Jump to content



G.G. Alfa Romeo 4C / Vallelunga - 8/10/2017


wargasm

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ότι έχεις τα εργαλεία πχ καθρέπτες παντού, helicorsa και με το vr να στρίψεις κεφάλι [emoji57]
Όσο για μένα, ήμουν σίγουρος ότι θα με έβλεπε ένας οδηγός καραβάνα [emoji6]

Στο δικό μου, εννοείται λάθος τακτική..ήμουν πιο γρήγορος σε αυτήν τη φάση του αγώνα. Έπρεπε να σε περάσω κάπου καλύτερα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε αλλά μπροστά σε αυτό που έκανε ο uhu, δεν είναι τπτ.

Απλά δείτε το replay δεύτερου αγώνα στον αρχικό σαματά.

 

Φίλε μου στο εχω ξανα πει.με τέτοια οδήγηση δε πρέπει να παίρνεις καν μέρος.Είσαι επικίνδυνος και χαλάς τους αγώνες των άλλων.

 

Για αυτούς που βαριούνται να ανοίξουν το replay, ο οδηγός ονόματι uhu, βλέποντας τον σαματά μπροστά, στην αρχή τσιμπάει φρενο, και μετά πατάει full γκάζι και πέφτει πάνω μας.ε τα γ@μησε όλα μετα.

Τα μισά αμάξια εκτός δρόμου.

Δε ξέρω τι σκέφτεσαι πραγματικά η αν είσαι ανίκανος οδηγός.

edit:
Βλεποντας απο το αμαξι του ουχου.
μπροστα του εγω και μπροστα μου ο Ακης.

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χαλαρώστε!

Καλά κάνουμε και συζητάμε τα ατυχήματα και επιδίδονται ευθύνες, αλλά είναι αρχή ακόμα και μετά από μεγάλη αποχή από το "άθλημα" οπότε μην ξεκινάμε με χαρακτηρισμούς (ανίκανος οδηγός κτλ.) - θα στρώσουν τα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Δε ξέρω τι λέτε αλλά μπροστά σε αυτό που έκανε ο uhu, δεν είναι τπτ.

Απλά δείτε το replay δεύτερου αγώνα στον αρχικό σαματά.

 

Φίλε μου στο εχω ξανα πει.με τέτοια οδήγηση δε πρέπει να παίρνεις καν μέρος.Είσαι επικίνδυνος και χαλάς τους αγώνες των άλλων.

 

Για αυτούς που βαριούνται να ανοίξουν το replay, ο οδηγός ονόματι uhu, βλέποντας τον σαματά μπροστά, στην αρχή τσιμπάει φρενο, και μετά πατάει full γκάζι και πέφτει πάνω μας.ε τα γ@μησε όλα μετα.

Τα μισά αμάξια εκτός δρόμου.

Δε ξέρω τι σκέφτεσαι πραγματικά η αν είσαι ανίκανος οδηγός.

edit:
Βλεποντας απο το αμαξι του ουχου.
μπροστα του εγω και μπροστα μου ο Ακης.

 

 

Και ομως μαν πήγαινα συντηρητικότατα και κίτρινη μου έβγαλε αμέσως μόλις άφησα το γκάζι.

Θα μου πεις γιατί δεν κοκκάλωσες αφού τελικά όλη η πίστα έκλεισε. Ε  δεν εχω και κάμερα απο πάνω.

Προσπάθησα να εκμεταλλευτώ το σαματά και να τσουλήσω <> μπροστά απο αυτούς που θα σβούριζαν.

Αμα παρατησήσεις η ζημιά γίνεται απο 13,5-14 όπου ο κόκκινος φεύγει τέρμα αριστερά απο τέρμα δεξιά επειδή τσίμπησε γκαζόν.

Πες ότι ήταν αργές οι αντιδράσεις μου. Σε αυτό το σημείο και με το συγκεκριμένο αμάξι και τα φρένα του που θα μπορούσα να πάω.

Το αμάξι εχει την ορμή του που προσπαθείς να μην την χάσεις. Τα φρένα κάνουν πολύ περισσότερο απο μισό δεύτερο να πεις ότι κάτι κάνουν?

Νομίζω ότι είσαι λίγο προκάτ...

 

Ισχύει και αυτό που λέει ο Άρης παραπάνω αλλά δεν ψάχνω δικαιολογίες.

Όταν είμαι αργός, που είμαι στα 2 πρώτα greek gatherings κάθομαι στην ουρά και απολαμβάνω τις εκεί μάχες...

 

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Aris Teidis said:

Παιδιά, χαλαρώστε!

Καλά κάνουμε και συζητάμε τα ατυχήματα και επιδίδονται ευθύνες, αλλά είναι αρχή ακόμα και μετά από μεγάλη αποχή από το "άθλημα" οπότε μην ξεκινάμε με χαρακτηρισμούς (ανίκανος οδηγός κτλ.) - θα στρώσουν τα πράγματα!


Οταν εχεις παρει μερος σε παρα πολλους αγωνες , σε πολλα cups, εχουν δοθει ποινες πολλες φορες για τους ιδιους λογους και δε βαζεις μυαλο, κατι αλλο τοτε φταιει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:


Οταν εχεις παρει μερος σε παρα πολλους αγωνες , σε πολλα cups, εχουν δοθει ποινες πολλες φορες για τους ιδιους λογους και δε βαζεις μυαλο, κατι αλλο τοτε φταιει.

Ρε συ Jason.

Δες ξανά το replay είμαι δίπλα δίπλα με ενα μαύρο όχημα. 

Εχω όχι ενα δυο αμάξια κενό.

Προσπαθώ να πιέσω λίγο την ανοιχτή δεξιά να μην μείνω τελευταίος και πατάω μέχρι και γκαζόν.

Δεν εχω ανοιχτεί καθόλου σωστά. 

Στην συγκεκριμένη στροφή με ταχύτητα αγώνα και σωστή γραμμή με το ζόρι μας έφτανε μετά δεξιά η άσφαλτος για να μην βγούμε έξω.

Πως να κρατήσω άλλο το αμάξι δεξιά. 

Και αν θες να πείς για την διαφορά ταχύτητας γιατί όντως είμαι σε άλλο ρυθμό όσο φρενάρεις

Θα στο γυρίσω αλλιώς: όπως λες και εσυ αφού έχουμε πάρει μέρος σε πολλά cups όλοι, γιατί να υποθέτω ότι μπορεί να μποτιλιαριστεί η πίστα όπως μποτιλιαρίστικε αφού θεωρητικά όλοι είναι έμπειροι οδηγοί μπροστά και δεν κάνουν λάθοι...

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uhu said:

 

Και ομως μαν πήγαινα συντηρητικότατα και κίτρινη μου έβγαλε αμέσως μόλις άφησα το γκάζι.

Θα μου πεις γιατί δεν κοκκάλωσες αφού τελικά όλη η πίστα έκλεισε. Ε  δεν εχω και κάμερα απο πάνω.

Προσπάθησα να εκμεταλλευτώ το σαματά και να τσουλήσω <> μπροστά απο αυτούς που θα σβούριζαν.

Αμα παρατησήσεις η ζημιά γίνεται απο 13,5-14 όπου ο κόκκινος φεύγει τέρμα αριστερά απο τέρμα δεξιά επειδή τσίμπησε γκαζόν.

Πες ότι ήταν αργές οι αντιδράσεις μου. Σε αυτό το σημείο και με το συγκεκριμένο αμάξι και τα φρένα του που θα μπορούσα να πάω.

Το αμάξι εχει την ορμή του που προσπαθείς να μην την χάσεις. Τα φρένα κάνουν πολύ περισσότερο απο μισό δεύτερο να πεις ότι κάτι κάνουν?

Νομίζω ότι είσαι λίγο προκάτ...

 

Ισχύει και αυτό που λέει ο Άρης παραπάνω αλλά δεν ψάχνω δικαιολογίες.

Όταν είμαι αργός, που είμαι στα 2 πρώτα greek gatherings κάθομαι στην ουρά και απολαμβάνω τις εκεί μάχες...

 

 


Στεκομαι εκει και δε δινω συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μιλώντας , είναι γεγονός ότι οι αντιδράσεις όλων μας στο simulation σε ένα ατύχημα διαφέρουν παρασάγγας από την πραγματικότητα , αφού στη μια περίπτωση μάλλον πεθαίνεις.
Το έχω δει και στους άλλους αλλά και στον εαυτό μου.
Φυσικά είναι απολύτως λογικό.
Προσωπικά θεωρώ ότι μετά από στην κυριολεξία χιλιάδες ώρες στο simulation , έχω εκπαιδεύσει τον εγκέφαλό μου ώστε να αντιδρά λίγο πιο ρεαλιστικά, αν και ξέρω φυσικά ότι ποτέ δεν θα είναι το ίδιο.
Το ίδιο συνέβη με εμένα και τον Νάσο. Ούτε εγώ φυλαχτηκα ούτε ο Νάσος μπήκε με προσοχή. Στην πραγματική ζωή θα είχαμε διαλύσει.

Με τον uhu τώρα, εννοείται ότι δεν αντέδρασε σωστά. Στην αρχή φαίνεται ότι πάει προσεκτικά αλλά μετά που γίνεται ο χαμός αντί να κόψει και άλλο, αντίθετα πατάει τέρμα γκάζι και βουρ στον πατσά. Είναι τελείως κουφό αλλά προσωπικά το εντασω στην πονηριά του τύπου "πάω να το εκμεταλλευτώ ε και αν δεν μου βγει το πολύ πολύ πατάω ένα esc...." αφού δεν υπάρχουν οι συνέπειες του οικονομικού αλλά και του τραυματισμού.

Θα περίμενα βέβαια από οδηγό σαν τον Γιάννη που τρέχει χρόνια να αντιδράσει με λογική και με την σκέψη ότι πάει να πέσει σε ανθρώπους που έχουν λιώσει στο πρακτις θυσιάζοντας ελεύθερο χρόνο και όχι σε ΑΙ.

Το ίδιο ισχύει για όλους μας.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Με τον uhu τώρα, εννοείται ότι δεν αντέδρασε σωστά. Στην αρχή φαίνεται ότι πάει προσεκτικά αλλά μετά που γίνεται ο χαμός αντί να κόψει και άλλο, αντίθετα πατάει τέρμα γκάζι και βουρ στον πατσά. Είναι τελείως κουφό αλλά προσωπικά το εντασω στην πονηριά του τύπου "πάω να το εκμεταλλευτώ ε και αν δεν μου βγει το πολύ πολύ πατάω ένα esc...." αφού δεν υπάρχουν οι συνέπειες του οικονομικού αλλά και του τραυματισμού.

Θα περίμενα βέβαια από οδηγό σαν τον Γιάννη που τρέχει χρόνια να αντιδράσει με λογική και με την σκέψη ότι πάει να πέσει σε ανθρώπους που έχουν λιώσει στο πρακτις θυσιάζοντας ελεύθερο χρόνο και όχι σε ΑΙ.

 

1ον) Το συναίσθημα της προσπέρασης σε carnage είναι παρόμοιο με το συναίσθημα της προσπέρασης σε bots σε quick race f1 "simulator"

Απο τελευταίος 1ος σε μια στροφή.:beer:

Υποσυνείδητα σίγουρα είναι γλυκό αυτό το άκοπο κέρδος.

2ον) Συνειδητά τώρα αυτό που προσπαθώ να κάνω επειδή ξέρω πως δεν τρέχω με Bots είναι να μην είμαι εγω η αιτία του carnage. 

3ον) Στην συγκεκριμένη είδα την ευκαιρία (ή καλύτερα ένιωσα την ευκαιρία) και πήγα να χωθώ, αλλά τελικά αιφνιδιάστικα απο το ότι οι εμπρός σχεδόν ακινητοποιήθηκαν.

Οι αντιδράσεις των παιδιών εμπρός μου ήταν σίγουρα πιο σωστές, αφού έβλεπαν σίγουρα καλύτερα και ήταν σε better safe than sorry mode.

Εγω είχα κακή εκκίνηση, λάθος γραμμή, χαμηλή αλλά ανάλογη της γραμμής μου ταχύτητα και προσπαθούσα να κερδίσω momentum.

Όταν είδα το λευκό αμάξι μπροστά μου (δεν ξέρω ποιος ήταν ο Ιάσονας κάποιος άλλος) να αλλάζει γραμμή και να κάνει 100-0 δυσανασχέτησα και εγω εξίσσου. Μου φάνηκε τελείως off pace και δεν πολυσυμβαίνει στις εκκινήσεις μας να πρέπει σχεδόν να ακινητοποιηθείς...

Απλά εγω δεν γκρινιάζω. 

Ο jim για παράδειγμα αν ήταν στην θέση μου, που όντως δεν είναι συχνά στην θέση να απολογείται, θα έβγαινε απο προχτές και θα φώναζε: ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ.:hehe:

 

PS ελπίζω να μην μαυρίσεις την 1η γραμμή τώρα και να μου πεις ότι εγώ κρατάω αυτό.:(

PS Δημήτρη πλάκα κάνω και σε σένα δε θέλω να τσακωθώ με όλους...

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος uhu έγραψε:

 

1ον) Το συναίσθημα της προσπέρασης σε carnage είναι παρόμοιο με το συναίσθημα της προσπέρασης σε bots σε quick race f1 "simulator"

Απο τελευταίος 1ος σε μια στροφή.:beer:

Υποσυνείδητα σίγουρα είναι γλυκό αυτό το άκοπο κέρδος.

2ον) Συνειδητά τώρα αυτό που προσπαθώ να κάνω επειδή ξέρω πως δεν τρέχω με Bots είναι να μην είμαι εγω η αιτία του carnage. 

3ον) Στην συγκεκριμένη είδα την ευκαιρία (ή καλύτερα ένιωσα την ευκαιρία) και πήγα να χωθώ, αλλά τελικά αιφνιδιάστικα απο το ότι οι εμπρός σχεδόν ακινητοποιήθηκαν.

Οι αντιδράσεις των παιδιών εμπρός μου ήταν σίγουρα πιο σωστές, αφού έβλεπαν σίγουρα καλύτερα και ήταν σε better safe than sorry mode.

Εγω είχα κακή εκκίνηση, λάθος γραμμή, χαμηλή αλλά ανάλογη της γραμμής μου ταχύτητα και προσπαθούσα να κερδίσω momentum.

Όταν είδα το λευκό αμάξι μπροστά μου (δεν ξέρω ποιος ήταν ο Ιάσονας κάποιος άλλος) να αλλάζει γραμμή και να κάνει 100-0 δυσανασχέτησα και εγω εξίσσου. Μου φάνηκε τελείως off pace και δεν πολυσυμβαίνει στις εκκινήσεις μας να πρέπει σχεδόν να ακινητοποιηθείς...

Απλά εγω δεν γκρινιάζω. 

Ο jim για παράδειγμα αν ήταν στην θέση μου, που όντως δεν είναι συχνά στην θέση να απολογείται, θα έβγαινε απο προχτές και θα φώναζε: ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ.:hehe:

 

PS @GoMaRελπίζω να μην μαυρίσεις την 2η γραμμή τώρα και να μου πεις ότι εγώ κρατάω αυτό.:(

PS Δημήτρη πλάκα κάνω και σε σένα δε θέλω να τσακωθώ με όλους...

 

Link to comment
Share on other sites

@uhu,αντιδραση 100% Nascar οδηγου,ασε τι λενε,το ιδιο θα εκαναν ολοι στη θεση σου!

Γιατι?

Σε carnage μπροστα σου ΣΕ ΕΞΕΛΙΞΗ,οι πιθανοτητες να βγεις ζωντανος εμβολιζοντας με γκαζι και ισα το τομονι,γιουρια,ειναι περισσοτερες απο το να κοψεις τιμονι αριστερα η δεξια και να το ριξεις σε τοιχο η κατι που ειναι 100% ΑΚΙΝΗΤΟ και που σιγουρα δεν θα γλιτωσεις.

Τωρα βεβαια χαλας και τον αγωνα πολλων αλλα αυτοι εχουν ηδη εμπλακει στην στουκα.Υπαρχει και πιθανοτητα να μην ακουμπησεις κανεναν.

Τωρα μιλαμε για σιμ,δεν παιζει παραγοντας ζημιων και θαν.ατυχηματων,οποτε η αντιδραση σου ακουσε το ενστικτο σου που στην συγκεκριμενη στιγμη ηταν αυτη που ολοι θα ειχαμε εκεινη την στιγμη.

Οι αντιδρασεις τερμα φρενο και κλειδωμα δεξια η αριστερα το τιμονι και ταρζανια να το αποφυγεις γλυκα γλυκα χωρις να ακουμπησεις κανεναν ουτε σε κορυφαιους πιλοτους F1.

Ευχαριστηθειτε το με ολα τα καλα και ...αναποδα,αυτη ειναι η ουσια!

edit,μεγαλυτερο σφαλμα ηταν η εισοδος στην πιστα καουμποικα!;)

 

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

@uhu,αντιδραση 100% Nascar οδηγου,ασε τι λενε,το ιδιο θα εκαναν ολοι στη θεση σου!

Ούτε μια φορά δεν εχω δεί.

Τώρα τελευταία βλέπω formula e με μανία.:hehe:

Και εκεί πιο πολύ απο εμας ακουμπάνε.

 

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τοποθετηθώ ποιο γενικά: έπεσες πάνω σε προπορευόμενο - του χάλασες τη μέρα (το απόγευμα:hehe:)! Από εκεί και πέρα υπάρχουν και συγνώμες για να απαλύνουν την κακή διάθεση...

Καταλαβαίνω ότι κάποιος ήθελε να αρπάξει την ευκαιρία που δημιουργήθηκε μέσα στο μπούγιο ή ότι κάποιος αισθανόταν ότι τον καθυστερεί ο προπορευόμενος (@PolomanGR :p) κτλ. αλλά υπάρχουν και κανόνες αλλά και ευθύνη των πράξεών μας, για να γίνεται η εμπειρία μας όλο και καλύτερη. Μην χαλάτε την διασκέδαση του άλλου, γιατί στο τέλος θα πάψει να διασκεδάζει και θα φύγει...

Αν βρισκόμασταν, χωρίς προπόνηση, χωρίς κανόνες, για χαβαλέ, δεν θα είχα πρόβλημα. Εδώ όμως μαζευόμαστε με άλλο σκοπό, οπότε ας είμαστε πιο συνεπείς και υπεύθυνοι για τις πράξεις μας.

Πάμε παρακάτω:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, liakjim said:

Η αλήθεια είναι ότι έχεις τα εργαλεία πχ καθρέπτες παντού, helicorsa και με το vr να στρίψεις κεφάλι emoji57.png
Όσο για μένα, ήμουν σίγουρος ότι θα με έβλεπε ένας οδηγός καραβάνα emoji6.png

Στο δικό μου, εννοείται λάθος τακτική..ήμουν πιο γρήγορος σε αυτήν τη φάση του αγώνα. Έπρεπε να σε περάσω κάπου καλύτερα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν κ δεν έχει νόημα πλέον δεν είναι όλα άσπρο μαύρο.Το οτι έχω ρίφτ δεν σημαίνει οτι μπορώ να κοιτάω ταυτόχρονα σε 2 μεριές.Άλλωστε πηγαίνεις όπου κοιτάς.

 

Αν θεωρείς οτι μπορούσα να σε αποφύγω κ δεν το έκανα από δόλο τότε απλά σου λέω πως κάνεις λάθος.

 

Τώρα για τις καραβάνες,δες κ λίγο τα δικά σου.;)

Link to comment
Share on other sites




Αν θεωρείς οτι μπορούσα να σε αποφύγω κ δεν το έκανα από δόλο τότε απλά σου λέω πως κάνεις λάθος.


Θεωρώ ότι μπορούσες να το αποφύγεις αλλά και ότι δεν το έκανες από δόλο.
Οπότε έτσι που το έγραψες σαν την Πυθία , ψευτοδικηγοριστικα, δεν είναι δυνατόν να κάνω λάθος. [emoji6]

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.