Jump to content


TangoX2 Race#5 - Barcelona 11/6/17


Recommended Posts

54804e3c8a5333.47674559.png

 

Καλως ήρθατε στον 5ο και τελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος Tango-X!
 

Συνθήκες αγώνα:

 

98% grip

11:30 ωρα

32C ambient temp

35C road temp.

Mid Clear 

Wind : 7-15km

Wind dir : 180

 


Ώρα έναρξης practice : 20:30 (40min)

Qualify ( 15min)

Race (2 x 30 min)

 

Στροφές που απαγορεύονται να περάσεις εκτός άσπρης γραμμής
 

K7 ΙΝ
Κ8 ΙΝ
K9 OUT
Κ12 ΟUT

 

Ο server είναι έτοιμος να σας υποδεχθεί!! Καλή κουτσοβδομάδα σε όλους!

 

google sheet του πρωταθληματος :
https://docs.google.com/spreadsheets/d/10Y7k1D-0RQ3BgKU0IeWVVs6NJcPxwSXh7csTJ5ELG00/edit#gid=2017620549

 

http://manager.rackservice.org:50424/lapstat

 

@Georgiadis Giorgos @GoMaR @Lazy Dog @BladeGT @bill123 @tasosmich @rapid_fast @Aris Teidis @geovas77 @uhu @Anthemius @aKosmas @PolomanGR @wolves @angeln1ck @Oxide Burnedbrain @thazio @JohnnyGTR @jumaru99 @4WNikos @khr1s @Lylankor @akis_z80 @panosdimp @liakjim @wargasm @Xalara5618 @ferrarimanos @Nikolas  @fatalara @djkostas @racer

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμισω πως :
Στην K1 τα cuts δε θα μετρανε αλλα θα εξεταστουν τα χοντρα και εσκεμμενα κοψιματα.Αυτο θα σημαινει ποινη :D



Και το πιο σημαντικο :
Μιας και δε θα υπαρχει 6os αγωνας, οι ποινες του qualify θα χρεωθουν με 15 δευτερολεπτα στην τελικη καταταξη του race#1 !!
Για αυτο κανονιστε τη πορεια σας :D


@Georgiadis Giorgos @GoMaR @Lazy Dog @BladeGT @bill123 @tasosmich @rapid_fast @Aris Teidis @geovas77 @uhu @Anthemius @aKosmas @PolomanGR @wolves @angeln1ck @Oxide Burnedbrain @thazio @JohnnyGTR @jumaru99 @4WNikos @khr1s @Lylankor @akis_z80 @panosdimp @liakjim @wargasm @Xalara5618 @ferrarimanos @Nikolas  

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω εάν θα τρέξω την Κυριακή καθώς για πρώτη φορά  θα συμμετέχω  με ομάδα στις 24 ώρες του Le Mans στο iR. O αγώνας ξεκινάει στις 16:00 το Σάββατο και εάν όλα πάνε καλά θα πρέπει να τρέξω δύο τρίωρα stints οπότε το βλέπω πολύ δύσκολο να είμαι σε κατάσταση να τρέξω και το βράδυ της Κυριακής. Πρώτη φορά για εμένα που επιχειρώ κάτι τέτοιο ειδικά μιάς και θα πρέπει μέχρι το Σάββατο να δαμάσω και τη νέα Ferrari 488 με την οποία θα πάρουμε μέρος στον αγώνα. Ευτυχώς τα γερμανικά νούμερα στον αγώνα θα τα αναλάβουν οι yankees που έχουμε στην ομάδα :p

 

Βέβαια παίζει να υπάρξει εγκατάλειψη λόγω wreck οπότε και αναλόγως σε τι κατάσταση θα είμαι (εγκατάλειψη νωρίς ή αργά) θα δώσω κανονικά το παρών.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, geovas77 said:

Δεν γνωρίζω εάν θα τρέξω την Κυριακή καθώς για πρώτη φορά  θα συμμετέχω  με ομάδα στις 24 ώρες του Le Mans στο iR. O αγώνας ξεκινάει στις 16:00 το Σάββατο και εάν όλα πάνε καλά θα πρέπει να τρέξω δύο τρίωρα stints οπότε το βλέπω πολύ δύσκολο να είμαι σε κατάσταση να τρέξω και το βράδυ της Κυριακής. Πρώτη φορά για εμένα που επιχειρώ κάτι τέτοιο ειδικά μιάς και θα πρέπει μέχρι το Σάββατο να δαμάσω και τη νέα Ferrari 488 με την οποία θα πάρουμε μέρος στον αγώνα. Ευτυχώς τα γερμανικά νούμερα στον αγώνα θα τα αναλάβουν οι yankees που έχουμε στην ομάδα :p

 

Βέβαια παίζει να υπάρξει εγκατάλειψη λόγω wreck οπότε και αναλόγως σε τι κατάσταση θα είμαι (εγκατάλειψη νωρίς ή αργά) θα δώσω κανονικά το παρών.

Μπραβο Γιωργο!

Καλη επιτυχια και πολυυυ τυχη να εχεις!

Δεν μπορω να κρυψω τη ζηλια....

Ισως καποτε κανουμε ομαδα για τετοιους αγωνες!

Μεγαλο σκαλι και τεραστια εμπειρια!!!

Παλι μπραβο!!!!

Μυστικο....stay out of trouble!

Υπομονη,ειναι μεγαλος ο αγωνας!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα απουσιάζω από τον συγκεκριμένο αγώνα , οπότε πέφτει το βάρος στον @Lazy Dog για να κρατήσει τα ασημένια γεράκια στην 2η θέση της γενικής κατάταξης. 

Κρίμα και μου ταιριάζει πολύ η Barcelona.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, liakjim said:

Δυστυχώς θα απουσιάζω από τον συγκεκριμένο αγώνα , οπότε πέφτει το βάρος στον @Lazy Dog για να κρατήσει τα ασημένια γεράκια στην 2η θέση της γενικής κατάταξης. 

Κρίμα και μου ταιριάζει πολύ η Barcelona.

Αν δε το δουν παλι αλου φαν παρκ, μεγαλη πιθανοτητα να διεκδικησω την 3η θεση :D
 

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμαλακία ήθελε να είμαι ο πρώτος που θα ενημέρωνε για την απουσία μου από το Κυριακάτικο :p 

Συγνώμη παίδες αλλά λόγο εξεταστικής δε θα μπορέσω να αφιερώσω 3-4 ώρες το βράδυ της Κυριακής!

Link to comment
Share on other sites

Λίγες ώρες πριν τον αγώνα το pc σταμάτησε να βλέπει την G29 και άρχισε τα άκυρα crashes. Πάω για format.

@georgiadis

@gomar

Sorry και στους 2 που δεν εμφανίστηκα :( Μπράβο για όλο το πρωτάθλημα και το στήσιμο που κάνατε παιδιά. Νιώθω άσχημα που έτρεξα μία μόνο φορά τελικά και βάρος απέναντι σας. Μακάρι στο επόμενο να μπορέσω να τρέξω πιο πολλές φορές. :(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, rapid_fast said:

Ω, τι αγώνας...

Μπράβο @GoMaR μπράβο @akis_z80

2 αγώνες με πολύ ένταση...

Αν δεν ήμουν χτυπημένος στον δεύτερο θα σε έπιανα @akis_z80 να ξέρεις.... ;) 

 

Πολύ καλές μάχες και στους 2 αγώνες.

Έχω μια υποψία ότι όταν σε πέρασα στο 1ο race κατάλαβες το λάθος που έκανες σε μία στροφή, το διόρθωσες και μετά κάναμε ακριβώς ίδια laptimes. Στο τέλος φάνηκε η σαφώς καλύτερη διαχείρηση ελαστικών που έκανες.

 

Στο 2ο race ήμουν και γω χτυπημένος από κλασική περίπτωση ούχου :p

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να πω πρώτα από όλα ένα μπράβο για τη διοργάνωση, περάσαμε αρκετά καλά πιστεύω και ειδικά τα reverse grid τα ευχαριστήθηκα όσο δε πάει (εκτός από το τραγικό Mugello :p).

 

Είχα διάφορες μάχες στον αγώνα και αρκετή δράση. Από σημαντικά incidents: Στον 2ο αγώνα είδα χαραμάδα στη 1η στροφή και χώθηκα (κλασικά)... αλλά δε με είδε αρκετά νωρίς ο @JohnnyGTR :(. Μετά η χειρότερη φάση μου στο πρωτάθλημα, εμβόλισα τον Πάνο κανονικά... άργησα να το πετάξω και πιο αριστερά. Συγνώμη, ήταν αρκετά τραγικό όπως θα δείτε και στο παρακάτω video.

 

Αν είχαμε άλλες 5 συμμετοχές σε κάθε αγώνα θα ήταν καλύτερα, αλλά πιστεύω και αυτοί που ήμασταν αρκετά καλά περάσαμε και άξιζε. Για να δούμε τι έπεται... :D

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Πολύ καλές μάχες και στους 2 αγώνες.

Έχω μια υποψία ότι όταν σε πέρασα στο 1ο race κατάλαβες το λάθος που έκανες σε μία στροφή, το διόρθωσες και μετά κάναμε ακριβώς ίδια laptimes. Στο τέλος φάνηκε η σαφώς καλύτερη διαχείρηση ελαστικών που έκανες.

 

Στο 2ο race ήμουν και γω χτυπημένος από κλασική περίπτωση ούχου :p

 

Δεν είχα επιλογές.

Εκεί που πήγες ακόμα και σε κανονικο race να είμασταν δε θα σε έβλεπα.

Η sidecam δε σε εδειξε πάντως.

Έβλεπα το βελάκι αλλά ήλπιζα πως θα με αφήσεις να ανοιχτώ.

Τι ακριβώς ήθελες να κάνω ομως?

Να πατήσω φρένο μέχρι να με περάσεις για να μπω πίσω σου.

 

Γιατί αν ήθελες αυτό δεν υπάρχει το αντίστοιχο emoticon για να περιγράψω.:hehe:

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.