Jump to content



TangoX2 Race#5 - Barcelona 11/6/17


Recommended Posts

πριν 23 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Μπραβο παιδια.Δειτε αν καποιος το εχει.
Οπως επισης ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΤΕ REPORTS!!!!
Αντε, το οτι τελειωσαν οι αγωνες δε σημαινει οτι χαλαρωνουμε!! :D
 

Μα δεν έχουμε replay αναφοράς!!

να χρησιμοποιήσουμε τα δικά μας????

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2017 at 1:24 ΠΜ, το μέλος uhu έγραψε:

Δεν είχα επιλογές.

Εκεί που πήγες ακόμα και σε κανονικο race να είμασταν δε θα σε έβλεπα.

Η sidecam δε σε εδειξε πάντως.

Έβλεπα το βελάκι αλλά ήλπιζα πως θα με αφήσεις να ανοιχτώ.

Τι ακριβώς ήθελες να κάνω ομως?

Να πατήσω φρένο μέχρι να με περάσεις για να μπω πίσω σου.

 

Γιατί αν ήθελες αυτό δεν υπάρχει το αντίστοιχο emoticon για να περιγράψω.:hehe:

πως δεν υπαρχει

senna-movie-image-01.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2017 at 4:43 ΜΜ, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Πότε έσπρωξε ο Θεός άλλο αυτοκίνητο έξω απο την πίστα?

Μάλλον τον μπερδέψατε με το σουμάχερ...

:hehe:

ο σεννα ηταν γνωστος "εγω θα στριψω εσυ κανε οτι θες" στροφακιας δεν χρειαζοταν να τους ζμπρωξει εξω απλα δεν ηταν κανεις διπλα του στις στροφες 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2017 at 11:52 ΠΜ, το μέλος airfathaaaaa έγραψε:

:hehe:

ο σεννα ηταν γνωστος "εγω θα στριψω εσυ κανε οτι θες" στροφακιας δεν χρειαζοταν να τους ζμπρωξει εξω απλα δεν ηταν κανεις διπλα του στις στροφες 

Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο...

Δεν ξέρω αν θυμάται κάποιος κάτι τέτοιο...

Νομίζω αυτό που λές δεν είναι ακριβές για αυτόν τον συγκεκριμένο οδηγό...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω απλά ήταν καλός στο να δημιουργεί καταστάσεις που αν δεν τον άφηνες θα βγαίνατε και οι 2 χωρίς να φταίει καθαρά κάποιος. Όταν είχε δηλαδή το παραμικρό δικαίωμα σε χώρο στη πίστα δε το παραχωρούσε με τίποτα :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος Lylankor έγραψε:

Πιστεύω απλά ήταν καλός στο να δημιουργεί καταστάσεις που αν δεν τον άφηνες θα βγαίνατε και οι 2 χωρίς να φταίει καθαρά κάποιος. Όταν είχε δηλαδή το παραμικρό δικαίωμα σε χώρο στη πίστα δε το παραχωρούσε με τίποτα :p

Οτι δεν παραχωρούσε και ότι έκλεινε με κάθε τρόπο την προσπέραση είναι δεδομένο..

Μόνο έτσι μπορείς να πάρεις πρωτάθλημα με πιο αργό αυτοκίνητο..

Και απο όσα θυμάμαι, είναι και ο μόνος πιλότος που κατάφερε να πάρει πρωτάθλημα με μονοθέσιο που δεν ήταν το καλύτερο. Και όχι μια, αλλά 2 φορές..

Οι καταστάσεις do or die όμως που λές, είναι το χαρακτηριστικό γνώρισμα του Nigel Mansel.

Αυτός είναι ο μόνος που θυμάμαι, που έβλεπε χαραμάδα και φανταζόταν προσπεράσεις.. Και δυστυχώς για όλους το επιχειρούσε και τους πέταγε όλους έξω.....

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Οτι δεν παραχωρούσε και ότι έκλεινε με κάθε τρόπο την προσπέραση είναι δεδομένο..

Μόνο έτσι μπορείς να πάρεις πρωτάθλημα με πιο αργό αυτοκίνητο..

Και απο όσα θυμάμαι, είναι και ο μόνος πιλότος που κατάφερε να πάρει πρωτάθλημα με μονοθέσιο που δεν ήταν το καλύτερο. Και όχι μια, αλλά 2 φορές..

Οι καταστάσεις do or die όμως που λές, είναι το χαρακτηριστικό γνώρισμα του Nigel Mansel.

Αυτός είναι ο μόνος που θυμάμαι, που έβλεπε χαραμάδα και φανταζόταν προσπεράσεις.. Και δυστυχώς για όλους το επιχειρούσε και τους πέταγε όλους έξω.....

 

Θεός ο Mansel.

Παλικάρι. Έβγαινε απο το μονοθέσιο και έπεφτε απ την εξάντληση.

Δεν ήταν demolition man. Κάθε άλλο. Απλά μαχητής, λιοντάρι.

 

Ακόμα είναι μέσα στα πράγματα της f1 ως αγωνοδίκης!!!

 

Βασικά απο οδηγούς και επικινδυνότητα και το στυλ. μπορούσες να καταλάβεις ολόκληρες φιλοσοφίες χωρών.

Απο την αριστοκρατική δίχως νεύρο οδήγηση του βρετανού Χιλ. Στην ενθουσιώδη λόγο ταμπεραμέντου οδήγηση του Σένα και στην Γερμανική οφελιμιστική ιδεολογία του Σουμάχερ. Τον περνάω 2 βαθμούς αν τον πετύχω και βγούμε και οι 2 στα χωραφια πέρνω το πρωτάθλημα...

 

Παρόλα αυτά δεν μπορώ να πω πως είναι λιγότερο εντυπωσιακός για μένα ο Schumi απο τον Senna.

Αλλά ο Senna είναι ο αγαπητός και το ίνδαλμα. 

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλτατος σουμάχερ για εμένα, είναι ο μέγιστος απατεώνας που έχει περάσει απο το σπόρ..

Μόνιμα με παράνομα βοηθήματα, με παράνομες αεροτομές, με μπίλιες βάρους στον τελευταίο ανεφοδιασμό και δεκάδες άλλα...

Πέραν του ότι πέταξε έξω τον χίλ και του έκλεψε το πρωτάθλημα, σε μια απαράδεκτη απο πλευράς αγωνοδικών μη απόφαση μηδενισμου του..

Πέραν του ότι χτύπησε τον βιλνεβ με σκοπό να του κλέψει το πρωτάθλημα..

Πέραν του ότι απο τον πρώτο κιόλας αγώνα έκλεβε τους βαθμούς των team mates..

Είναι για εμένα σαν αθλητής στίβου που έτρεχε μόνιμα ντοπαρισμένος, τον πιάνανε συνέχεια και κανένας δεν έκανε τίποτα...

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Ο φίλτατος σουμάχερ για εμένα, είναι ο μέγιστος απατεώνας που έχει περάσει απο το σπόρ..

Μόνιμα με παράνομα βοηθήματα, με παράνομες αεροτομές, με μπίλιες βάρους στον τελευταίο ανεφοδιασμό και δεκάδες άλλα...

Πέραν του ότι πέταξε έξω τον χίλ και του έκλεψε το πρωτάθλημα, σε μια απαράδεκτη απο πλευράς αγωνοδικών μη απόφαση μηδενισμου του..

Πέραν του ότι χτύπησε τον βιλνεβ με σκοπό να του κλέψει το πρωτάθλημα..

Πέραν του ότι απο τον πρώτο κιόλας αγώνα έκλεβε τους βαθμούς των team mates..

Είναι για εμένα σαν αθλητής στίβου που έτρεχε μόνιμα ντοπαρισμένος, τον πιάνανε συνέχεια και κανένας δεν έκανε τίποτα...

 

 

Απο πλευράς στατιστικής γι αυτόν το λόγο δε θα τον φτάσει κανείς ποτέ.

Όχι πως θα έπαιρνε λίγα και χωρίς όλα αυτά.

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.