω οτι πρεπει να χεις αντιληψη του χωρου γυρω σου και επειδη δεν ειναι πραγματικο αυτοκινητο γι αυτο υπαρχουν τα βοηθηματα η το minimap ...το helicorsa ειναι αλλο προγραμματακι που εμφανιζεται μονο οταν καποιος ειναι πολυ κοντα σου δοκιμαστο ειναι για τα τυφλα σημεια  κ δεν φαινεται συνεχεια στην οθονη

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uhu said:

Δεν είχα επιλογές.

Εκεί που πήγες ακόμα και σε κανονικο race να είμασταν δε θα σε έβλεπα.

Η sidecam δε σε εδειξε πάντως.

Έβλεπα το βελάκι αλλά ήλπιζα πως θα με αφήσεις να ανοιχτώ.

Τι ακριβώς ήθελες να κάνω ομως?

Να πατήσω φρένο μέχρι να με περάσεις για να μπω πίσω σου.

 

Γιατί αν ήθελες αυτό δεν υπάρχει το αντίστοιχο emoticon για να περιγράψω.:hehe:

επιλογές είχες βασικά,να αφήσεις χώρο όπως υποχρεούσαι... :amen::hehe:

 

μου κάνει εντύπωση που του τη λες κ από πάνω,αυτό στο δίνω...:hehe::hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uhu said:

Εχω πει πως μίνι μαπ δεν βάζω. Σε ακουμπήματα απο τυφλές συγκρούσεις χάνω και εγω όσο και το άλλο αμάξι.

Δεν πρόκειτε να βάλω μινιμαπ για να χέρομαι α κοιτα πόση ώρα πάμε δίπλα δίπλα βλέποντας τις κουκίδες μας.... 

 

Και προτιμάς να στέλνεις τους άλλους εκτός πίστας και να τους χαλάς τον αγώνα;

Επιλογές είχες, απλά δε τις ξέρεις.

Και να στις πούμε, δε θα τις μάθεις..

Στο έχουμε ξανα πει, οδηγας σαν να κάνεις χοτλαπ.δε σε νοιάζει ποιος είναι γύρω σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά λογικά περάσατε καλά.

Προσπάθησα πολύ να είμαι παρόν αλλά στάθηκε αδύνατο.
Και πάλι ένα τεράστιο ευχαριστώ σε Ιάσονα και Γιώργο που αφιέρωσαν χρόνο και χρήμα για να περάσουμε εμείς καλά .

Όσο για το συμβάν με τον Γιάννη και Άκη δεν θα έλεγα τίποτα αλλά στέκομαι εδώ


Έβλεπα το βελάκι αλλά ήλπιζα πως θα με αφήσεις να ανοιχτώ.


Από την στιγμή που έβλεπες το βελάκι σημαίνει ότι ήξερες ότι έχεις αντίπαλο δεξιά και άρα ότι όφειλες να του παραχωρήσεις τουλάχιστον ένα πλάτος αυτοκινήτου. Μου κάνει τρομερή εντύπωση που δεν το ξέρεις και βασικά ελπίζω να είναι όντως άγνοια αλλιώς είναι δόλος και αυτό είναι πολύ χειρότερο. [emoji36]




Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος uhu έγραψε:

Δεν είχα επιλογές.

Εκεί που πήγες ακόμα και σε κανονικο race να είμασταν δε θα σε έβλεπα.

Η sidecam δε σε εδειξε πάντως.

Έβλεπα το βελάκι αλλά ήλπιζα πως θα με αφήσεις να ανοιχτώ.

Τι ακριβώς ήθελες να κάνω ομως?

Να πατήσω φρένο μέχρι να με περάσεις για να μπω πίσω σου.

 

Γιατί αν ήθελες αυτό δεν υπάρχει το αντίστοιχο emoticon για να περιγράψω.:hehe:

Πω πω... δεν είναι ερώτηση αυτή που κάνεις..

Ούτε αυτό που έκανες έχει καμία δικαιολογία..

Το σκεπτικό σου είναι τελείως λάθος. Δε σου ανήκει η πίστα, μόνο μια γραμμή.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Πω πω... δεν είναι ερώτηση αυτή που κάνεις..

Ούτε αυτό που έκανες έχει καμία δικαιολογία..

Το σκεπτικό σου είναι τελείως λάθος. Δε σου ανήκει η πίστα, μόνο μια γραμμή.

 

 

Rapid.

Φαίνεται άσχημο, αλλά πρέπει να το δώ και απο δική μου καμερα γιατί πολλές φορές το view του καθενός ξεγελάει.

Στην πραγματικότητα τώρα, το σημείο που πήγε και κάθησε ήταν τραβηγμένο απο τα α......

Στο σημείο που φρενάραμε μετά απο 25-30 μέτρα όχι δυο γραμμές ούτε μια γραμμή δεν υπάρχει.(το αμάξι φλετράρει να βγάλει πάνω απο 2 ρόδες εκτός άσπρων γραμμών)

Αν δεν ανοιγόμουν ώστε να πάρω κάπως την αγωνιστική (προσπάθησα να βάλω ίσα ίσα τις 2 δεξιές μου μέσα) και φρέναρα κλειστός για να κρατήσω τη θέση θα φεύγαμε και οι δυο σάντουιτς στο S

Και αυτό το ξέρει και ο Ακης. 

 

Για μένα πάτησε στο ότι δεν εχω heli μπλόκαρε τελείως την μοναδική line με την λογική ότι  θα φοβηθώ και θα μείνω πίσω, ή ότι θα μείνω κλειστός δε θα μπορέσω να φρενάρω και θα φύγω στην άμμο δεξιά στο s.

 

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβα..Γιατι να φυγεις στην αμμο αν εμενες εσωτερικα που ησουν και υποχρεωμενος να μεινεις στην εσωτερικη...
Μαλλον πρεπει να δεις λιγο τις μαχες που ειχα με τον @Aris Teidis η με @rapid_fast η με @Lazy Dog ωστε να πιστεις πως ολοι οι καλοι χωρανε :D

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Δε καταλαβα..Γιατι να φυγεις στην αμμο αν εμενες εσωτερικα που ησουν και υποχρεωμενος να μεινεις στην εσωτερικη...
Μαλλον πρεπει να δεις λιγο τις μαχες που ειχα με τον @Aris Teidis η με @rapid_fast η με @Lazy Dog ωστε να πιστεις πως ολοι οι καλοι χωρανε :D

 

Για μένα απλά προσπαθώ να πλησιάσω την σωστή racing line, οπως και ο Ακης που δεν είναι βλάκας δεν πλησιάζει καν στο δεξί κέρμπ που αν φρέναρες πάνω τζίζ...

Αν βλέποντας με μου άφηνε και μου άφηνε και στο τέλος τον έβγαζα εκτός στα χόρτα οπως μου έκανε ο Βασίλης 5-6 φορές τότε να μου την πεί.

Αλλά εδω συμβαίνει η μαλ στην προσπάθεια μας να πάρουμε και οι 2 το χώρο μας μέσα στην πίστα!

Σο γουάτ...

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος uhu έγραψε:

Rapid.

Φαίνεται άσχημο, αλλά πρέπει να το δώ και απο δική μου καμερα γιατί πολλές φορές το view του καθενός ξεγελάει.

Στην πραγματικότητα τώρα, το σημείο που πήγε και κάθησε ήταν τραβηγμένο απο τα α......

Στο σημείο που φρενάραμε μετά απο 25-30 μέτρα όχι δυο γραμμές ούτε μια γραμμή δεν υπάρχει.(το αμάξι φλετράρει να βγάλει πάνω απο 2 ρόδες εκτός άσπρων γραμμών)

Αν δεν ανοιγόμουν ώστε να πάρω κάπως την αγωνιστική (προσπάθησα να βάλω ίσα ίσα τις 2 δεξιές μου μέσα) και φρέναρα κλειστός για να κρατήσω τη θέση θα φεύγαμε και οι δυο σάντουιτς στο S

Και αυτό το ξέρει και ο Ακης. 

 

Για μένα πάτησε στο ότι δεν εχω heli μπλόκαρε τελείως την μοναδική line με την λογική ότι  θα φοβηθώ και θα μείνω πίσω, ή ότι θα μείνω κλειστός δε θα μπορέσω να φρενάρω και θα φύγω στην άμμο δεξιά στο s.

 

 

Ασε τι φαίνεται...

Δες τι είναι...

Έκατσε δεξιά σου, και έπρεπε ότι και να γίνει να ξέρεις οτι δεξιά σου δεν έχεις άλο δρόμο..

Πως θα το διαχειριστείς είναι δικό σου θέμα. Αν θα υποχωρήσεις, αν θα φρενάρεις πιο αργά, αν θα πάς πιο αριστερά, είναι επιλογή σου..

Το να πάς δεξιά πάνω στο άλλο αυτοκίνητο ούτε δικαίωμα σου είναι, ούτε το επιτρέπουν οι κανονισμοί..

Ο @akis_z80 δεν εκβίασε για κάτι, ήρθε αριστερά σου στην προηγούμενη, και σου έκανε καθαρή κίνηση απο την εξωτερική..

Το ότι των ανάγκασες να κινηθεί οριακά έξω απο την πίστα για να αποφυγει την εμπλοκή, δείχνει πόσο διαφορετική αντίληψη έχετε στο θέμα..

Ήμουν πίσω σας και τα έβλεπα όλα μέσα απο τη θέση του οδηγού..

Είσαι αδικαιολόγητος σε αυτή τη φάση, να ξέρεις..

Εχω και 2-3 με έμενα να σου δείξω το βράδυ...

 

 

πριν 4 λεπτά, το μέλος uhu έγραψε:

Για μένα απλά προσπαθώ να πλησιάσω την σωστή racing line, οπως και ο Ακης που δεν είναι βλάκας δεν πλησιάζει καν στο δεξί κέρμπ που αν φρέναρες πάνω τζίζ...

Αν βλέποντας με μου άφηνε και μου άφηνε και στο τέλος τον έβγαζα εκτός στα χόρτα οπως μου έκανε ο Βασίλης 5-6 φορές τότε να μου την πεί.

Αλλά εδω συμβαίνει η μαλ στην προσπάθεια μας να πάρουμε και οι 2 το χώρο μας μέσα στην πίστα!

Σο γουάτ...

Δεν είναι δικό σου το racing line, το έχεις χάσει απο την προηγούμενη στροφή..

So what σημαίνει δεν καταλαβαίνεις κάν πως πρέπει να συμπεριφερόμαστε σε έναν αγώνα..

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, uhu said:

Για μένα απλά προσπαθώ να πλησιάσω την σωστή racing line, οπως και ο Ακης που δεν είναι βλάκας δεν πλησιάζει καν στο δεξί κέρμπ που αν φρέναρες πάνω τζίζ...

Αν βλέποντας με μου άφηνε και μου άφηνε και στο τέλος τον έβγαζα εκτός στα χόρτα οπως μου έκανε ο Βασίλης 5-6 φορές τότε να μου την πεί.

Αλλά εδω συμβαίνει η μαλ στην προσπάθεια μας να πάρουμε και οι 2 το χώρο μας μέσα στην πίστα!

Σο γουάτ...

Εγω να σου κανω μια ερωτηση γιατι το εχω απορια..
Εχεις τρεξει τοσους αγωνες, σε τοσα πρωταθληματα, τοσες συζητησεις εδω..επισης σε αυτο το πρωταθλημα, εχεις φαει τοσες ποινες για επαναλαμβανομενα λαθη.
Ποιο το νοημα αν δεν συζητας τις ενστασεις σου ; Η δε τα εξεταζεις μονος σου ;
Πως θα κατανοησεις το λαθος αν δε διαβαζεις τα notes απο τις ποινες;
Να δεχτω οτι οκ μπορει να μην εχεις την "ικανοτητα" να αντιλληφθεις τον χωρο για το ποιος ειανι διπλα σου.Αλλα για το πως μπαινεις στην πιστα δε μπορω να το δεχτω.
Εχεις φαει ποσες ποινες, στο εχουμε πει ποσες φορες, το κανεις επανελλημενα..οποτε δε μπορω να σκεφτω τον λογο που δε βελτιωνεσαι.
Οταν εχασες τα φρενα στην Κ12 που βγηκες εκτος και μπηκες σα να μη συμβαινει τπτ στην πιστα το θυμασαι ; Ο @Aris Teidis που ερχοταν και σε απεφυγε δε ξερω και εγω πως το αντιληφθηκες ;
Το περιστατικο στο practice που παλι εχασες τα φρενα και ερχομουν εγω απο πισω και μπηκες παλι σα να μη συμβαινει τπτ, το καταλαβες ; Στο ειπα μαλιστα και στο τσατ αλλα αναρωτηθηκες γραφοντας ερωτηματικο.
Τα δεκαδες περιστατικα στους προηγουμενους αγωνες τα θυμασαι ;
Ξερεις οτι σε ξενα πρωταθληματα θα ειχες αποκλειστει για αντιαθλητικη οδηγηση ;
Γιατι δεν αναρωτιεσαι, να δεις τα λαθη σου και να βελτιωθεις ; Οπως πολυς κοσμος εδω περα.
Αν δε σε ενδιαφερει, κριμα γιατι δε τιμαει τον εαυτο σου και δειχνεις οτι δε σε ενδιαφερει να χαλας τα παιχνιδια των αλλων οδηγων και δε θα θελουν να παιζουν μαζι σου.


 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:


Οταν εχασες τα φρενα στην Κ12 που βγηκες εκτος και μπηκες σα να μη συμβαινει τπτ στην πιστα το θυμασαι ; Ο @Aris Teidis που ερχοταν και σε απεφυγε δε ξερω και εγω πως το αντιληφθηκες ;
 

 To λάθος ήταν που με πέρασε ο Αρης όχι το πως μπήκα επικύνδυνα στην πίστα.

Αν τα physics του assetto ηταν οκ ούτε καν θα με έφτανε.:p

Link to comment
Share on other sites

:help::help::help::haha::rofl:

Ατσα και η ειρωνεία...Και όλα αυτά γιατί ?
Πού είναι ο σεβασμός στον αντίπαλο? Πού πήγε η ευγενής άμιλλα?


Προσωπικά δεν θα μοιραστώ την ίδια εικονική άσφαλτο με άτομα τέτοιας νοοτροπίας.


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, GoMaR said:

Καλα αν δεν ησουν εσυ, θα τρεχαμε 10λεπτο αγωνα :hehe:

 

χαχα και να φανταστείς ότι εγώ και πάλι μπορεί να έτρεχα δεκάλεπτο καθώς είχα θέμα με θερμοκρασίες :embarrassment:...  αλλά ευτυχώς μπόρεσα να βγάλω τον αγώνα... Να πω και εγώ με την σειρά μου ένα μεγάλο ευχαριστώ για το χρόνο που ξοδέψατε για την διοργάνωση παιδιά :D... Προσωπικά το χάρηκα και  κυρίως για εμένα όπως και για του περισσότερους νομίζω το reverse grid ήταν μεγάλη εμπειρία...

 

Το δωράκι μου για εσάς το replay από QUALIFYING... Νομίζω πως αυτό είναι και δεν έκανα κάποιο λάθος :p...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.