Jump to content



fedora core 3


rockxk

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από chriss

Τι είδους raid έχεις???

λοιπόν έχω raid0 με το promise fasttrack 378 ενσωματωμένο στην mobo asus p4c800 e-deluxe

προφανώς όπως τα windows που λέει press f6 ............. έχει κάτι ανάλογο και στο fedora που είναι νομίζω να πατήσεις linux dd

όμως έστειλα mail στη promise και μου είπαν ότι για τα συγκεκριμένα linux δεν υπάρχουν drivers............

οπότε έκανα χώρο στον ide μου που τον βλέπει κανονικά η εγκατάσταση.......

έκανα 5gb / έκαν ατην εγκατάσταση έκανα reboot αλλά τίποτα........

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω mount seagate SATA NTFS;; Τα βρήκα σκούρα....Στο /dev πως πρέπει να τον δέιχνει;

Όταν δίνω mount /dev/sda -t vntfs /mnt/winsata (αφού έχω δημιουργήσει τον winsata κατάλογο) μου βγάζει "you must specify the filetype...".

Ούτε auto κάνει τίποτα....

Σε nf3 είναι στην θέση SATA 1 της μητρικής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω 2 προβληματάκια :help:

1 δεν μπορώ να συνδεθώ με το netmode ακολούθησα όσα λέει αυτό το link here!!

2 δεν μπορώ να δω το hdd με τα windows(ανοίγω terminal με δικαιώματα root δίνω την εντολή /sbin/fdisk I δεν μπορώ να καταλάβω πως ονομάζει το partition των windows μάλλον το έχει σαν had μετά δίνω την εντολή vi /etc/fstab προσθέτω την γραμμή /dev/had /mnt/windows_c vfat umask=o,iocharset=iso8859-7,users,rw 0 0) αλλά το αποτέλεσμα μηδέν :( εδώ να σημείοσω ότι ο κατάλογος windows_c έχει δημιουργηθεί.

οποίος μπορεί ας μου πει αναλυτικά τι να κάνω :o

thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cafe_demek

pedia to problem me to netmode to elisa sindeome kanonikotata ean xriastei alos voh8ia as mou riksei pm (sugnomi pou den grafo ellinika akoma den fortosa sto fedora elliniki grammatosira):)

αφού βλέπεις το forum, έχεις ελληνικές γραμματοσειρές.

δεν έχεις ενεργοποιήσει πιθανότατα ελληνικό locale - δεν έχεις πάει στο kde control center να βάλεις ελληνικά ως επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chriss

Αχ αυτά τα Ελληνικά στο linux , κάθε εγκατάσταση και άλλο πρόβλημα.

μπα, αν εξαιρέσεις ότι από το kde δεν έχω καταλάβει πώς βάζεις alt-shift στη γλώσσα, κατά τ' άλλα μια χαρά :p:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.