Jump to content



G.G. Alfa Romeo 4C / Vallelunga - 8/10/2017


wargasm

Recommended Posts

Ωραία περάσαμε σήμερα.Και στους δύο αγώνες τερμάτισα χωρίς τη παραμικρή επαφή. Στον πρώτο αγώνα απέφυγα αρχικά να πέσω πάνω στον @akis_z80,τελευταία στιγμή σταμάτησα στο χιλιοστό απο πίσω του και στη συνέχεια σε άλλο γύρο,απέφυγα να πέσω πάνω στον @PolomanGR κόβοντας τελευταία στιγμή το τιμόνι. Στο δεύτερο γύρο όταν είδα τον πανικό στη πρώτη στροφή έκοψα και τα μάτια μου ήταν παντού ώστε να περάσω αγρατσούνιστος παίρνοντας τη πρώτη θέση μετά απο μικρή μάχη με τον iceman,icecream όπως λεγόταν τελος πάντων. Φυσικά ο @Thodoris1884 με έφτασε και με πέρασε αργότερα αλλά τον κράτησα 1-2 γύρους πίσω μου :)  

Το αμάξι είναι περίεργο,πετάει πολλά μούτρα και εν στάση είναι αδύνατον να κάνεις donuts,πράγμα πολύ περίεργο για πισωκίνητο αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

O 1ος αγώνας δεν ήταν άσχημος, με τον @akis_z80 είχαμε full μάχη.

Ο 2ος πολύ μέτριος, με πήραν τα σκάγια στην στούκα (αμάν ρε Σταύρο) και 3 γύρους πρίν το τέλος βγήκε ο firefox μπροστά και πανικόβλητος έκανα alt-tab . Ευτυχώς έχασα μολις 4δευτ.

 

Τα παιδιά όλοι δυνατοί και ειδικά το "νέο" αίμα που έδειξε για 1ο αγώνα φοβερή ανταγωνιστηκότητα. Μπράβο @Iceman87 , είχες καλύτερο awareness από τις παλιές ομιλιτηκότατες "καραβάνες" ( γκουχ γκουχ @sosna ) :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γενικα για εμενα ο δευτερος αγωνας ηταν πολυ πιο διασκεδαστικος! με πολλες μαχες,προφανος δεν ειχα τον ρυθμο οποτε εκανα αμυνα στους γρηγορους!

 @akis_z80 Οσο για το jdm avatar ειναι λογο οτι ειχα ενα Nissan 200 SX, βγηκα ραντεβου με μια κολονα και τωρα το εχω ριξει στο Simulator για να το ξεπερασω!!!:hehe:

 

 

image.jpeg

  • Like 2
  • Sad 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Τον έχασα τον αγώνα. Απόγευμα αποφάσισα να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις του καινούριου μου CPU και με πήρε 4 ώρες να τον κάνω να δουλέψει. :( Θα είμαι στο επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Φοβεροι αγωνες..Οτι πρεπει το αμαξακι για αγωνες. Σταθερο, οι χρονοι κοντα και γενικα σου προσφερει για μαχες σωμα με σωμα.
Αρχικα με κυνηγουσε ο Θοδωρας και για ενα λαπ, αλλαζαμε συνεχεια θεσεις. Μεχρι που περασε μπροστα και τον κυνηγουσα  στο μισο με 1 δευτερολεπτο σταθερα.

Ο δευτερος απο την αλλη, το ατυχημα στην ευθεια με εκανε να χασω αρκετο χρονο και σε συνδιασμο την ζημεια (μπρος πισω χαλασμενος) δε μπορουσα να φτασω τους πρωτους.
Φτανω τον πολυλογα, τον περναω (καλα αυτος νομιζει οτι με αφησε :hehe: ) αλλα στο τελευταιο λαπ παταω λιγη σκονιτσα και γλυστρησα. Ετσι του ξαναδωσα τη 3η θεση πισω για να μη γκρινιαζει.
Μπραβο ηταν πολυ ωραια και μπραβο σε ολα τα παιδια (και νεους) για τις επιδοσεις τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 44 λεπτά, το μέλος Iceman87 έγραψε:

Γενικα για εμενα ο δευτερος αγωνας ηταν πολυ πιο διασκεδαστικος! με πολλες μαχες,προφανος δεν ειχα τον ρυθμο οποτε εκανα αμυνα στους γρηγορους!

 @akis_z80 Οσο για το jdm avatar ειναι λογο οτι ειχα ενα Nissan 200 SX, βγηκα ραντεβου με μια κολονα και τωρα το εχω ριξει στο Simulator για να το ξεπερασω!!!:hehe:

 

 

 

 

image.jpeg

Ενα παρόμοιο είχα δεί να εχει άσχημο ατύχημα σε στροφή Αγίου Στεφάνου προς Κιούρκα.

Τι να πω. 

Σιδερένιος εσυ και τα σίδερα φτιάχνονται.:)

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια :hehe::hehe::hehe:
 
 
 
Ααααα πουλάκι μου και καλά δεν είχες τον έλεγχο ε;;;; Αναφέρομαι στο πρώτο συμβάν. Μπήκες ανεύθυνα στην πίστα. Καλά μου φάνηκε χθες.

Στο τελευταίο που σε χτύπησα εγώ, χθες μου φάνηκε ότι με έκλεισες. Σήμερα που το ξανα είδα δεν είμαι σίγουρος. Άργησες λίγο να φρενάρεις αλλά μάλλον έκανα dive bomb. Όντως δεν είχες χώρο να ανοιχτείς λόγω του αντιπάλου.Αν είμασταν οι δύο μας θα ήταν ίσως 50-50? Δεν είμαι σίγουρος. Τί λέτε;

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη στο συμβάν που το είχα χάσει μου ήταν αδύνατο να προλάβω να σε δω κ να σε αποφύγω.

 

Κ γω όταν το είδα αναρωτήθηκα μήπως έκανα Uhia αλλά κ συ θα μπορούσες να είχες κόψει λίγο δεξιότερά σου κ να μην ακολουθήσεις επακριβώς την αγωνιστική γραμμή -τουλάχιστον αυτό θα προσπαθούσα να κάνω εγώ-.Άλλωστε άμα δεις δεν μπήκα κάθετα μέσα στην πίστα,ούτε μισό μέτρο από την άσπρη γραμμή δεν είχα μπει.

 

Στο 2ο δεν είχες επικάλυψη κ ήξερες οτι είχα πάρει γραμμή για να στρίψω.Εκεί ήσουν στο τυφλό σημείο κ μακάρι να είχα τον virtual mirror να σε δω αλλά με το ρίφτ έχουμε ιμμέρσιον.

 

Παρόλα τα συμβάντα ο αγώνας είχε φάση κ είμαι σίγουρος πως όλοι μας θα βελτιωθούμε στους επόμενους.

Έγινε επεξεργασία από sosna
Link to comment
Share on other sites

Ήταν uhia γιατί ήσουν όλος εκτός πίστας οπότε δεν είχα υποχρέωση να σου δώσω τον παραμικρό χώρο. Έπρεπε να κινηθείς προσεκτικά παράλληλα εκτός πίστας και να μπεις, πόσο μάλλον όταν ήξερες ότι έχεις αμάξι πίσω κοντά σου. Δεν πειράζει.
Στο ανταπέδωσα πιο κάτω :)

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, liakjim said:

Ήταν uhia
 

Προς υπεράσπιση του uhu: ήμασταν δίπλα δίπλα αρκετή ώρα. Στην πρώτη κλειστή δεξιά μάλιστα είχα υποστροφή αλλά δεν ακουμπήσαμε επειδή έδωσε χώρο.

 

Άρα τωρα μιλάμε για σοσνιά

  • Like 4
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 52 λεπτά, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Προς υπεράσπιση του uhu: ήμασταν δίπλα δίπλα αρκετή ώρα. Στην πρώτη κλειστή δεξιά μάλιστα είχα υποστροφή αλλά δεν ακουμπήσαμε επειδή έδωσε χώρο.

 

Άρα τωρα μιλάμε για σοσνιά

 

Δεν με πειράζει να μπει το όνομά μου στο Manual Tεχνικών & Αγωνιστικών Όρων του Assetto.:neo:

schermata-2017-03-20-alle-21-07-06.png

 

Καλά το χτύπημα στο τέλος, τα σπασε.

Γαλλικό μπιλιάρδο.:hehe: 

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, liakjim said:

Ήταν uhia γιατί ήσουν όλος εκτός πίστας οπότε δεν είχα υποχρέωση να σου δώσω τον παραμικρό χώρο. Έπρεπε να κινηθείς προσεκτικά παράλληλα εκτός πίστας και να μπεις, πόσο μάλλον όταν ήξερες ότι έχεις αμάξι πίσω κοντά σου. Δεν πειράζει.
Στο ανταπέδωσα πιο κάτω :)

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μα δεν είπα οτι ήσουν υποχρεωμένος να κάνεις κάτι.Απλά σου έγραψα τι θα σου επέτρεπε να με περάσεις χωρίς το κοπάνημα.Δεν ήξερα οτι είχα αμάξι δίπλα μου.Δεν έχω καθρέφτες παντού.Προσπαθούσα να κρατήσω το αμάξι από το να μην μου φύγει πάλι κ παράλληλα να τσεκάρω μην πέσω πάνω σε κάποιον.

 

Εσύ είχες όλο το οπτικό πεδίο να δράσεις κ επέλεξες το πλέον λάθος σενάριο.Να έρθεις όσο πιο έξω γίνεται.

 

Ωραία η ανταπόδωση αλλά κ πάλι χαμένος ήσουν εσύ,άσε που πήρε η μπάλα τον Iceman που δεν έφταιγε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.