Jump to content



Καλό Android Smarthphone μέχρι 150ευρώ


Recommended Posts

Χαιρετώ,
Ψάχνω για τον αδερφό μου ένα καλό smartphone μέχρι 150 ευρώ σε κόστος. Κατά προτίμηση από Ελλάδα αλλά αν έχετε και πρόταση από εξωτερικό/Κίνα, καλοδεχούμενες και αυτές. Εγώ είμαι κάτοχος του Xiaomi Mi 4c 16gb το οποίο το είχα πάρει σε προσφορά από geekbuying στα 100-110 ευρώ. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τις δυνατότητες του με μόνο ένα παράπονο στο πόσο πολύ ram χρειάζεται (περίπου 600-700Mb είναι μόνο ελευθερα από τα 2gb που διαθέτει).... οπότε αν άλλαζα κάτι σε xiaomi θα ήταν να πάρω με τουλαχιστον 3gb ram.

Αναμένω τις προτάσεις σας για το αν υπάρχει κάποιο Budget killer σε αυτά τα λεφτά. 
Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μάλλον κοιτάς τα

 

Xiaomi Redmi 4X (λογικά με βελτιωμένη διαχείριση μνήμης)

Samsung J5 2016 , στα specs δεν δείχνει φοβερό, με το που δεις οθόνη θα καταλάβεις γιατί τόσος ντόρος , απόδοση καλή - μπαταρία φοβερή

Motorola G4 Dual , παραδοσιακή δύναμη

 

outsider, πολύ πιο φθηνό αν τυχόν δε θες να ξοδευτείς, δείχνει το TP Link Neffos C5 στα 90 περίπου. Θα βρεις και ελληνικά review για δαύτο.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @Thresh86 για τις προτάσεις σου, φαίνονται ενδιαφέρουσες μιας και δεν τα ειχα δει αυτα που πρότεινες (πέρα από το xiaomi).
Ευχαριστώ και σένα @YDinopoulos αλλά μου ξεκαθάρισε ότι δεν θέλει μεταχειρισμένο δυστυχώς...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δες και το Huawei P8 Lite.

Για την τιμή του, πάρα πολύ τίμιο κινητό!

 

Είμαι κάτοχος ενός P8 Lite και δεν με έχει απογοητεύσει, το μόνο που ίσως υστερεί είναι η μπαταρία του.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Aligator21 said:

Δες και το Huawei P8 Lite.

Για την τιμή του, πάρα πολύ τίμιο κινητό!

 

Είμαι κάτοχος ενός P8 Lite και δεν με έχει απογοητεύσει, το μόνο που ίσως υστερεί είναι η μπαταρία του.

Νομίζω μόνο για την μπαταρία τρώει μεγάλο φαουλ και απορρίπτεται. Πάντως το είχα δει και γω πέρσι καλοκαίρι νομίζω που το χε ενας φίλος και μου είχε φανεί πάρα πολύ καλό ισχύει! Ίσως με ενα power bank να άξιζε αλλά του έχει χαλάσει οπότε είναι εξτρά κόστος η αγορά ενός power bank.
 

2 hours ago, SirDiman said:

Αν πας σε xiaomi , (πηρα το note 4X 135ευρω απο aliexpress 3 gb ram/32 gb ) μην πας σε κατι με λιγοτερο απο 3 gb ram

Συμφωνώ απόλυτα για τα 3gb όπως το έγραψα και εγώ στο αρχικό ποστ. Δεν ξέρω γιατί είναι τόσο ram hungry τα xiaomi αλλά ναι τα 3gb για τώρα είναι Must. Για περσι/προπερσι και τα 2 καλά θα ήταν.

----------------------------------------


Τελικά νομίζω  πως το Xiaomi Note 4x στα 16gb που εμφανίστηκε πρόσφατα στο σκρουτζ στα 147 (πριν μονο το 32gb υπήρχε αν δεν κάνω λάθος στα ~170) ειναι η καλύτερη επιλογή. Αν έπαιρνα εγώ, αυτό θα έπαιρνα με τα δικά μου κριτήρια.

Έγινε επεξεργασία από devaggos
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βιάζεσαι, το Honor 6x που είναι τούμπανο για τα λεφτά του (με μόνη εξαίρεση η απουσία OIS, που δεν έχει ούτε για παράδειγμα το A5 2017), αναμένεται να πέσει από τα 203€ που κοστίζει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, trib said:

Αν δεν βιάζεσαι, το Honor 6x που είναι τούμπανο για τα λεφτά του (με μόνη εξαίρεση η απουσία OIS, που δεν έχει ούτε για παράδειγμα το A5 2017), αναμένεται να πέσει από τα 203€ που κοστίζει τώρα.

Ok το σημειώνω και αυτό στις επιλογές. Αν και νομίζω θα το χρειαστεί μέχρι τον Ιούλη οπότε θα γίνει ψιλο άμεσα η αγορά. Πως και αναμένεται να πέσει η τιμή του;

Link to comment
Share on other sites

Μεσα Ιουλιου υπολογισε. Τωρα αν βιαζεσαι οι επιλογες απο πανω που ανεφερες ειναι μονοδρομος. Εκτος αν ψηνεις απο Κινα Ulephone S7. Αν και ειδα προτιμας Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.