Jump to content



G.G. Barcelona Moto/ Ferrari F40 / 5/11/2017


GoMaR

Recommended Posts

To επόμενο combo για να έχει συμμετοχές

 

Spoiler

slotcars69.jpg

 

:hehe:

 

Σοβαρά τώρα, το αμάξι δεν είχε κάποια ιδιαίτερη δυσκολία.

Αν δείτε και από το video που με κυνηγάει ο θοδωρής, ακόμα και με αφόρητη πίεση, έγιναν 2 μόλις σοβαρά λάθη.

Το αμάξι ηταν όπως λέει κ ο Ιάσονας τρένο. Φυσικά είναι δρόμου αλλά του εχουμε φορέσει σύγχρονα semislicks λάστιχα και πάει τέζα.

Όπως έγραψα πιο πάνω , στις καμπές έβλεπα πάνω από 1 Gs , τιμή αν μη τι άλλο καταπληκτική.

Εκεί που δυσκόλευε είναι όταν πάς για να βρεις τα 3-5 τελευταία δέκατα.

ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.

Παράδειγμα το tatuus μου φάνηκε πολύ πιο δύσκολο . Και ήταν γιατί ήταν απόλυτο.

 

Τέσπα, κάντε ότι θέλετε μερικοί, αλλά πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί σκάτε 1000δες € για ένα χόμπι που μάλλον δεν σας ταιριάζει. Ή ίσως τελικά σας ταιριάζει κάτι πιο απλό πχ τo PC2.

Εδώ όμως είναι σιμ που ισχύουν κάποιοι βασικοί κανόνες φυσικής.

 

Αλλά εδώ κάναμε κάποιοι ότι είναι δυνατόν να γίνει πιο απλό πχ replay με την οδήγηση και set up.

Επίσης υπάρχει και η δυνατότητα για βοηθήματα πχ με paddles, autoblip κτλ.

Το μόνο που χρειαζόταν εκ μέρους σας, ήταν απλή εφαρμογή των κανόνων αγωνιστικής οδήγησης, δλδ γραμμές. 

Μετά από τόσα χρόνια και εκατοντάδες ώρες, ένα τέτοιο combo δεν θα έπρεπε να αποτελεί τόσο σημαντικό πρόβλημα. Πρόκληση ναι.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε σοβαροτερα πραγματα να θεωρουμε προκλησεις απο την οδηγηση της f40 στο assetto. Το αυτοκινητο δεν μας ταιριαζει οχι το χομπι, εσενα σου αρεσουν τα παλια εμενα τα καινουργια, αν θελω να σπασω τα νευρα μου θα παω για δουλεια κυριακη και αν θελω αδρεναλινη θα παω για snowboard σε καμια πλαγια περιεργη η για kite surf. Την κυριακη στο gathering θελω να ειμαι χαλαρος αν δεν ειμαι δεν ερχομαι τελεια και παυλα. Εσενα που σου αρεσει κατσε και παιξε απλα μετα μην μου λες φευγω γιατι δεν εχει κοσμο. Η περνας μαγικα με τον καθε θοδωρο και δεν σε νοιαζει τι κανουν οι αλλοι (οπως εχεις πει κιολλας) η φευγεις γιατι δεν εχει κοσμο.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Το τί είναι σοβαρότερο για εσένα, μόνο εσύ το ξέρεις.
Οπότε ότι γράφεις, διόρθωσε το από εδώ και πέρα χρησιμοποιώντας πρώτο ενικό και όχι πληθυντικό.
Δεν εκφράζεις την κοινότητα. Μόνο τον εαυτό σου.


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκφραζω ολους αυτους που δεν ερχονται να τρεξουν γιατι δεν θεωρουν προκληση την οδηγηση της καθε f40 αλλα τα υπολοιπα πραγματα στη ζωη τους οικογενειες δουλειες κλπ.

Υποδειξεις αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Καταντάει κουραστικό νομίζω το θέμα. Όποιος θέλει τρέχει, όποιος δεν θέλει όχι.

Φυσιολογικό να υπάρχουν αντίθετες απόψεις αλλά δεν βλέπω να πέφτουν συγκεκριμενες προτάσεις για να λυθεί το όποιο θέμα. Προσωπικά δεν με απασχολεί τι έχει γίνει στο παρελθόν ούτε θέλω να μάθω αλλά αυτή δεν είναι εικόνα κοινότητας. 

Αυτά τα ολίγα από μια πιο "φρέσκια" ματιά, μιας και είμαι λιγότερο από μηνα στο φόρουμ.

 

Στα των αγώνων, δεν μπόρεσα να κινηθώ γρήγορα σε καμία περίπτωση, έκανα λάθη αλλά έστω και όταν έβγαινε ένας μέτριος γύρος χαμογελούσα γιατί ήταν ευχάριστα δύσκολη η f40.

Μπράβο στα παιδιά που είχαν τρελό ρυθμό..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Όπως είπα, νομίζεις ότι εκφράζεις.
Δεν ξέρω από που απέκτησες αυτήν την αυταπάτη.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για ρωτα καποιον με τα παραπανω να σου πει τι ειναι πραγματικη προκληση και μετα ελα να μιλησεις μαζι μου, μεχρι τοτε οδηγα γρηγορα την f40 μπας και αισθανθεις οτικατι εισαι γιατι προφανως δεν εισαι τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος thetsakvr46 έγραψε:

 

Στα των αγώνων, δεν μπόρεσα να κινηθώ γρήγορα σε καμία περίπτωση, έκανα λάθη αλλά έστω και όταν έβγαινε ένας μέτριος γύρος χαμογελούσα γιατί ήταν ευχάριστα δύσκολη η f40.

Μπράβο στα παιδιά που είχαν τρελό ρυθμό..

 

Το ίδιο και εγω.

Ευχάριστα δύσκολη. Ίσως παραπάνω δύσκολο απο το πραγματικό, αφου μου φάνηκε πολύ απόλυτο σε σχέση με αυτά που βλέπω να του κάνει ενας τέστερ εδω.

Τα σλίκς έφταιγαν, το ffb (τρέχω προς το παρών με το 1ο μου τιμόνι μια dfp - πολύ μέτρια...), το input lag, μου ήταν πολύ δύσκολο να ελέγξω και την παραμικρή πλαγιολίσθηση.

Στο 1ο παρά τα μύρια όσα το ευχαριστήθηκα.

Στο 2ο εμβόλησα τον oxide (καθυστέρησα στα φρένα) και μετά βγήκε στα καπάκια και ξενέρωσα.

Έτρεξα με μισή καρδιά.

Sorry man.

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Το ίδιο και εγω.
Ευχάριστα δύσκολη. Ίσως παραπάνω δύσκολο απο το πραγματικό, αφου μου φάνηκε πολύ απόλυτο σε σχέση με αυτά που βέπω να του κάνει ενας τέστερ εδω.
Τα σλίκς έφταιγαν το ffb το input lag μου ήταν πολύ δύσκολο να ελέγξω και την παραμικρή πλαγιολίσθηση.
Στο 1ο παρά τα μύρια όσα το ευχαριστήθηκα.
Στο 2ο εμβόλησα των oxide (καθυστέρησα στα φρένα) και μετά βγήκε στα καπάκια και ξενέρωσα.
Έτρεξα με μισή καρδιά.
Sorry man.
Γιάννη αν τη δοκιμάσεις με street λάστιχα, την πας ακριβώς όπως στο βίντεο.
Με τα semis ήταν όντως πιο απόλυτη, μπορούσες και πάλι να ελέγξεις, αλλά όταν γραπωναν τα θεόρατα λάστιχα, ήθελε πολύ γρήγορες αντιδράσεις.
Για αυτό ήθελε ήρεμες κινήσεις, χωρίς trail braking, και ψιλο υποστροφικο στυλ οδήγησης δηλαδή να μπεις λίγο με μούτρα , πολύ νωρίς γκάζι για να αποφύγεις το turbo lag και όταν αυτό φουσκωνε ίσως λίγο αφημα.
Επίσης τα φρένα είχαν θερμοκρασίες, στην αρχή που ήταν κρύα έπιαναν το ίδιο, όμως καθώς τα μπροστινά θερμαινονταν πιο γρήγορα, το brake bias μετακινοταν πιο μπροστά, για αυτό μερικοί το έχαναν στα φρένα της μεγάλης ευθείας. Ήθελε πλακωμα και σιγά σιγά αφημα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφου ολοι εχουμε το δικαιωμα να βαλουμε το combo της επιλογης μας, δεν νομιζω πως βαζει μονο ο Δημητρης καθε φορα.

Αυτο εχει αποτελεσμα να τρεχουμε διαφορετικο κομπο απο επιλογη διαφορετικου ανθρωπου καθε κυριακη.

Γιατι συζητατε τοση ωρα δεν εχω καταλαβει.

Αυτη τη κυριακη τρεχει αυτο το κομπο, την αλλη καποιο αλλο, μου αρεσει? δε μου αρεσει? αρεσει το Δημητρη πολυ, στο Μανωλη λιγο, και δεν μου αρεσει καθολου εμενα? ΚΛΑΗΝ!!!!

Αν θελετε να δηλητηριασετε αλλο ενα τοπικ με προσωπικες κοντρες νομιζω πως πρεπει να ωριμασετε λιγο διαδικτυακα και μη.

Αυτα, παω στη φωλια μου τωρα...
 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.