Jump to content



Αξίζει i5 - 7640X £120 ?


Bonito

Recommended Posts

Στήνω ένα καινούργιο gaming pc με γνώμονα την τιμή/απόδοση και βρήκα στο overclockers.co.uk τον i5-7640x με £120.

 

Αξίζει να βιαστώ ή να δω τίποτα άλλο; Μένω Αγγλία οπότε η αγορά θα γίνει από εδώ.

 

*Βλέπω ότι οι 2066 motherboard είναι πανάκριβες και δεν τις χρειάζομαι. θα μου βγεί minimum £200 (mobo) + 120 (Cpu) = £320 

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

On 23/02/2018 at 6:13 PM, pasjohn said:

Θα δούμε τι πιάνουν όταν κυκλοφορήσουν.

 

Θα άξιζε να πάρω μια X370 με έναν μικρό ryzen για αρχή και μετά να δώ τι θα γίνει με τους καινούργιους. Είναι σε πολύ καλές τιμές οι ryzen τώρα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Bonito έγραψε:

 

Θα άξιζε να πάρω μια X370 με έναν μικρό ryzen για αρχή και μετά να δώ τι θα γίνει με τους καινούργιους. Είναι σε πολύ καλές τιμές οι ryzen τώρα.

 

 

Πάρε έναν 2400G και μια GIGABYTE AX370M GAMING 3 R1.3.

 

Το μόνο σίγουρο είναι πως το APU αξίζει με τα χίλια και θα μπορείς να τον πουλήσεις αν και όταν θελήσεις να πας σε κάτι μεγαλύτερο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, adpanos said:

 

 

Πάρε έναν 2400G και μια GIGABYTE AX370M GAMING 3 R1.3.

 

Το μόνο σίγουρο είναι πως το APU αξίζει με τα χίλια και θα μπορείς να τον πουλήσεις αν και όταν θελήσεις να πας σε κάτι μεγαλύτερο.

 

κάτι τέτοιο σκεφτόμουν, ίσως και τον 2200G (για την μεταβατική περίοδο που τον θέλω δεν ξέρω αν έχουν μεγάλες διαφορές!

 

Τι λέτε για αυτή την motherboard?  MSI X370 GAMING PRO CARBON  στις £115

Link to comment
Share on other sites

 

o 2400g είναι 4core/8threads  3,7/3,9

ο 2200g είναι 4core/4threads  3,5/3,7ghz

 

Επίσης η ενσωματωμένη του 2400 είναι καλύτερη με 11CUs VEGA  απέναντι στην 8CU VEGA του 2200g.

 

Εγώ θ κοιτούσα σε οικονομικότερη. Η GIGA AX370M GAMING 3 R1.X  έχει default bios που υποστηρίζει τα νέα APU , είναι και φτηνότερη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, adpanos said:

 

o 2400g είναι 4core/8threads  3,7/3,9

ο 2200g είναι 4core/4threads  3,5/3,7ghz

 

Επίσης η ενσωματωμένη του 2400 είναι καλύτερη με 11CUs VEGA  απέναντι στην 8CU VEGA του 2200g.

 

Εγώ θ κοιτούσα σε οικονομικότερη. Η GIGA AX370M GAMING 3 R1.X  έχει default bios που υποστηρίζει τα νέα APU , είναι και φτηνότερη.

 

μπορείς να μου στείλεις link απο αγγλικό μαγαζί; ιδανικά amazon γιατί δεν πληρώνω μεταφορικά + κάποιες άλλες ανέσεις

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος Bonito έγραψε:

 

μπορείς να μου στείλεις link απο αγγλικό μαγαζί; ιδανικά amazon γιατί δεν πληρώνω μεταφορικά + κάποιες άλλες ανέσεις

 

https://www.amazon.co.uk/AMD-YD2400C5FBBOX-Wraith-Stealth-Graphics/dp/B079D8FD28/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1519710321&sr=8-3&keywords=amd+2400g&dpID=31004JtpdTL&preST=_SX300_QL70_&dpSrc=srch

 

https://www.amazon.co.uk/AMD-YD2200C5FBBOX-Wraith-Stealth-Graphics/dp/B079D3DBNM/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1519710321&sr=8-4&keywords=amd+2400g

 

Η μητρική που σου προτείνω δεν φαίνεται να είναι ακόμα διαθέσιμη στο amazon .

 

http://www.gigabyte.us/Motherboard/GA-AX370M-Gaming-3-rev-1x#kf

Έγινε επεξεργασία από adpanos
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, adpanos said:

Καλά και εκτός amazon άμα αξίζει δεν με πειράζει. Πόσο πιο φτηνή θα είναι από την άλλη που έβαλα και τι θα κερδίσω?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.