Jump to content


Τι να διαλέξω για αγορά av εν έτη 2018?


Recommended Posts

Παιδιά για διάφορους λόγους σκέφτομαι σοβαρά αγορά anivirus.

Αυτή τη στιγή χρησιμοποιώ malwarebytes free με windows 10 firewall. Είχα πάθει όμως μια νίλα και αγχώνομαι...

Με μμια πρόχειρη ματιά είδα προβάδισμα στο bitdefender από av. Πολλά γράφονται και για το eset. 

Ξενέρωσα όταν κατέβασα το bitdefender free και μου ζητούσε signup για ένα search!

Αυτό ισχύει γενικώς για premium αγορές av?

Με βάση απόδοση και κόστος ήθελα μια γνώμη ποιο προϊόν να διαλέξω.

 

Ευχαριστώ

Έγινε επεξεργασία από nestoxy
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ Avira Free Antivirus στο σπίτι και Avast Free AV στη δουλειά. 
 

Μέχρι τώρα και τα 2 δουλεύουν μια χαρά,

το Avast μου μαγκώνει κάποια e-mail στην αποστολή αλλά βαριέμαι να το ρυθμίσω να πω την αλήθεια.

Απλά το απενεργοποιώ για 10 λεπτά να στείλω τα mail και ξεμπερδεύω αλλά είναι μπακάλικη μέθοδος αυτή.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Thresh86 έγραψε:

Χρησιμοποιώ Avira Free Antivirus στο σπίτι και Avast Free AV στη δουλειά. 
 

Μέχρι τώρα και τα 2 δουλεύουν μια χαρά,

το Avast μου μαγκώνει κάποια e-mail στην αποστολή αλλά βαριέμαι να το ρυθμίσω να πω την αλήθεια.

Απλά το απενεργοποιώ για 10 λεπτά να στείλω τα mail και ξεμπερδεύω αλλά είναι μπακάλικη μέθοδος αυτή.

Όπου χρησιμοποίησα avast σερνόταν το σύμπαν... Avira καλύτερα. 

Ρώτησα όμως για αγορά και με βάση τα reviews είδα να προτείνετι κατά κύριο λόγο bitdefender και eset. 

Έχεις γνώμη γι'αυτά; 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος rip_noob έγραψε:

Για αρκετά χρόνια χρησιμοποιούσα το nod32 που τα test λένε οτι είναι αρκετά αποτελεσματικό αλλά και ελαφρύ ταυτόχρονα.

Έχεις την απλή έκδοση δηλαδή...

Μου φαίνεται αρκετή. Τα επιπλέον που δίνει το premium και η internet security εκδοχή δεν με συγκινούν...

Άδειες από που παίρνεις; Αξίζει από ebay?

Link to comment
Share on other sites

τελευταία χρονια έχω AVAST απλά χρειάζεται να αφαιρεσης όλες τις χαζομαρούλες που έχει και να το κρατησης μονο AV αλλιώς πράγματι καταναλώνει πολούς πόρους (βαραίνει)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.