Jump to content



Δεν Μπενει το Laptop sto menu


Recommended Posts

Καλησπέρα σας 

 

Θέλω τη βοήθεια σας. :)Ανοίγει το laptop βγάζει το μήνυμα "Scanning and repairing drive (C) 0% " και φτάνει στο  "Scanning and repairing drive (C) 9% Complete. Σταματάει στο 9%:angry: και δείχνει να φορτώνει αλλα όσες ώρες κι να περάσουν δεν προχωράει!!!<_<

 

Το ίδιο κάνει ειτε με την μπαταρία ειτε χωρις.

Το laptop ανήκει στα ανίψια μου. Αυτό που μου είπανε ειναι οτι μάλλον το κλείσανε απότομα γιατί κάποια στιγμή έβγαλε ένα μήνυμα οτι δεν έκλεισε σωστά:D

24008740_10155500154493347_1935555330_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος virus777 έγραψε:

Λογικά τα έφτυσε ο δίσκος, είτε γιατί ήρθε η ώρα του, ή γιατί ρίξανε τo λαπτοπ κάτω.

Σίγουρα δεν χάλασε επειδή το κλείσανε απότομα...

 

 

Είναι σχετικά καινούργιος ούτε 2 χρονών.Κάτω δεν τον ρίξανε...:(

 

Link to comment
Share on other sites

Κόλλημα των Win10 είναι.. δεν φταίει ο σκληρός.
Υπάρχουν 6 τρόποι για να λυθεί αυτό το πρόβλημα. Σου γράφω κάποιους γιατί λογικά θα λυθεί με κάποιον απο αυτούς.

1. Μπες BIOS, τσέκαρε αν είναι first boot device ο σωστός σκληρός και κάνε επανεκκίνηση.

2. Ξεκίνα με safe mode, κράτα πατημένο το κουμπί που ανοίγεις το pc για 5 δευτερόλεπτα, ενώ ο υπολογιστής είναι ανοιχτός, για να κλείσει. Ανοιξε τον και επέλεξε Advanced Repair Options > Troubleshoot > Advanced Options > Start up Settings. Κάνε restart και επέλεξε safe mode. Κάνε log in και επανεκκίνηση.

3. Κάνε τα βήματα όπως στο 2 και επέλεξε Advanced Options και μετά Command Prompt.
Γράψε fsutil dirty query c: (αντικατέστησε το c: αν το έχεις αλλάξει με άλλο)
Γράψε chkntfs /x c: 
Πάτα exit.
Reboot.

4. System Restore. (Συνήθως αυτό προτιμώ πάντα, δεν ξέρω γιατί)
Kάνε τα βήματα όπως στο 2 και επέλεξε Αdvanced Options και System Restore.
Διάλεξε μια ημερομηνία πριν σου εμφανιστεί το πρόβλημα.
Πάτα επόμενο/Νext
Πάτα Finish
Κάνε επανεκκίνηση

Έγινε επεξεργασία από Razimar
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.