Jump to content



Turbo-X tv ?


Recommended Posts

Καλησπερες

 

 Φιλος ψηνεται να παρει TV Turbo-X, 4κ  λογω χαμηλης τιμης σε εκθεσιακο μοντελο.

 Επειδη δεν εχω αναλογη εμπειρια με τις TV τους, ρωταω εδω αν εχει καποιος αλλος.

 

 Το παρων θεμα δεν ειναι για την επιλογη TV, αλλα για την εμπειρια χρησης.

 

 

Σας μερσω

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρία χρήσης εννοείς το μενού αν αποκρίνεται γρήγορα και δεν περιμένεις 20 δευτερόλεπτα να ανεβάσεις τη φωνή; 

 

Νομίζω, μόνο live στο μαγαζί θα καταλάβεις. Ελπίζοντας ότι θα σου δώσουν το χειριστήριο.

 

Τώρα, όσο αφορά τα πάνελ, οι άνθρωποι του πλαισίου υποστηρίζουν ότι είναι Toshiba ή Philips. Βέβαια σε αρκετές περιπτώσεις δεν συμφωνούν οι απόψεις τους, ακόμη και αν ρωτήσεις στο ίδιο μαγαζί, για την ίδια τηλεόραση 2 διαφορετικούς πωλητές.

 

Προσωπική μου άποψη, αν πρόκειται για τη βασική τηλεόραση στο σαλόνι και υπάρχουν κάποιες πιο αυξημένες απαιτήσεις (αυτό το μαύρο δεν φαίνεται πολύ μαύρο ή η λειτουργία ΤΑΔΕ είναι ότι να ναι), stay out. Αν η τιμή είναι τόσο χώμα που θα πάρω και μία για το εξοχικό έτσι για να δω το Eurobasket στις διακοπές, τότε γιατί όχι.

 

Εγώ ας πούμε έχω συγκεκριμμένες απαιτήσεις από την τηλεόραση και δεν θα αγόραζα Turbo-X, πάρα μόνο για δεύτερη ή τρίτη λύση (στην κουζίνα, στην κρεβατοκάμαρα, στο μπάνιο - ναι ρε παιδιά, έχω μεγάλο μπάνιο :D)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο. Αποκριση χειρισμου και χρωματα.

 

 Του ειπαν 20% μειον απο την τιμη πωλησης. Θα μπει σε σαλονι, αλλα δεν ειναι αυτος που θα κοιταξει την λεπτομερεια.

 

Επισης ενα "καλο" ειναι οτι αν χαλασει κατι, μιλας με Πλαισιο και δεν τρεχεις σε αντιπροσωπιες. 

Link to comment
Share on other sites

Απόκριση και τα σχετικά δε γνωρίζω.

 

Όσο αφορά το πάνελ, θα είναι τυχερός αν είναι της Vestel (παρόμοια με αυτά δλδ που έχει η F&U). Σε αντίθετη περίπτωση μιλάμε για βαθιά Κίνα, μεγάλο βάθος όμως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, YDinopoulos said:

Το πρωτο. Αποκριση χειρισμου και χρωματα.

 

 Του ειπαν 20% μειον απο την τιμη πωλησης. Θα μπει σε σαλονι, αλλα δεν ειναι αυτος που θα κοιταξει την λεπτομερεια.

 

Επισης ενα "καλο" ειναι οτι αν χαλασει κατι, μιλας με Πλαισιο και δεν τρεχεις σε αντιπροσωπιες. 

Καλό ή κακό είναι με τα τόσα παρατράγουδα που έχουν συμβεί κατά καιρούς με το Πλαίσιο? Και μάλιστα για εκθεσιακό κομμάτι.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pasjohn said:

Καλό ή κακό είναι με τα τόσα παρατράγουδα που έχουν συμβεί κατά καιρούς με το Πλαίσιο? Και μάλιστα για εκθεσιακό κομμάτι.

 

 

Προσωπικα εχω κανει αρκετα RMA με το πλαισιο. Οταν εισαι τυπικος , δεν 'κολανε' και βοηθανε. Αυτο ανηκει σε αλλο θεμα :) 

Link to comment
Share on other sites

Το 4Κ χωρις HDR ειναι gimmick, και οι οικονομικοτερες με καλο HDR ειναι της Sony.

 

Προσωπικα θα απεφευγα τις TurboX και θα προτιμουσα τηλεορασης των οποιων μπορεις να βρεις reviews, εστω και συγγενικων μοντελων.

 

http://www.rtings.com/tv

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.