Jump to content



αγορά δυνατού tv box


kots

Recommended Posts

γεια σας  θα ήθελα ένα δυνατό tv box για kodi αλλά και acestream engine. θέλω δυνατό επεξεργαστή (δεν ξέρω ποιοι θεωρούνται δυνατοί), θέλω να παίρνεις και εφαρμογές εκτός store απροβλημάτιστα, κι επίσης θα ήθελα να έχει δυνατότητα σύνδεσης με bluetooth ακουστικά (δεν ξέρω αν γίνεται ή αν αυτό εξαρτάται από την τηλεόραση).

 

τι μου προτείνετε; επίσης σαν bonus πείτε μου και κάποιο καλό air mouse.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Αν ενδιαφερεσαι για NUC και δεν απαγορευεται να το γραψω δινω ενα με εγγυηση. (αν απαγορευεται σβηστο Γιαννη)

10% από την αγορά και είμαστε οκ :hehe:

  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, astrolabos said:

10% από την αγορά και είμαστε οκ :hehe:

Ενταξει φιλος. Θα στα τυλιξω σε λαδοκολλα και στα στελνω με acs. (τα 10% ετσι? μην παρεξηγουμαστε :hehe:)

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς "δυνατό"? Εάν η μόνη δουλειά που θα κάνεις είναι αναπαραγωγή πολυμέσων (hardware accelerated), τότε δεν σε πολυνοιάζει η ωμή δύναμη του επεξεργαστή, αλλά το τί μπορεί να κάνει σε hardware (πχ θέλεις τουλάχιστον Kaby Lake για HEVC/h.265).

Ενδεικτικά, τα πιο δυνατά κουτάκια είναι το nvidia shield σε android και τα NUC με core CPU σε PC, αλλά μπορείς να έχεις ουσιαστική την ίδια εμπειρία χρήσης με άλλα, λιγότερο δυνατά κουτιά.

 

Link to comment
Share on other sites

θέλω android γιατί οι εφαρμογές που δουλεύω ειναι android. δουλεύω το kodi, πολύ youtube, και acestream engine η οποία εφαρμογή ειναι παρα πολύ βαρυά. πχ την έχω στο galaxy s7 και που και που κολλώνει το κινητό.

 

επίσης όσον αφορά την σύνδεση που λέω με ακουστικά bluetooth παίζει ρόλο το κουτί ή ειναι αποκλειστικά στην τηλεόραση;

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λες (εκτός του acestream) τα κάνω με ένα apollo lake Shuttle DX30 το οποίο τρέχει από ένα στικάκι Libreelec. To Libreelec είναι ένα μικρό Linux που δουλεύει μόνο το Kodi. Από όσο γνωρίζω, το acestream υπάρχει ως addon για το kodi.

 

Όσον αφορά το bluetooth, μπορείς είτε να στέλνεις ήχο στα ακουστικά από την τηλεόραση (εάν αυτή το υποστηρίζει) είτε από το box/pc.

 

Δυστυχώς νομίζω πως τα διάφορα box αποτελούν ημίμετρο μιας και αργά ή γρήγορα για κάποιο λόγο απαξιώνονται. Βέβαια η διαφορά τιμής είναι αρκετά μεγάλη...

 

Φίλος έχει αυτό και είναι πολύ ευχαριστημένος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.